„Erasmus KA2“

 


Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ dalyvauja programos „Erasmus + mobilumo projekte Nr. 2019-1-EL01-KA229-062519_3 „Eko mokykla“ („Eco Child“) 2021 m. rugsėjo 20–24 dienomis Rumunijos sostinėje Bukarešte. Tai antras susitikimas po ilgos Corona viruso pertraukos. Pirmasis susitikimas vyko Graikijos sostinėje Atėnuose 2019 metų rudenį. Vėl susitiko draugai, graikų, turkų, lietuvių, ir rumunų komandos aptarti kaip vykdomas „Eco Child“ projektas įstaigose, pristatyti savo įvykdytus namų darbus. Rumunai mūsų visų komandas sutiko labai šiltai, pasirengę, supažindino su savo mokykla, kurioje yra tiek ikimokyklinio amžiaus vaikų, tiek daug čia besimokančių vaikų su regėjimo negalia. Tai tik pirma šios įstaigos  lankymosi  įspūdinga diena.

Direktorė Birutė Naruševičienė


Antroji diena prasidėjo nuo pokalbio apie kitą mobilumo vizitą. Po to sekė seminaras „Eko pasakojimas“. Žaidėme psichologinį žaidimą apie minčių materializavimąsi. Vyko meditacija, kuriuos metu įsigilinome į ekologijos svarbą. Mokyklos pedagogai rodė filmuotą medžiagą apie savo mokinius. Jie džiaugėsi, kad ir turint regėjimo negalią, vis tiek pasiekė daug gražių olimpinių pergalių. Viena mokinė, su gražia daina, dalyvavo televiziniame X faktoriuje. Antrinių žaliavų perdirbimo dirbtuvėlėse kūrėme „Eko kostiumą“. Teko išbandyti savo jėgas laipiojant aukšta siena. Po sočių pietų išvykome į Bukarešto „Dimitrie Gusi“ nacionalinį muziejų.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė


Trečia projekto diena prasidėjo seminaru „Saugokime energiją“. Svarbu saugoti elektros ir vandens energiją. Kito seminaro  tema „Natūralus gydymas“, sužinojome apie septyniolikos rūšių eterinius aliejus, sukurtus iš gamtos, kurie yra naudingi žmogaus sveikatai. Vėliau stebėjome pamokas. Pamatėme ir pajautėme kaip vaikai su įvairiais sutrikimais puikiai dalyvauja ugdymo procese. Nustebino jų žinių lygis. Ši diena parodė, kad vaikai su suaugusiųjų pagalba moka netgi gamintis maistą, ruošti žiemos atsargas, pvz. raugti agurkus. Stebėdami šį procesą buvome sužavėti. Dar viena ypatinga veikla – dailės terapija, kurioje vaikai, turintys regos sutrikimų,  tapė pirštais. Jų baigtas kūrinys – nuostabus. Paskutinė dienos veikla labai aktuali – apie globalinį atšilimą ir jo pasekmes. Dienos pabaigoje kūrėme pasakojimą apie pingviną panaudojant šviesos stalą. Tai buvo įdomu ir nuotaikinga. Užbaigėme dieną liečiamu kryžiažodžiu. Jo metu Brailio raštas atliko ypatingai svarbų vaidmenį. Kryžiažodį sprendėme Brailio rašto pagalba.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Renta Venslovienė


Ketvirtoji projekto „Eco-child“ partnerių susitikimo diena prasidėjo anksti, nes laukė ilga kelionė į įspūdingą Sinajos miestą ir jo apylinkes. Šis, kalnų papėdėje įsikūręs, kraštas garsėja Pelešo pilimi, Sinajos vienuolynu, gausybe sanatorijų ir vilų. Pirmasis lankytinas objektas – Pelešo pilis, kuri tituluojama viena gražiausių Europos pilių ir kurios architektūroje vyrauja įvairūs stiliai. Iškilusi XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje, ši pilis buvo mėgstama Rumunijos valdovų vasaros rezidencija. Pažintį su Sinajos regionu tęsėme keldamiesi keltuvais (gondolomis) į beveik 2000 m. aukštį, iš kurio atsivėrė Rumunijos miškų platybės, kalnų didybės bei nuostabūs apylinkių vaizdai. Kelionės pabaigą vainikavo Sinajos vienuolynas, kurio atsiradimo istorija glaudžiai susijusi su garsiojo Egipto Sinajaus vienuolynu. Senieji vienuolyno pastatai labai nukentėjo nuo turkų antpuolių, tačiau vėliau, atstačius ir restauravus statinius, šventovė atgimė. Per dieną vaikščiojant miestelio gatvėmis buvo sunku išvysti „paprastą“ statinį – kiekvienas iš jų traukė akis savitu stiliumi, galybe  bokštų, bokštelių, ažūrinių balkonų, terasų. Sinajos regionas taip pat išsiskyrė savo ramybe, tvarka, švara bei dideliu dėmesiu rūšiavimui ir perdirbimui. Įsitikinome, kad šis kraštas – tai puikus gamtos puoselėjimo ir saugojimo pavyzdys.

Projektų vadovė Asta Pukienė


Penktoji projekto diena prasidėjo gamtos muzikos garsų kūrimu. Vėliau vyko pažymėjimų įteikimas, kurie apvainikavo savaitės darbus. Prieš kelionės pabaigą aplankėme Rumunijos parlamentą. Savaitė prabėgo turiningai ir naudingai. Saugokime gamtą ir jos duotas nuostabias dovanas!

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Renata Venslovienė


2021-04-08 įvyko Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos organizuotas gerosios patirties renginys „Erasmus+ projektai. Virtualios bendravimo ir bendradarbiavimo veiklos“. Kėdainių lopšelio-daželio „Puriena“ projektų vadovė Asta Pukienė ir mokytoja metodininkė Evelina Rajunčienė pristatė šiuo metu įstaigoje vykdomus „Erasmus+“ programos projektus, pasidalino su kokiais iššūkiais susidūrė pasaulinės pandemijos metu ir kaip naudojant IKT įrankius bei modernias technologijas tęsia tarptautinių projektų veiklas. Kitų lektorių skaityti pranešimai buvo labai įdomūs ir naudingi, nes pateikė daug gerosios patirties pavyzdžių, vykdant „Erasmus+“ projektus, supažindino su įrankiais bei priemonėmis dirbant ir bendraujant virtualiu būdu. Diskusijų metu buvo aptarti aktualūs klausimai, susiję su sėkmingu tarptautinių projektų įgyvendinimu. Nutarta bendradarbiauti ir dalintis patirtimi ateityje, organizuojant panašius renginius.

Projektų vadovė Asta Pukienė, mokytoja metodininkė Evelina Rajunčienė

2021-04-09


Projekto Erasmus+K2  „Eco Child“ partnerių susitikimas

Žiūrėti ČIA

Birutė Naruševičienė

2021-02-26


PROJEKTAS „Eko mokykla“ („Eco Child“)

Erasmus+ projektas „Eco Child“ 2019 – jau eina į pabaigą. Penktadienį aplankėm privatų DES lopšelį, kuriame 45 vaikai iš 3 grupių mielai kas rytą pradeda dieną. Įstaiga jau pasipuošusi, vaikai jau laukia K

alėdų. Projekto partneriai iš Turkijos,

Rumunijos, Graikijos ir Lietuvos Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ apžvelgė visos savaitės veiklas, pasiektus rezultatus ir numatė ateities planus bei susitikimo datas. Stebėjome pamokas, pasodinome šiltnamyje iš gėlių „Eco Child“ ženklą. Iškilmingai buvo įteikti kursų sertifikatai ir labai skaniai suvalgytas tortas. Liūdna išsiskirti, bet jau po pusmečio, pavasarį mes lauksime draugų pas mus,  mūsų darželyje, Lietuvoje. O dabar kibsime į namų darbų atlikimą, sutartų užduočių įgyvendinimą kartu su „Purienos“ vaikais. Parsivežame daug gerų įspūdžių ir naudingų žinių, kuriomis pasidalinsime su savo kolegėmis. Pirmoji pažintis su Graikija buvo labai turininga ir puiki.

Birutė Naruševičienė

2019-12-02


Šiandien Erasmus+ projekto „Eco Child“ komanda apsilankė DES darželyje. Tai nedidelė, bet labai jauki įstaiga, kurios bendruomenė mus šiltai sutiko. Buvo labai gera girdėti lietuviškus žodžius iš vaikų lūpų. Šiame darželyje visos veiklos vyksta lauke, todėl mūsų pirmas užsiėmimas irgi vyko lauke – tai buvo žaidimas kartu su vaikais „Saugau-kenkiu“. Po to vykdėme užduotį – sukurti kažką iš antrinių žaliavų. Mūsų komanda sukūrė kosminę stotį. Visiems labai patiko seminaras „Matematika gamtoje“, kurį vedė šio darželio matematikos mokytojas. Vyko diskusija apie tai, kuo mes galime prisidėti prie planetos išsaugojimo. Iš darželio nuvykome į vėžlių gelbėjimo stotį – ten laukė pažintis su vėžliais, jų istorijomis. Tačiau didžiausia staigmena buvo sutikti lietuvaites savanores, kurių viena iš Kėdainių, stotyje dirbančias jau keturi mėnesiai. Merginos pažadėjo grįžę į Lietuvą atvykti pas mus ir papasakoti vaikams apie savo misiją. Tokia pilna įspūdžių buvo ketvirtoji viešnagės Graikijoje diena.

