Mokymai Kretoje

Titulinis / Naujienos / Mokymai Kretoje

Paskutiniąją tarptautinių mokymų dieną kalbėjome apie sąvokos „SMART“ (protingas) žodžio reikšmę. Kiekviena šio žodžio raidė padeda įsivertinti ar išsikeltas tikslas bet kokioje situacijoje gali būti pasiektas ir įgyvendintas. Taip pat bandėme įsivertinti kaip problemų sprendimo metu gali elgtis žmonės: ieškoti bendro sprendimo, derėtis, nepritarti vieni kitiems, tylėti ar iš vis nutraukti pokalbį, diskutavome kaip šiose įvairiose situacijose galime jaustis. Bei aptarėme gyliau ką reiškia mąstymas apie savo mąstymą (mėlyna de Bono kepurė). Mokymus vainikavo sertifikatų įteikimas. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę pagilinti savo turimas žinias apie de Bono kepures ir jas simbolizuojančius mąstymo procesus.

Mokytojos metodininkės, dirbančios pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą, Greta Stundžienė ir Evelina Rajunčienė


Ketvirtąją tarptautinių mokymų Kretoje „Edward de Bono’s six thinking hats“ (6 Edvardo de Bono mąstymo kepurės) pagal Erasmus+ KA1 projektą „Ankstyvojo mąstymo mokykla – mokymasis mokyti kitaip“ dieną apsilankėme darželyje  „Kindergarten school of Agies Paraskies“. Šiuo metu įstaiga kuriasi naujose patalpose, nes ankstesnis pastatas nukentėjo nuo žemės drebėjimo. Įstaigos direktorė Aspasia Vasilaki supažindino su ugdomąja programa, vykdomais projektais ir taikomomis veiklomis, kuriose aktyviai dalyvauja ne tik vaikai, bet tėveliai“.

Evelina Rajunčienė,  mokytoja metodininkė dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą.


Trečiąją mokymų dieną daug dėmesio skyrėme negatyvumui (juoda de Bono kepurė). Diskutavome, kad kartais mūsų vertinimas ir tam tikri nusistatymai gali būti klaidingi. Kai vertiname kažką negatyviai turėtume labai gerai įsivertinti ar visa situacija yra realistinė ar vis gi ne. Taip pat daug dėmesio skyrėme ir problemų sprendimų strategijoms. Išsiaiškinome visą metodiką kaip turėtume atrasti geriausią sprendimą įveikiant konkrečią problemą. O vakare turėjome ypatingą tradicinę graikų vakarienę, kuri paliko didelį įspūdį įvairių patiekalų gausa.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Greta Stundžienė


Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ mokytojos Evelina Rajunčienė ir Greta Stundžienė dalyvauja tarptautiniuose mokymuose Kretoje „Edward de Bono’s six thinking hats“ (6 Edvardo de Bono mąstymo kepurės) pagal Erasmus+ KA1 projektą „Ankstyvojo mąstymo mokykla – mokymasis mokyti kitaip“. Antrąją mokymų dieną analizuotos Edvardo de Bono balta ir raudona mąstymo kepurės. Diskutuota apie turimos informacijos pateikimą ir emocijų bei jausmų išraišką. Mokymus veda lektorė Maria Smargiannaki“.

Evelina Rajunčienė, mokytoja metodininkė, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą


Gegužės 2 d. prasidėjo tarptautiniai mokymai  Kretoje „Edward de Bono’s six thinking hats“ (6 Edvardo de Bono mąstymo kepurės) pagal Erasmus+ KA1 projektą „Ankstyvojo mąstymo mokykla – mokymasis mokyti kitaip“. Pirmąją mokymų dieną pristatėme savo ugdymo įstaigą kitiems kursų dalyviams, kurie atvyko iš Portugalijos, Švedijos, Suomijos, Čekijos ir Vokietijos. Taip pat susipažinimui ėmėme vieni iš kitų interviu, kas padėjo kiekvieną mokytoją pažinti iš arčiau. Po mokymų turėjome ekskursiją po Herakliono miestą.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Greta Stundžienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą