„Say hello to the world“


Paskutinis tarptautinio projekto „Say hello to the world“ susitikimas su draugais iš Slovėnijos

 „Drugelių“ grupės ugdytiniai su mokytoja Evelina Rajunčiene nuo sausio mėnesio dalyvavo tarptautiniame projekte „Say hello to the world“. Projektas suteikia galimybę bendradarbiauti su kitais darželiais visame pasaulyje. Leidžia vaikams pažinti skirtingas kultūras, kalbas ir tradicijas, o tai padeda ugdyti empatiją, toleranciją ir įvairovės supratimą. Zoom susitikimų su draugais iš Slovėnijos buvo penki, kurių metu vaikai pristatė save, darželius, gimtąjį miestą, šeimą. Paskutinio susitikimo metu pristatytos šalys. Slovėnijos vaikai šoko liaudies šokį, pakalbėjo apie nacionalinius patiekalus. „Drugelių“ grupės vaikai pristatė savo šalies vėliavą, dainavo su meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintare dainą apie Lietuvą. Taip pat pasiūlė virtualiai pakeliauti po mūsų šalies gražiausias vietoves ir gamtos grožybes. Šio projekto dėka pažinome dar vieną šalį ir sutikome naujus draugus, su kuriais planuojame bendradarbiauti ir ateityje.

Evelina Rajunčienė, mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą

 


„Drugelių“ grupės kelionė su projektu „Say hello to the world“

Nuo šių metų pradžios „Drugelių“ grupė su mokytoja metodininke Evelina Rajunčiene dalyvauja projekte „SAY HELLO TO THE WORLD“ („Pasisveikink su pasauliu“). Tai tarptautinis projektas, kurio metu vaizdo tinklu sujungiami darželių vaikai, galintys gyvai matyti vieni kitus,  pamojuoti ir išmokti pirmuosius užsienio kalbos žodžius. Daug dėmesio skiriama skirtingų kultūrų, tradicijų ir gyvenimo būdų pažinimui. Taip pat galimybė parodyti kaip žaidžiama, dainuojama, kokioje aplinkoje gyvenama ir pan. Jau įvyko pirmasis susitikimas su projekto draugais iš Slovėnijos, kurių darželis įsikūręs Liublianos mieste. Buvo gera pamatyti vieni kitus, pristatyti savo grupes, išgirsti skirtingas kalbas, tarti išmoktus trumpus sakinukus anglų kalba ir pasidžiaugti savo įstaigose vykdomomis veiklomis.

Mokytoja metodininkė, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Evelina Rajunčienė


„Say hello to the world“ („Pasakyk pasauliui labas“) atsisveikiname su projekto draugais

„Viščiukų“ grupės ugdytiniai jau ruošiasi atsisveikinti su darželiu ir užbaigia vykdytus projektus. Vienas iš jų – „Say hello to the world“ („Pasakyk pasauliui labas“). Birželio 9 dieną įvyko paskutinis prisijungimas su projekto partneriais iš Kroatijos. Buvo gera vėl vieni kitus pamatyti, pasisveikinti, drauge padainuoti. Nuo kovo mėnesį įvykusio žemės drebėjimo Kroatijoje nukentėjo mūsų draugų darželis. Tad šiuo metu laikinai įsikūrę kitose patalpose. Džiugu, kad ir sudėtingomis sąlygomis, pavyko susijungti ir pabendrauti. Susitikimo metu pristatėme savo gimtuosius miestus, išskirtines vietoves. Padainavome daineles, palinkėjome vieni kitiems gražios vasaros ir spalvingų svajonių.  Svajonės suteikia pasauliui įdomumą ir prasmę. Jomis piešiame savo vaikystės paveikslą. Džiaugiamės atradę naujų draugų Kroatijoje, susipažinę su išskirtinėmis vietovėmis, nepakartojamais įspūdžiais susitikimų metu ir pritaikę anglų kalbos žinias.

Evelina Rajunčienė, mokytoja metodininkė, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą.

2020-06-11


Say hello to the world (Pasakyk pasauliui labas) draugystė tęsiasi

Kaip nuostabu bendrauti ir išmokti naujų žodžių dalyvaujant tarptautiniuose projektuose. Šis prisijungimas skirtas dovanų apsikeitimui. Prisijungimų metu, nutarėme vieni kitiems nusiųsti piešinius ir trumpus palinkėjimus. Piešiniuose pavaizdavome savo šeimas. Sukurti darbeliai tokie šilti ir kūrybiški. „Braškių“ grupės vaikai iš Kroatijos darželio pateikė siurprizą. Vaikai ir mokytojos buvo persirengę meškiukais. Drauge dainavome daineles, o pabaigoje dekoravome žodį „šeima“, panaudodami gamtines medžiagas. Projekto draugai iš Kroatijos panaudojo šakeles, smėlį, o Purienos vaikučiai – kaštonus. Įvykusios mini dirbtuvės abiejų šalių vaikams labai patiko. Tad paįvairinsime jomis ir kitus projekto „Say hello to the world (Pasakyk pasauliui labas)“ prisijungimus.

Evelina Rajunčienė, mokytoja metodininkė, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą.

2020-03-04


Say hello to the world (Pasakyk pasauliui labas) trečiasis prisijungimas

Nauji metai dovanoja ne tik staigmenas, bet ir tęsia pradėtus darbus. Vienas iš jų – projektas „Say hello to the world“ („Pasakyk pasauliui labas“). Sausio 16 dieną įvyko trečiasis prisijungimas su projekto partneriais iš Kroatijos. Buvo šiltas ir smagus bendravimas. Draugai iš Kroatijos parodė nupieštus šeimų piešinius. Padainavo savo šalyje populiarią liaudies dainą. Ją atliko savo kalba. Mokinomės tarti skirtingomis kalbomis žodžius: mama, tėtis, sesė, brolis, močiutė, senelis, šeima, meilė. Mes taip pat pristatėme kelių vaikų šeimų nuotraukas, parodėme piešinius. „Viščiukų“ grupė toliau atras ir sužinos įdomių dalykų su projektu „Say hello to the world“ („Pasakyk pasauliui labas“), o kitiems norime palinkėti naujų atradimų, smagių akimirkų žinių ir žaidimų pasaulyje.

Evelina Rajunčienė, mokytoja metodininkė, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą.

2020-01-20


Tarptautinis projektas „Say hello to the world“ antrasis prisijungimas

Visiems švenčiant kalėdinius karnavalus ir ruošiantis šventiniam laikotarpiui, projekto „Say hello to the world“ („Pasakyk pasauliui labas“) dalyviai dar kartą smagiai pabendravo. Gruodžio 20 dieną įvyko antrasis prisijungimas. Šį kartą prisistatė „Purienos“ „Viščiukų“ grupės ugdytiniai. Jiems padėjo mokytojos Evelina Rajunčienė ir Marytė Mockienė. Norėta supažindinti draugus iš Kroatijos su mūsų kalbos skambesiu ir tarimu. Tad padainavome dainą „Sveiki gyvi, sveteliai“. Dainos intarpus užpildėme liaudiškų instrumentų skambesiu. Ugdytiniai padeklamavo eilėraštį apie žiemą. Žinoma, savo draugams papasakojome anglų kalba eilėraščio pagrindinę mintį ir sudainuotos dainos esmę. Projekto dalyviams patiko mūsų prisistatymas lietuvių kalba. Na, o pabaigai pamokinome lietuvių liaudies šokį „Šiaudų batai“. Šventinis laikotarpis dovanoja daug staigmenų. Palinkėjome vieni kitiems džiaugsmingų akimirkų su daina „Džiaugsmingų šventų Kalėdų“ (anglų kalba).

Evelina Rajunčienė, mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą.

2019-12-31

 


Tarptautinis projektas „Say hello to the world“ vėl sugrįžta į „Purieną“

Sėkmingai vykdomi projektai sukelia malonių prisiminimų, kuriuos prisimenant kyla mintis tęsti ir vėl. Šis projektas ne išimtis. Po pertraukos „Purienos“ ugdytiniai vėl sveikinasi su projekto „Say hello to the world“ („Pasakyk pasauliui labas“) dalyviais. Šiais metais „Viščiukų“ grupės ugdytiniai su mokytojomis Evelina Rajunčiene ir Maryte Mockiene projekto prisijungimuose dalyvauja su darželiu iš Kroatijos. Gruodžio 11 dieną įvyko pirmasis prisijungimas. Prisijungimo metu, mažieji draugai iš Kroatijos atliko kelias dainas anglų ir kroatų kalbomis, pristatė grupės narius, pasiūlė drauge pažaisti žaidimą. Buvo gera susipažinti, klausytis nuotaikingo prisistatymo ir sunku išsiskirti. Kito prisijungimo metu prisistatysime mes. Nekantriai lauksime prisijungimo, o kol jis įvyks, paieškosime įdomių ir nuotaikingų detalių susitikimui su draugais iš Kroatijos.

Evelina Rajunčienė, mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą

2019-12-11

 


LAUKTAS SUSITIKIMAS

2017-04-11

Balandžio 11 d. „Žvirbliukų“ grupės ugdytiniai susitiko su draugais iš Gambijos. Šį kartą vaikai, rodydami savo piešinius, pasakojo apie savo darželį, linksmai dainavo angliškai, lietuviškai. Draugai iš tolimosios šalies pristatė savo mokyklą mokyklos himnu, dainavo, o vienas berniukas pagal plojimo ritmą šoko. Buvo be galo įdomu išgirsti draugų dainas jų gimtąja kalba, pamatyti linksmą šokį, tiesiog pabūti drauge.

Organizavo Ina Lee


 

Skip to content