Projekto „Eco Child“ komanda.

2019-11-29


Pasaulis nuostabus, o jį sudarantys stebuklai yra neįkainuojami. Tokia būtent Graikijos istorija, nuo kurios prasidėjo trečioji projekto „Eco child“ diena. Projekto dalyviai aplankė vieną žymiausių ir naujausių Akropolio muziejų, kuriame saugomi archeologiniai Akropolio radiniai. Vėliau visa komanda kopė į Akropolio kalvą. Tai tikras lobynas po atviru dangumi. Ypatinga vieta, kur kiekvienas galėtų pamąstyti, kodėl mes visi susitikome iš įvairiausių šalių, kodėl rašome projektus vardan švaresnės ir saugesnės aplinkos ateities kartoms. Prisimindami ir puoselėdami didingą praeitį, mes kuriame pagrindą savo vaikams ir tikimės, kad jie užaugs atsakingais ir dorais piliečiais. Tuo diena nesibaigė. Projekto dalyviai išsikėlė iššūkį įkopti pėsčiomis į aukščiausią Atėnuose Likavito kalvą, kurios aukštis 277 m. Laukė ilgas kelias, bet vardan kilnių tikslų, kuriuos įgyvendino projekto dalyviai, susitikimo metu, iššūkį sėkmingai įveikė. Kopimo į kalvą metu, atkreiptas dėmesys į šiukšlines, pasidžiaugta žaliuojančia augmenija. Patirti įspūdžiai dar labiau suvienijo projekto dalyvius. Visi drauge galėjome pasidžiaugti pasakišku Atėnų vaizdu ir Agios Georgijos bažnyčia.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Marytė Mockienė

2019-11-28


Šauni ir draugiška projekto partnerių komanda toliau tęsia savo viešnagę saulėtoje Graikijoje. Antroji diena prasidėjo nuo vizito pas merą Gregory Konstandellos. Susitikimo metu meras papasakojo apie švietimo sistemą, vykdomus projektus, ateities vizijas, kurias planuoja įgyvendinti per kelis metus. Taip pat projekto partneriai ir meras apsikeitė atminimo dovanėlėmis. Vėliau laukė kelionė į įmonę „Zahaios“, kur susipažinta su alyvuogių aliejaus gamyba. Buvo galima pasimokinti teisingai surinkti  alyvuoges aliejus gamybai. Šioje įmonėje organizuojama daug edukacinių pamokų vaikams apie alyvuogių aliejaus, medaus gamybą. Po sočių priešpiečių, aplankyta Sounio vietovė, kuri įsikūrusi išskirtinėje vietoje, gamtos draustinio apsuptyje su vaizdu į Poseidono šventyklą. Pažintinė kelionė priminė istoriją ir tai, kuo graikai didžiuojasi, saugo ir vertina.

Evelina Rajunčienė, mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą.

2019-11-27


Erasmus+ mobilumo projektas „Eko mokykla“ („Eco Child“) 2019 – jau startavo nuo pirmadienio. Partneriai iš Turkijos, Rumunijos, Graikijos ir Lietuvos Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ pradėjo pirmąjį susitikimą Graikijoje, Atėnuose, Varkizos miesto privačiame DES  darželyje / pradinėje mokykloje. Tai dviejų metų tęstinis projektas. Svečius pasitiko visi mokyklos vaikai ir pedagogai, iškilmingai savo mokyklos amfiteatre su graikiškomis dainomis. Įstaigoje ugdomi beveik 300 vaikų, dirba virš 70 pedagogų, viso apie 100 darbuotojų. Vaikus iš namų ir į namus veža mokyklos mikroautobusai, jų įstaiga turi net 13. Vaikai džiaugiasi mini zoo kiemo teritorijoje: yra net 4 šunys, du asilai, antys ir t. t.  Mokyklą juosia labai graži aplinka, netoliese  matosi jūra, o tolumoje – kalnai. Teritorijoje yra dideli sporto aikštynai. Po pietų, visos šalys partnerės pristatė savo įstaigas. Vyko diskusija. Klausėmės įdomios pamokos – seminaro „Išvenkime nuobodžios pamokos gamtos pagalba“. Pirmoji pažintis su Graikija buvo labai turininga ir puiki.

Direktorė Birutė Naruševičienė

2019-11-26


 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą