Sveikatingumo ugdymas

Sveikatingumo komandos pirmininkė – Aldona Mikolajūnienė, mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą

Nariai: mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą – Marytė Mockienė, Renata Dirmantienė, Violeta Budzilienė, Roma Činikienė, Sandra Kondrotienė ir mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo programą, Renata Venslovienė


              Sportinė pramoga „Draugystės takeliu sportuojame kartu“

 

Penktadienį judėjimo savaitę užbaigėme sportine pramoga „Draugystės takeliu sportuojame kartu“. Vyresnieji darželio ugdytiniai sulaukė svečių iš lopšelio-darželio „Žilvitis“. Vaikų laukė smagios rungtys. Mažieji sportininkai noriai varžėsi įvairiose rungtyse, stengėsi kuo greičiau jas įveikti ir aplenkti priešininkų komandas. Pramoga teikė vaikams džiaugsmą, gerą nuotaiką, ugdė pozityvius tarpusavio santykius. Dėkojame už draugystę Kėdainių lopšeliui-darželiui „Žilvitis“.

             

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė        

 


                                                                                                    Judėjimo savaitės finišas

Penktadienį darželio vaikai finišavo judėjimo savaitėje. Nuotaikingai prasidėjusi savaitė vaikus džiugino vis kitomis veiklomis. Grupių mokytojos vaikams organizavo dviratukų ir paspirtukų  lenktynes, įvairius judrius žaidimus, kliūčių ruožo trasą, krepšinio ir futbolo varžybas. Džiaugiamės, kad mūsų ugdytiniai šią savaitę buvo fiziškai aktyvūs ir patyrė daug džiugių akimirkų.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė

 


„Pirmasis įvartis. Futboliukas kitaip

Gegužės 16 d. „Boružiukų” grupės ugdytiniai dalyvavo respublikiniame priešmokyklinių ugdymo grupių futboliuko turnyre. Jo metu vaikai azartiškai įsitraukė į įvairius sportinius žaidimus. Mažųjų pastangas įmušti kuo daugiau įvarčių skatino nuolatinės sirgalių ovacijos. Visi futboliuko turnyro dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir gardžiais ledais. Pavargę, bet su gerais įspūdžiais sugrįžome į darželį.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė


Rajoninis gerosios patirties renginys „Vaikų fizinis aktyvumas per projektinę veiklą“

Ketvirtadienio popietę mūsų įstaigoje įvyko rajoninis gerosios patirties renginys „Vaikų fizinis aktyvumas per projektinę veiklą“. Savo patirtimi dalinosi Kėdainių lopšelių-darželių „Žilvitis“, „Puriena“, „Vaikystė“ ir „Vyturėlis“ ikimokyklinių ugdymo įstaigų mokytojai. Rajono pedagogai žodiniais, stendiniais pranešimais pristatė savo įstaigų sportinius projektus, vykdomas veiklas, kurios stiprina vaikų fizinį aktyvumą.  Renginio metu mokytojos dalinosi  savo įžvalgomis kaip sportiniais renginiais apjungti visą įstaigos bendruomenę, įtraukiant  ir kuo daugiau ugdytinių tėvelių. Renginio pabaigoje apskritimo žemėlapio pagalba reflektavome ko gi vis dėlto reikia, kad sportas būtų neatsiejamas nuo kasdieninės vaiko veiklos.


Krepšinio turnyras

Penktadienį vyresnieji darželio vaikai aktyviai leido laiką lauko sporto aikštyne. Darželio ugdytiniai  susirinko į kasmet vykstantį krepšinio turnyrą. Šiais metais tarpusavyje varžėsi keturios grupės: „Drugelių“ ir „Viščiukų“ grupės ugdytiniai bei „Nykštukų“ su „Boružiukų“ grupės vaikai. Po aktyvios mankštos vyko krepšinio rungtynės. Žaidimo metu netrūko azartiškų ir nuotaikingų momentų. Džiugu, kad vaikai noriai žaidžia tarpusavyje bei moka tiek laimėti, tiek ir pralaimėti.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė


„Mažųjų lengvosios atletikos žaidynės“

Kovo 27 d. priešmokyklinės „Boružiukų“  grupės ugdytiniai dalyvavo Kėdainių arenoje vykusiose „Mažųjų lengvosios atletikos žaidynėse“ pagal Kėdainių sporto centro projektą „Vaikų fizinio aktyvumo užsiėmimų skatinimas savivaldybių darželiuose, mokyklose ir sportininkų rengimo centruose“. Žaidynėse vaikų laukė penkios skirtingos sportinės užduotys. Tikime, kad vaikų dalyvavimas sportiniuose renginiuose skatina mažųjų norą sportuoti ir būti aktyviems bei stiprina bendruomeniškumą. Pasibaigus žaidynėms renginį vainikavo vaikų apdovanojimai, o grįžus į
darželį ugdytinių laukė saldžios staigmenėlės.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė

 


Pasaulinė Sniego diena „Purienoje“

Trečią sausio sekmadienį minima Pasaulinė Sniego diena. Galime pasidžiaugti, jog šiais metais žiema mums padovanojo tikrai daug sniego. Kad Sniego diena būtų įdomesnė, nutarėme pastatyti stebuklingas sniego pilis. Vaikai su mokytojomis, mokytojų padėjėjomis statė ir puošė jas įvairiomis priemonėmis. Apžiūrėjome, pasidžiaugėme savo kūrybiniais darbais ir išradingumu. Pasaulinė Sniego diena visada atneša daug džiaugsmo, linksmybių, išradingumo, fantazijos į mūsų įstaigą.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Roma Činikienė

 


Projekto „Sveikata visus metus 2023“

Gruodžio mėn.: „Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam“. B.Werner

Lapkričio mėn.: „Nugalėti blogus įpročius galima tik šiandien, o ne rytoj“. Konfucijus.

Spalio mėn. iššūkis: „Drausti negalima leisti“ (Kur dėti kablelį?)? saugus ir atsakingas elgesys.

Rugsėjo mėn. iššūkis: Yra trys būtini įpročiai, kurie padeda bet kokiom sąlygom viską pasiekti. Tai – įprotis dirbti, įprotis mokytis, įprotis būti sveikam. Polis Bregas


„Futboliuko“ turnyras

Jau kelerius metus mūsų įstaiga dalyvauja projekte „Futboliukas“,  kurio tikslas – didinti vaikų susidomėjimą futbolu. Šiais metais projekte dalyvauja dvi priešmokyklinio ugdymo grupės. 2023-11-23 įvyko jau tradicija tapęs „Futboliuko“ turnyras, kurio metu vaikai azartiškai įsitraukė į žaidimą, energingai varžėsi. Vaikų laukė ne tik smagus futbolo žaidimas, bet ir smagios estafetės, judrūs žaidimai. Įdomu, o kas gi laimėjo?! Ogi draugystė!

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė


Linksmosios estafetės

Penktadienį nuo pat ryto darželyje jautėsi šurmulys. Vaikučiai kartu su savo tėveliais skubėjo į Kėdainių areną, kur jų laukė smagi sportinė pramoga. Pagrindinis šventės tikslas – suburti darželio bendruomenę, tėvelius ir vaikučius smagiai praleisti laiką kartu ir išbandyti jėgas sportinėse rungtyse. Visus šventės dalyvius pasveikino lopšelio-darželio direktorė Aušra Nesterovienė. Po sveikinimo žodžio visi buvo pakviesti  nuotaikingai raumenų apšildymo mankštai. Po mankštos dalyviai rinkosi į sporto erdves, kuriose laukė aktyvios fizinės veiklos. Pozityvių emocijų pliūpsnis, besišypsantys veidai, švelniai nuraudę skruostai – bendro veikimo kartu sporto šventėje – rezultatas. Kiek bekalbėtume apie sveikatą ir jos stiprinimą, geriausia bent kartą išbandyti ir pajusti emociją, kurią sunku nupasakoti. Dėkojame už gražią šventę visiems dalyvavusiems, džiaugiamės ir didžiuojamės šaunia ir sportiška darželio bendruomene.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė


„Solidarumo bėgimas 2023“

Rugsėjo 26 d. vaikučiai kartu su darželio bendruomene  jungėsi į solidarumo bėgimą. Ši iniciatyva padeda ugdyti solidarumą, bendrystę, skatinti pagalbą ir palaikymą šalia esantiems.  Mums labai svarbu nuo pat mažens skiepyti vaikučiuose „gerumo sėklytę“.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė


Europos judumo savaitė „Purienoje“

Rugsėjo 18–22 dienomis lopšelyje-darželyje ,,Puriena“ vyko kasmetinė tradicinė Europos judumo savaitė. Ši savaitė prasidėjo nuo bendros mankštos ,,purieniukams“ ir virvės traukimu. Antradienį vyko tarpgrupinės futbolo ir krepšinio rungtynės vyresniųjų grupių ugdytiniams, o mažieji žaidė įvairius žaidimus su kamuoliais. Trečiadienį žaidėme orientacinį žaidimą ,,Surask  „Purienos“ žiedą“. Ketvirtadienį darželyje startavo žaidimai su paspirtukais ir dviratukais, o penktadienį užbaigėme Europos judumo savaitę išvyka į Kėdainių ,,Atžalyno“ gimnazijos stadioną bei paminėjome dieną be automobilio. Prie šios gražios akcijos prijungė ugdytinių tėveliai. Visą savaitę mus visus lydėjo džiugios emocijos, gera nuotaika ir geras oras. Visiems dalyvavusiems šiame renginyje tariame didelį ačiū!

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo programą, Renata Venslovienė.


Startuoja projektas „Vasara, vanduo ir aš“

Projekto „Vasara, vanduo ir aš“ penktoji veikla – „Kūrybinių dirbtuvėlių diena“

Veiklos metu panaudojome jogos, STEM elementus. Vaikai kūrė, tyrinėjo eksperimentavo panaudodami kuo įvairesnes netradicines meninės veiklos priemones. Kiekvienas realizavo save kūrybinėje erdvėje ir išgyveno atradimo džiaugsmus.

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Marytė Mockienė ir Aldona Mikolajūnienė.


Projekto „Vasara, vanduo ir aš“ ketvirtoji veikla – „Vaikų žaidimai su vandeniu“

Ketvirtoji veikla buvo skirta vaikų žaidimams su vandeniu, kurią papildė spalvingos vandens priemonės, taip pat vaikai turėjo galimybę pamankštinti pėdutes bėgiojant basomis po pievutę ir pasimėgauti vandens „fontanu“. Vaikų žaidimai su vandeniu neatsibostanti veikla, kuri smagi ne tik mažiems bet ir dideliems. Emocijos liejosi per kraštus, kiemas skambėjo nuo vaikų juoko ir vandens purslų!

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Marytė Mockienė ir Aldona Mikolajūnienė.


Projekto „Vasara, vanduo ir aš“ trečioji veikla

Apžiūrėjome ir aptarėme meteorologinę stotelę su vėtrunge, atlikome eksperimentus su vandeniu: plukdėme laivelius, stebėjome kaip skleidžiasi gėlytės žiedlapiai, kaip tirpsta vandenyje pakavimo granulės ir kaip pučiant orą kyla vandens burbuliukai. Vaikai linksmai praleido laiką eksperimentuodami ir suprato, kad gamta padovanojo  savo stebuklą – vandenį.

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Marytė Mockienė ir Aldona Mikolajūnienė.


Projekto „Vasara, vanduo ir aš“ antroji veikla – „Šaltų arbatų degustacija“

Vaikai turėjo galimybę susipažinti ir paragauti mėtų, čiobrelių, aviečių, ramunėlių ir melisos arbatų. Labiausiai aromatingai kvepėjo čiobreliai, o skaniausia – mėtų arbata. Kaip puiku karštą vasaros dieną atsigaivinti aromatingomis vaistažolių arbatomis!

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė ir Marytė Mockienė. 


Vasara – pats nuostabiausias metų laikas „talpinantis“ saulę, vandenį, atostogas ir gerą orą. Nuo š. m. birželio 1 d. iki liepos 31 d. pradėjome įgyvendinti projektą „Vasara, vanduo ir aš“ su „Boružiukų“ ir „Viščiukų“ grupių ugdytiniais. Projektu siekiama aktyvinti vaikų žaidybinę veiklą lauke, lavinti kūrybiškumą, pažintinius gebėjimus, patirti atradimo džiaugsmą. Pirmoji veikla –   „Estafetės su vandeniu“ ir ėjimas basų kojų taku, vaikams suteikė daug džiaugsmo ir gerų emocijų.

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Marytė Mockienė ir Aldona Mikolajūnienė.Projekto „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)“ finalas

2023 m. gegužės 19 d. Kėdainių arenoje vyko baigiamasis Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ trijų metų projekto „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)“ renginys. Į renginį buvo pakviesti  vaikai su  tėveliais ir visa darželio bendruomenė aktyviai praleisti laiką. Trijų metų fizinio aktyvumo laikotarpis patvirtina, kad mūsų bendruomenė atsakingai žiūri į vaikų sveikatingumą. Visus susirinkusius pasveikino lopšelio-darželio direktorė Aušra Nesterovienė, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Gediminas Misius įteikdamas Kėdainių rajono savivaldybės mero Valentino Tamulio padėką už sėkmingą projekto įgyvendinimą, bendruomenės telkimą ir vaikų fizinio aktyvumo skatinimą. „Tikiuosi, kad mūsų vaikai ir susitelkusi bendruomenė tapo sveikesniais ir stipresniais, o fizinio aktyvumo iniciatyvos ir toliau aktyviai bus puoselėjamos mūsų aplinkoje“ – paminėjo direktorė.  Viso renginio metu jautėsi pakili nuotaika, girdėjosi šurmulys ir vaikų juokas.

Judėjimo savaitė ,,Purienoje“

Kaip ir kiekvienais metais, pavasario gale, ,,Purienoje“ buvo organizuojama judėjimo savaitė. Taip mes skatiname aktyviau judėti visą bendruomenę. Kiekvieną dieną vis kitokios veiklos neleido atsipalaiduoti. Visus lūkesčius vainikavo paskutinės dienos užduotis – lobio ieškojimas. Tai buvo tikras iššūkis, reikėjo net organizatorių pagalbos. Džiugu, kad vaikai ir suaugę patyrė daug gerų emocijų.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Roma Činikienė„Judėjimo maratonas“

Štai ir baigėsi „Purienoje“ balandžio mėnesio iššūkis „Judėjimo maratonas“. Susirinkusių sporto aikštyne vaikų laukė padėkos ir saldūs siurprizai. Buvimas kartu aktyvioje veikloje suteikė daug džiugių emocijų ir sustiprino bendruomeniškumą.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Violeta Budzilienė


Projekto „Sveikata visus metus 2023“ balandžio mėnesio iššūkis –

„Jeigu kiekvienas šluotų ties savo durim, visa gatvė būtų švari“

Šį iššūkį mes įgyvendinome per aktyvų fizinį judėjimą lauke. Visą balandžio mėnesį vaikai bėgo aplink darželį, atliko įvairias estafetes, šoko, žaidė judrius žaidimus lauke.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė


„Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Kėdainius 2023“

Priešmokyklinių „Zuikučių“ ir „Žvirbliukų“ grupių ugdytiniai bei įstaigos mokytojai dalyvavo renginyje „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Kėdainius 2023“.


Aktyvus judėjimas ,,Purienoje“

Sportas – sveikata. Kuo daugiau judi, tuo sveikesnis tu esi. „Purienoje“ ir toliau tęsiasi aktyvus judėjimas. Vaikučiai su mokytojų pagalba noriai atliko sportines užduotis. Ši savaitė – tai labai smagiai praleistas laikas, kuris suteikė daug smagių akimirkų.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo programą, Renata Venslovienė


Krepšinio turnyras

Jau trečius metus iš eilės balandžio mėnesį mūsų įstaigoje įvyko krepšinio turnyras. Tarpusavyje rungtyniavo keturios grupės: dvi priešmokyklinės ir dvi penkiamečių. Turnyrą pradėjome vaikų sugalvotomis skanduotėmis. Vaikai po mankštos buvo supažindinti su krepšinio taisyklėmis. Žaidimas vyko po du kėlinius. Buvo labai smagu stebėti vaikų žaidimą, jų emocijas. Viso žaidimo metu buvo galima matyti su kokiu azartu vaikai varžosi tarpusavyje. Kaip visada laimėjo draugystė. Už puikų žaidimą vaikai buvo apdovanoti. Renginys vyko pagal projektą „SVEIKATA – RAKTAS Į SĖKMINGĄ UGDYMĄ(SI)“ NR. SRF-SIĮ-2020-1-0051.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė


Smagios užduotėlės

Pradėtą judėjimo maratoną linksmomis mankštomis ir bėgimu aplink darželį su kiškučio ausytėmis tęsėme ir pereitą savaitę. Kadangi ką tik praėjo Velykų šventės, judėjimas buvo susijęs su margučiais. Visą savaitę grupių mokytojos ruošė vaikučiams labai smagias užduotėles: estafetes, margučių ieškojimą, ridenimą, bėgimą su margučiais ir dar daug smagių užduotėlių.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė


Projekto „Sveikata visus metus 2023“ kovo mėnesio iššūkis –

„Žmogus tampa labai drąsus, kai yra užtikrintas, kad jį myli“ (Sigmund Freud)

Šį iššūkį mes įgyvendinome per tėvų ir vaikų bendras veiklas namuose, vaikų bendravimą darželyje. Jei vaikas jausis mylimas, svarbus – tuomet joks pavojus jam nebaisus.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė


Projektas „Sveikata visus metus“

Šį mėnesį kartu su darželio vaikučiais pradėjome startuoti su nauju projektu „Sveikata visus metus 2023“. Projekto tikslas – vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Šiam tikslui įgyvendinti projekto organizatoriai kviečia leistis į sveikatos užduočių kelionę. Kiekvieną mėnesį bus  skelbiamas naujas iššūkis, nauja užduotis. Šio mėnesio iššūkis: „Sveikata – ne viskas, tačiau be jos – viskas niekas“ (H. Mahler). Šiam iššūkiui įgyvendinti mes pasirinkome mankštas. Paklausite kodėl? Ogi nuo geros rytinės mankštos prasideda visa judėjimo ir geros savijautos kupina diena.

Tad visi pradėkime dieną su smagia mankšta.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė


„Fizinio aktyvumo skatinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigose“

Vasario 23 d. mūsų įstaigoje įvyko trečiasis seminaras įstaigos pedagogams „Fizinio aktyvumo skatinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigose“ pagal projektą „SVEIKATA – RAKTAS Į SĖKMINGĄ UGDYMĄ(SI)“ NR. SRF-SIĮ-2020-1-0051. Seminaro metu lektorius Vaidas Simonavičius  įstaigos mokytojams kalbėjo apie fiziškai aktyvius žmones ir vaikus. Kalbėjome kokie veiksniai lemia, kad vaikai būtų aktyvūs. Kaip mes pedagogai galime prisidėti prie geros vaiko savijautos ir didesnio fizinio judėjimo. Taip pat aptarėme sveikos mitybos pagrindus. Lektorius parodė keletą pratimų kurie padeda panaikinti stresą, nerimą, įvairias baimes. Taip pat pamokė keleto žaidimų smagiam vaikų fiziniam užimtumui.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė


Straipsnis Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ leidinyje


Startavo „Futboliuko“ turnyras

Jau tradicija tapo trečius metus iš eilės rudenį surengti tarpgrupinį „Futboliuko“ turnyrą. Šiais metais varžėsi keturios grupės: „Žvirbliukų“ grupė su „Zuikučių“ grupės vaikais ir „Boružiukų“ grupė su „Nykštukų“ grupės vaikais. Smagiausia tai, kad vyko ne tik  komandinis žaidimas, bet ir viso renginio metu aidėjo vaikų juokas ir šurmulys. „Futboliuko“ turnyras vyko pagal projektą „SVEIKATA – RAKTAS Į SĖKMINGĄ UGDYMĄ(SI)“ NR. SRF-SIĮ-2020-1-0051.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė


Paroda „Sveiko maisto mugė“

Kiekvienais metais spalio 16 d. yra minima sveiko maisto diena. Spalio mėn.  mūsų įstaigoje vyksta paroda „Sveiko maisto mugė“. Taip skatiname vaikus ir tėvelius daugiau domėtis mūsų organizmui naudingais maisto produktais.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė


„Su mama ir tėčiu – visada laimėsiu!“

Rugsėjo 15 d. Raudonkepuraitė ir vilkas  pakvietė ,,Purienos“  vaikučius ir tėvelius į sportinę pramogą. Besikaupiantis lietus mūsų neišgąsdino, su gera nuotaika visi  mankštinomės, žaidėme ir rungtyniavome. Juk taip smagu sportuoti su mama ir tėčiu!

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Renata Dirmantienė ir Renata Venslovienė


Europos  judumo savaitė ,,Purienoje“

Kelinti metai iš eilės mūsų lopšelis-darželis „Puriena“ dalyvauja Europos judumo savaitėje. Šiais metais gegužės 23–27 dienomis, visi kartu, darėme  mankštą  lauke, bėgome aplink darželį ir žaidėme įvairius sportinius žaidimus, estafetes, rungtyniavome tarp grupių. Judėjimas (ypač lauke) yra didžiausias vaistas visiems ir mažiems, ir dideliems.

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą A. Mikolajūnienė ir R. Činikienė


Kaip smagu visiems kartu

Gegužės 19 d. pagal projekto „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)“ numatytas veiklas vaikučiams diena buvo suplanuota neįprastai. Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Darželio vaikučiai (išskyrus lopšelio grupes) ir tėveliai buvo sukviesti į Kėdainių areną pasportuoti ir smagiai praleisti laiką. Visus susirinkusius pasveikinti atvyko Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis. Vaikučių laukė staigmena – piratas Vaidas. Jis žaismingai pakvietė vaikus ir tėvelius padaryti „Piratų mankštą“. Po mankštos visi prisistatė su savo sukurtomis skanduotėmis, dainavo dainelę „Kam ko reikia“, šoko „Varliuko šokį“. Vėliau visi keliavo parungtyniauti tarpusavyje. Į visas rungtis buvo įtraukti ir tėveliai. Mums labai svarbus yra tėvelių ir vaikučių bendravimas. Visos šventės metu girdėjosi šurmulys, juokas.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė

Straipsnis laikraštyje Rinkos aikštė


Įgyvendintas projektas „Didesnis fizinis aktyvumas – geresnė sveikata“

Balandžio mėnesį lopšelyje-darželyje ,,Puriena“ su „Žvirbliukų“ ir „Nykštukų“ grupių ugdytiniais buvo vykdomas tęstinis vieno mėnesio projektas „Didesnis fizinis aktyvumas – geresnė sveikata“. Fizinis aktyvumas ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą. Žmogui fizinis aktyvumas reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras. Žaidimai – geros nuotaikos, sveikatos šaltinis. Jie padeda lengvai atlikti įvairius pratimus, sukelia teigiamas emocijas, sudaro geras galimybes patrauklia forma lavinti vaikų turimus judėjimo įgūdžius, kūrybingai taikyti juos įvairiuose žaidimo situacijose. Tai ypač svarbu ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga ir tobulėja. Jiems būdingas didelis judėjimo poreikis. Sumažėjęs ugdytinių fizinis aktyvumas, todėl lopšelio-darželio ugdytinių fizinio aktyvumo skatinimui, kuriant kuo įvairesnes  fizinio aktyvumo veiklas darželio erdvėse kuriamas šis projektas. Projekto tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą organizuojant fizinio aktyvumo veiklas. Įgyvendinant projektą ugdytiniai patyrė džiugias emocijas. Susipažino su įvairiais sportiniais žaidimais.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Renata Venslovienė

2022-04-28


Seminaras  „Šiuolaikiškas vaikų fizinis ugdymas“

 Balandžio 21 d. pagal projektą „SVEIKATA – RAKTAS Į SĖKMINGĄ UGDYMĄ(SI)“ NR. SRF-SIĮ-2020-1-0051 mūsų įstaigos pedagogams buvo organizuotas seminaras „Šiuolaikiškas vaikų fizinis ugdymas“. Projektas iš dalies finansuojama Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Seminarą pravedė lektorius Kęstutis Bunevičius vaikų sporto akademijos „Startukas“ įkūrėjas, metodininkas. Lektorius pristatė savo patirtines metodines rekomendacijas apie vaikų fizinį aktyvumą. Taip pat vyko praktinės veiklos, kurių metu buvo pademonstruotos naujos priemonės ir įvairūs jų panaudojimo būdai. Lektorius pats veda užsiėmimus ikimokyklinio ugdymo vaikams, todėl visos fizinės veiklos buvo pritaikytos būtent ikimokyklinukams. Pedagogai turėjo galimybę ne tik atsinaujinti žinias, bet kartu ir pasidalinti savo gerąja patirtimi.

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė

2022-04-21


Pasaulinė sniego diena (be sniego) ,,Purienoje“

Sausio 16 dieną minima Pasaulinė sniego diena, mes pavėlavome dvi dienas, kadangi neleido oro sąlygos. Lauke lengvai pašalę, truputi sniego, kaip švęsti sniego dieną? Gera nuotaika, skambi muzika, laki mokytojų fantazija, leido smagiai atšvęsti ją. Nėra sniego – mes jį nusipiešėme ant baltos medžiagos ir džiaugėmės, šokome, sportavome tikėdami, kad iškris tikras sniegas, kuris yra labai laukiamas.

Roma Činikienė, mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą

2022-01-18


„Sveikas maistas man kaip vaistas“

Pažymint Pasaulinę maisto dieną „Purienoje“ organizuota paroda „Sveikas maistas man kaip vaistas“

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Violeta Budzilienė


„Futboliuko“ turnyras

Saulėtą š. m. spalio 6 dieną mūsų įstaigoje vyko „Futboliuko“ turnyras. Dalyvavo keturios grupės: „Voveriukų“, „Bitučių“, „Zuikučių“ ir „Žvirbliukų“. Kiekvienos grupės vaikai rungtyniavo tarpusavyje. Labai smagu, kad turėjome ir tėvelių savanorių, kurie vaikams priminė žaidimo taisykles, kartu su vaikais darė mankštą. Turnyro metu ne tik žaidėme futbolą įprastai, bet ir pasitelkėme žaidybinių elementų. Po rungtynių vaikai vaišinosi ekologiškais obuoliukais. „Futboliuko“ turnyras vyko pagal projektą „SVEIKATA – RAKTAS Į SĖKMINGĄ UGDYMĄ(SI)“ NR. SRF-SIĮ-2020-1-0051. Geras oras ir puiki nuotaika lydėjo viso renginio metu. Labai smagu, kad sportas tampa neatsiejama kasdienine vaikų veikla.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė

2021-10-08

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas


Paroda „Aromatingoji arbatžolė“

Rugsėjo mėnesį lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyksta paroda „Aromatingoji arbatžolė“. Parodoje yra ne tik įvairių arbatžolių nuotraukos, bet ir jų aprašymai bei herbariumai. Paskaitę aprašymus galite rasti daug naudingos informacijos. Iš arbatžolių padaryta arbata yra ne tik aromatinga, skani, bet ir apsaugo nuo daugelio ligų.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė

2021-09-23


Saugus ir sveikas tvariai judėdamas

Jau kelis metus iš eilės mūsų darželis prisijungia prie Europos judumo savaitės. Šių metų tema buvo „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“. Kiekvieną rytą lopšelio-darželio kieme vyko mankštos, kurios kvietė  visus darželį lankančius vaikus pradėti dieną žvaliai, linksmai mankštinantis. Po rytinės mankštos vaikučių laukė smagios, nuotaikingos sportinės užduotėlės. Vaikai varžėsi tarpusavyje įvairiose estafetėse, traukė virvę, važinėjo su paspirtukais. Virvės traukimo rungtyje su džiaugsmu dalyvavo ir mūsų įstaigos darbuotojai. Ypač daug džiugių emocijų sulaukė paskutinę dieną surengtas lobio ieškojimas. Mes norime, kad fizinis aktyvumas būtų visų mūsų kasdieninis įprotis.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė

2021-09-22


Judėjimo džiaugsmas

Judėjimas – maloni ir džiugi vaikams veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis. Penktadienį darželio lauko aikštelės skambėjo nuo vaikų šurmulio ir juoko. Pagal projektą „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)“ NR. SRF-SIĮ-2020-1-0051 buvo organizuota sportinė pramoga vaikams „Judėjimo džiaugsmas“. Į šį renginį atvyko ir draugai iš kitų darželių. Sportinėje pramogoje vaikų laukė valanda įdomių žaidimų, rungčių, estafečių. Visi sporto šventės dalyviai saugiai pasiskirstė į atskiras lauko žaidimų aikšteles. Vyresnieji darželio vaikai draugiškai žaidė futbolą, krepšinį su Kėdainių lopšelių-darželių „Žilvitis“ ir „Varpelis“ vaikais. Mažesnieji varžėsi įvairiose estafetėse (lindo pro lankus ir tunelius, mėtė kamuoliukus į taikinį). Vaikai patyrė daug gerų emocijų, sportinės pramogos įspūdžius nupiešė. Šventė baigėsi, tačiau pralaimėjusių nebuvo.

Judėkime ir aukime sveiki!

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė

2021-08-20

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas


„Viščiukų“ ir „Boružiukų“ grupių vaikų pramogos su vandeniu

„Viščiukų“ ir „Boružiukų“ grupės vykdo tarpgrupinį projektą „Sportuok, draugauk ir sveikas auk“. Jame numatyta daug įvairių veiklų, pramogų vaikams. Viena iš smagiausių pramogų vasarą – žaidimai su vandeniu. Birželio 11 dieną vaikučiai į lauką keliavo basomis. Pramogą pradėjome atlikdami įvairius pratimus įtraukiant jogos elementus. Pasimankštinę atkeliavome prie „Basakojų tako“. Vaikai nedrąsiai, susikaupę ėjo basomis kojomis per įvairias gamtines medžiagas. Iš „Basakojų tako“ keliavome žaisti su vandeniui. Vaikų laukė vandens baseinėliai, vandens šautuvėliai, kamuoliukai, laiveliai. Kiekvienas rado sau smagią veiklą: žaidė vandens mūšius – šaudė vandens šautuvais, taškėsi baseinėlyje, plukdė laivelius. Visi sušlapome, o vaikų geros emocijos liejosi per kraštus. Kiemas skambėjo nuo vaikų džiaugsmingų šūksnių, juoko ir vandens purslų. O koks vaikų saldus pietų miegelis po šlapios vandens pramogos!

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė ir Marytė Mockienė


Saulės grąžos rytmetis

Kai pražysta pačios gražiausios pievų gėlės, kai saulės kelias virš horizonto būna ilgiausias, taigi diena ilgiausia, naktis trumpiausia, o augalija klesti, auga, žydi, ateina vasaros saulėgrįža, Rasos ir Joninės šventė. Saulė linksma ir norisi švęsti. Gražų birželio 23 d. rytą lopšelyje-darželyje „Puriena“ buvo paminėtas vasaros saulėgrįžos rytmetis, kurį organizavo gamtosauginio ir sveikatingumo komandų pirmininkės Nijolė Satkauskienė ir Aldona Mikolajūnienė. Į rytmetį susirinko ugdytiniai puikios nuotaikos, pasipuošę pintais žolynėlių vainikais ir pasirengę įveikti kliūtis, kad vingrybėse įsipainioję pasiliktų kasdieniai sunkumai ir rūpesčiai. Muzikos garsai kvietė dainuoti, šokti, suktis muilo burbulų sūkuryje, grožėtis darželio kiemo gamtos grožiu, minti mįsles, žaisti žaidimus. O svarbiausias akcentas – Jonai, kurių turėjome net tris, mokytoja Aldona Mikolajūnienė nupynė ąžuolo vainikus. Visi dalyvausieji rytmetyje, gurkšnodami gaivų vasarišką kokteilį su mėtomis ir citrina, linkėjo Jonukams būti stipriems, tvirtiems, sveikiems.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Nijolė Satkauskienė


Judėjimo džiaugsmas

Judėjimas – maloni ir džiugi vaikams veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis. Mūsų darželio vaikučiai su džiaugsmu prisijungė prie Lietuvos sporto universiteto Kėdainių ,,Aušros“ progimnazijos organizuojamo projekto ,,Mes mažieji olimpiečiai“. Vaikai sportavo, piešė piešinius olimpine tema, išmoko smagių skanduočių. Tai ne tik judėjimas, bet ir didelis džiaugsmas vaikams.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė

2021-05-18

Žiūrėti ČIA


„Žvirbliukų“ grupės  projektas

,,Didesnis fizinis aktyvumas – geresnė sveikata

Nuo 2021 m. balandžio mėnesio pradėtas vykdyti ,,Žvirbliukų“ grupės projektas „Didesnis fizinis aktyvumas – geresnė sveikata“. Fizinis aktyvumas – neatsiejama žmogaus savybė, lemianti veiklumo, fizinio ir protinio darbingumo, kūrybos bei savarankiškumo galimybes. Judėjimas yra neatsiejamas ir būtinas kiekvieno augančio vaiko gyvenimo elementas, kuris užtikrina harmoningą vystymąsi, augimą bei sveikatą. Projekto tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą organizuojant fizinio aktyvumo veiklas.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Renata Venslovienė.

2021-04-09


Sniego diena – „Senio Besmegenio gimtadienis“

Šiais metais žiema nepagailėjo sniego ir šalčio,  tai labai smagiai galėjome atšvęsti pasaulinę Sniego dieną. Kadangi visoje šalyje karantinas, tai ir mūsų įstaiga saugodama  vaikų ir pedagogų sveikatą, šventę organizavo individualiai. O kad būtų smagiau sugalvojome  „Seniui Besmegeniui“ surengti gimtadienį. Aišku, gimtadienis su dovanomis,  pyragais, pasveikinimais ir rateliais. Kiekviena grupė gimtadienį šventė taip kaip sugalvojo, manau mūsų nuotraukose atsispindės visi džiaugsmingiausi šventės elementai.

Tikimės, kad ši žiema nepabėgs nuo mūsų taip greitai ir leis ja pasidžiaugti.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Roma Činikienė


Metodinės rekomendacijos mokytojams

Pristatome parengtas metodines rekomendacijas „Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymas“. Jos yra skirtos mokytojams. Naudodamiesi šiomis metodinėmis rekomendacijomis, mokytojai galės patraukliai mokiniams pateikti sveikos mitybos esmines žinias bei išaiškinti fizinio aktyvumo naudą sveikatai.

Metodines rekomendacijas sudaro šeši susiję moduliai, kuriuose medžiaga dėstoma nuosekliai, nuo paprastų temų pereinant prie sudėtingesnių. Jų tikslas − suteikti mokiniams žinių ir supratimo fizinio aktyvumo bei sveikos mitybos temomis, formuojant vaikų sveikos gyvensenos įpročius. Šias rekomendacijas rengė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, Švietimo ir mokslo ministerijos, VšĮ „Tikra mityba“ ir kitų institucijų specialistai.

Metodinės rekomendacijos buvo rengiamos pagal ilgalaikį sveikos gyvensenos ugdymo „Sveikatiados“ projektą, kuris yra finansiškai remiamas Valstybino visuomenės sveikatos stiprinimo fondo ir kurį administruoja LR sveikatos apsaugos ministerija.

Metodinių rekomendacijų ieškokite paspaudę čia


„Futboliuko turnyras“

Vykdant projekto veiklas, įstaigoje taip pat surengtas „Futboliuko turnyras“ – dviejų dienų smagus renginys, kurio metu varžėsi 4 vyresnių grupių vaikų komandos.  Vaikai nestokojo gerų emocijų, entuziazmo, kiekvienas stengėsi prisidėti prie savo komandos pergalės.  Renginio pabaigoje vaikai buvo paskatinti atminimo dovanėlėmis, diplomais bei medaliais.

Aldona Mikolajūnienė, vyresnioji mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą


Seminaras „Iššūkis pedagogui – sportuoja mažiausieji“

Mūsų darželis vykdo nemažai projektų, veiklų susijusių su vaikų fiziniu aktyvumu, todėl spalio mėnesį vykęs seminaras „Iššūkis pedagogui – sportuoja mažiausieji“,  pagal įstaigoje vykdomą sporto projektą „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)“,  buvo ypač aktualūs. Seminarą vedė patyrusios Šiaulių universiteto lektorės edukologijos magistrės, judesio korekcijos mokytojos metodininkės Jolanta Pažarauskienė ir Lina Račė. Labai svarbu, kad įstaigos pedagogai turėjo galimybę susipažinti su lektorių patirtimi įveikiant iššūkius. Džiugina, tai, kad gavome ne tik teorinės medžiagos, bet ir turėjome galimybę pastebėti, kaip tai gali atrodyti realiai ugdant mažuosius. Aptarėme, kad ir mūsų pedagogai taiko inovatyvius ugdymo metodus, priemones.

Naudingiausia buvo pati praktinė seminaro dalis, kuomet lektorės įrodė, jog organizuoti fizinio aktyvumo užsiėmimus mažiesiems vaikams yra lygiai taip pat svarbu, kaip ir vyresniems vaikams.  Seminaro metu buvo įvardintos sritys, kurioms turime skirti daugiau dėmesio organizuojant sportines veiklas vaikams. Sužinojome apie nesaugius (nerekomenduotinus) pratimus mankštos metu, koks yra taisyklingas pratimų atlikimas, kvėpavimo svarba.

Mokytojos savo veiklose po seminaro išmėgins tarpusavio žaidimus pagal V. Sherborne metodiką, kvėpavimo pratimus, muzikos ir sportinių pratimų derinį, veiklas susikaupimui, dėmesio koncentracijai ( vaikščioti šalia linijų, priklijuotų ant grindų).  Pedagogės dėkoja už visoms aktualų ir naudingą seminarą. Kadangi šis seminaras buvo orientuotas į mažiausius vaikus, tai būtų įdomu išgirsti kaip efektyviai organizuoti veiklą ir vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams.  Visada pravartu išgirsti ką nors naujo apie vaikų fizinę sveikatą.

Projektas „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)“ Nr. SRF-SIĮ-2020-1-0051 bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė

2020-11-06


Jei sportuosime visi – būsime sveiki ir greiti!“

Rugsėjo 14 d. popietę, į lopšelį-darželį „Puriena“, susirinko sportiškai apsirengę tėveliai ir vaikučiai. Į savo lauko aikšteles sportuoti visus subūrė vykdomas sporto projektas „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą (sį)“. Šis sporto projektas bendrai finansuojamas valstybės sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų fondas. Visų grupių ikimokyklinio ugdymo mokytojos, iš anksto pasiruošusios sportinį inventorių, organizavo rungtynes, estafetes, įvairius kliūčių ruožus, judrius žaidimus. Maži ir dideli, sportinės pramogos dalyviai, sportavo žvaliai nusiteikę. O į žaismingą mankštą vaikučius ir tėvelius pakvietė personažai: Žirafa (ikimokyklinio ugdymo mokytoja Renata Dirmantienė) ir Drakoniukas (ikimokyklinio ugdymo mokytoja Renata Venslovienė). Žirafa mokė tinginiuką Drakoniuką netingėti ir kartu su vaikučiais ir tėveliais daryti mankštą. Drakoniukas pabandė atlikti keletą pratimų ir jam labai patiko mankštintis. Smagu buvo žiūrėti kaip aktyviai ir darniai, kartu su Žirafa ir Drakoniuku mankštinosi ne tik vaikučiai, bet ir tėveliai. Po judrios veiklos, atokvėpio valandėlę, visi vaišinosi obuoliukais. Už dalyvavimą sportinėje pramogoje visų grupių vaikučiai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Renata Dirmantienė


Kėdainių lopšelio-darželio ,,Puriena“ ,,Ąžuolų“ komandos pergalė

Kaip ir pernai, taip ir šiais metais mūsų įstaigos ugdytiniai dalyvavo respublikiniame virvės traukimo festivalyje, kurį organizavo Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija ,,Nemunas“ ir festivalio partneriai  – Kėdainių rajono savivaldybė bei Kėdainių sporto centras. Šiais metais mūsų įstaiga, viena iš ikimokyklinių įstaigų, dalyvavo  šiame festivalyje, tad rungtyniauti teko už save vyresniais ir stipresniais draugais. Tačiau vaikai puikiai rungtyniavo  varžybose, parsivežė  medalius ir žinoma dalyvių taurę. Pakiliai nusiteikę grįžome į darželį, juk taip smagu būti apdovanotiems.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Roma Činikienė

2020-09-11


                                                                                                       

2020-09-01 – 2023-06-01 vykdomas projektas “Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)”, Nr. SRF-SIĮ-2020-1-0051, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Šio projekto tikslas – įrengti ir atnaujinti vaikams pritaikytas sporto erdves bei įrangą, kurių pagalba bus sistemingai ir kokybiškai skatinamas ugdytinių fizinis aktyvumas, stiprinama jų sveikata, bei kuriamas integruotas ir darnus sveikos gyvensenos ugdymo modelis įstaigoje.

Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas – ženkliai prisidės gerinant fizinio aktyvumo užsiėmimų, įvairių renginių kokybę, padės formuoti nuostatą nuolat judėti, mankštintis, išbandyti įvairias sporto šakas.

Šiuo projektu tikimasi, kad visi įstaigos ugdytiniai turės tinkamas sąlygas reguliariai sportuoti tiek įstaigos viduje, tiek lauko teritorijoje įvairių metų laiku. Siekiant kompleksinio vaikų aktyvumo skatinimo, lopšelis-darželis, įtraukdamas ugdytinius ne tik per fizinio lavinimui skirtas veiklas, bet ir visą jų buvimo įstaigoje laiką, sudarys tinkamą terpę tvariam bei sistemingam vaikų fizinio aktyvumo skatinimui. Projekto metu į lopšelio-darželio sporto renginius bus taip pat kviečiamos kitų rajonų ikimokyklinių įstaigų bendruomenės.

Pirmojo pusmečio veiklos:

  • Reguliarios vaikų sporto pratybos įtraukiant badmintono ir tinklinio žaidimus
  • Sporto renginys su tėveliais – „Jei sportuosime visi, būsime sveiki ir greiti“
  • Kvalifikacijos tobulinimo mokymai įstaigos pedagogams – seminaras „Iššūkis pedagogui – sportuoja mažiausieji“
  • „Futboliuko“ turnyras
  • Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2020“Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“, kaip ir daugelis ugdymo įstaigų, aktyviai įsijungia į „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2020“ vyksmą. Visą savaitę vyko įvairūs renginukai, kiekvienoje amžiaus grupėje.  Buvo piešinių, skirtų draugystei, kolektyviniai darbai, įvairūs žaidimai, pamokančių filmų žiūrėjimas ir jų aptarimas, draugo portreto piešimas veidrodiniu būdu, kuriami mąstymo žemėlapiai, apibūdinantys draugą. Mūsų ugdytiniai dar maži, todėl patyčių nepatiria, norėtųsi kad ir ateityje juos visus, jos aplenktų.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Roma Činikienė


Dantukų priežiūros pamokėlės lopšelyje-darželyje „Puriena“Vasario 13–14 dienomis lopšelio-darželio „Puriena“ – „Ąžuoliukų“, „Drugelių“, „Pelėdžiukų“ „Žvirbliukų“, „Viščiukų“, „Voveriukų“, „Zuikučių“ ir „Bitučių“ grupių vaikai mokinosi, kaip reikia tinkamai prižiūrėti savo dantukus. Lopšelyje-darželyje „Puriena“ lankėsi burnos higienistės Dovilė ir Vilma, kurios vaikams priminė svarbiausias burnos higienos taisykles, parodė, kaip tinkamai reikia išsivalyti dantukus. Pamokėlių tikslas – formuoti teisingus burnos higienos įpročius bei motyvuoti vaikus valyti dantis. Užsiėmimo metu burnos higienistės panaudojo dantų apnašų identifikavimo tabletes, kurios parodė, ar tinkamai vaikai valosi savo dantukus. Praktinio burnos higienos užsiėmimo metu visi vaikai gavo dantų šepetėlius su smėlio laikrodukais bei kalendoriukus, kuriuose kartu su tėvelių pagalba galės atsakingai žymėti, kada valėsi dantukus.Kristina OrechovaitėVisuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje


„Bitučių“ grupėje atskleistos sveikų dantukų paslaptys…„Bitučių“ grupės vaikus aplankė burnos higienos specialistė Vilma Švelnikienė ir Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Kristina Orechovaitė. Jos vaikus supažindino su dantukų problemomis, pasakojo, kada ir kaip juos valyti, kokią pastą ir kokį šepetėlį naudoti, ką valgyti ir dar daug kitokių gudrybių, kurios padeda išsaugoti sveikus dantukus. Vaikai ant didžiulio dantų muliažo su šepetėliu mokėsi taisyklingai valyti dantis. Ugdytiniai sužinojo, kad visai nesvarbu, kokia savaitės diena – dantukus reikia valyti kas dieną. Vaikams suteikė daug džiugių emocijų gautos dovanėlės. Po pristatymo daug kalbėjomės ir diskutavome, vaikai suprato, kad dantų gydytojai jiems nieko blogo nedaro, o tik padeda išvalyti ir sutvarkyti dantukus.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Anželika Ševčiukienė2020-02-14


Šaškės – „Proto“ mankštaMažieji šaškininkai žino, kad šis stalo žaidimas, kurį žaidžia vaikai ir suaugusieji, tai „Proto“ mankšta, šis puikus edukacinis instrumentas, suburia vaikus, draugus, šeimos narius geram laiko praleidimui ir yra nesudėtingas, bet reikalaujantis  kantrybės. Vasario 6 dieną Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ įvyko antrasis Kėdainių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų paprastųjų šaškių turnyras. Turnyre dalyvavo trys komandos iš Kėdainių lopšelių-darželių „Varpelis“ ir „Puriena“, į veiklos procesą įsitraukė 12 ugdytinių. Draugišką žaidimą stebėjo ir teisėjavo kūno kultūros mokytojas ekspertas, bokso treneris, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos viceprezidentas Bronius Šimokaitis. Lopšelio-darželio „Puriena“ direktorė Birutė Naruševičienė, sveikindama turnyro dalyvius pastebėjo, kad organizuojamas šaškių žaidimas tampa gera pradžia tolimesniam šaškių žaidimo populiarinimui ikimokyklinio  amžiaus vaikų tarpe. Šio turnyro organizatorė Nijolė Satkauskienė tikisi, kad šaškių turnyrai, bus ta kibirkštis, kuri uždegs tikrus šaškių žaidimo laužus ne tik miesto, bet ir Kėdainių rajono ikimokyklinėse įstaigose. Visi ugdytiniai buvo apdovanoti diplomais, medaliais, komandos  taurėmis ir vaišėmis.Mokytoja metodininkė, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Nijolė Satkauskienė2020-02-08


  „Sniego diena“ minima be sniego „Purienoje“Jau kelinti metai lopšelyje-darželyje „Puriena“ organizuojama pasaulinėų sniego diena. Nors šiais metais žiema primena pavasarį, tačiau galima pagalvoti kaip ir iš ko pasidaryti snaigių. Penktadienį susirinkusi „Purienos“ bendruomenė papuošė pagrindinį taką įvairių formšų snaigėmis iš druskos. Skambant linksmai muzikai, visi ugdytiniai, mokytojos ir mokytojų padėjėjos dalyvavo snaigių kurime. Vaikams labai patiko kurti su druska. Po to visi buvo pakviesti ant pievos parungtyniauti. Aišku užduotys buvo ne žiemos linksmybėms skirtos, tačiau linksmos ir įdomios. Pabaigoje nutarėme, kad  bendruomenės nariai su ugdytiniais sukurs kompoziciją panašią į snaigę, kuri, gal prišauks tikrą sniegą, kurio labai tikimės.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą Roma Činikienė2020-01-17


Sveikatinimo valandėlės – „Aš švarus ir laimingas“Asmens higiena – svarbi kiekvieno žmogaus sveiko gyvenimo dalis, kuri padeda apsisaugoti nuo daugelio infekcinių ligų. Asmens higienos įgūdžiai dažniausiai susiformuoja vaikystėje tėvų, senelių ir mokytojų dėka. Tačiau apie higienos įgūdžius vaikams reikia priminti nuolat. Sausio 13 d. lopšelio-darželio ,,Puriena“ – ,,Ažuoliukų“ ,,Viščiukų“, ,,Drugelių“, ,,Pelėdžiukų“ grupių vaikai sveikatinimo valandėlių metu diskutavo, kada svarbu plautis rankas, kaip tinkamai kosėti ir čiaudėti (laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo), atliko įvarias užduotėles susijusias su asmens higiena – sužinojo ir prisiminė pagrindines asmens  higienos priemones.Kristina Orechovaitė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje2020-01-14


„Kėdainių herojai“ – „Nevėžio“ krepšininkai surengė smagią Kalėdinę šventę Kėdainių arenojeGruodžio 17 dieną, Kėdainių arenoje „Drugelių“ ir „Viščiukų grupių atstovai dalyvavo „Kėdainių herojai“ šventėje, kurią suorganizavo mūsų miesto krepšinio komanda „Nevėžis“. Vaikus pasitiko jų mėgstami personažai – „Elza“, „Žmogus voras“, „Supermenas“ ir „Vienaragė“, kurie sugalvojo įdomių žaidimų ir pramogų kiekvienam buvusiam šioje šventėje. Vaikai turėjo progą pašokinėti ant pripučiamų batutų, nusipiešti ant veido kaukes, suvalgyti cukraus vatos bei pašokti ir padainuoti su mėgstamais personažais. Smagiausia šventės dalis – susitikimas su „Nevėžio“ krepšininkais, kurie surengė linksmas estafetės, kurių metu vaikai aktyviai žaidė su krepšinio kamuoliais. Vaikus aplankė ir Kalėdų senelis, kuris kiekvienam šventės dalyviui dovanojo balionus bei „Nevėžio“ komandos paruoštas dovanėlės. Dėkojame mūsų miesto krepšinio komandai už smagią šventę ir puikias pramogas.Mokytojos, dirbančios pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Greta Strazdauskaitė ir Marytė Mockienė2019-12-18


Švarių rankų šokis 2019

https://www.youtube.com/watch?v=ZCLPCMuw6fU&feature=youtu.be


Respublikinės priešmokyklinio ugdymo vaikų sportinės žaidynės „Nykštukų šėlsmas 2019“Lapkričio 26 dieną, „Drugelių“ grupės 10 vaikų komanda, atstovavo Kėdainių lopšelį-darželį „Puriena“ respublikinėse priešmokyklinio ugdymo vaikų sportinėse žaidynėse „Nykštukų šėlsmas 2019“. Vaikai aktyviai ir energingai atliko skirtingo pobūdžio estafetes, kurių metu tarpusavyje nelenktyniavo, o visi kartu su kitų darželių komandomis smagiai žaidė ir mėgavosi pačiu procesu aktyviai sportuojant. Norime pasidžiaugti, jog savo darželiui parvežėme nugalėtojų taurę už aktyvų pasirodymą sportinėse žaidynėse bei kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas tikrais medaliais. Praleidome turiningą ir smagų laiką visi kartu su kitais bendraamžiais, išmokome išklausyti žaidimų taisyklių ir bendradarbiauti tarpusavyje kaip tikra komanda. Džiaugiamės, kad mūsų tėvelių palaikymo komanda buvo gausiausia iš visų, kuri visų žaidynių metu mums padėjo jaustis saugiems!Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Greta Strazdauskaitė2019-11-27


Sveikos gyvensenos mini projektas: „Sveikai maitinkis ir vaišinkis“Jau nuo mažų dienų reikia kalbėti su vaikais apie sveiką maistą, tinkamą jo ruošimą, sudaryti sąlygas pačiam išbandyti, paruošti nesudėtingą patiekalą. Todėl lapkričio 11–15 d. l/d „Puriena“ vykdė sveikos gyvensenos mini projektą „Sveikai maitinkis ir vaišinkis“. Šiuo projektu siekėme formuoti tinkamus maitinimosi įgūdžius, skatinti sveikos mitybos taisykles taikyti kasdieniniame gyvenime. Visų grupių vaikai kartu su mokytojomis kalbėjo apie tai, kas sudaro sveiko maisto piramidę, išsiaiškino, kad augantiems vaikams daugiausiai reikėtų valgyti daržovių, vaisių, kuriuose yra daug vitaminų. Vaikai gėrė vaistažolių arbatą, pagardindami ją citrina, gamino daržovių ir vaisių salotas, vaisių desertus ir skanavo pačių pasigamintus patiekalus. Šiame projekte dalyvavo ir vaikučių tėveliai. Mamos su malonumu įsitraukė į sveiko maisto patiekalų ruošimą ir jų degustavimą. Išrinkome įdomiausius patiekalus ir sukūrėme sveiko maisto receptų knygelę, kurioje pasidalinome sveiko maisto receptais. Sveiko maisto receptų knygelę galima rasti l/d „Puriena“ bendruomenės kambaryje. Pavartykite knygelę ir išbandykite patikusius receptus.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Renata Dirmantienė ir mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Marytė Mockienė.2019-11-25


„Viščiukų“ grupėje apsigyveno „Zipis“

„Viščiukų“ grupėje pradėta vykdyti Tarptautinė programa „Zipio draugai“ kurios tikslas – padėti 5–7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos. „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti kasdieninius sunkumus: atstumimą, vienatvę, patyčias, sunkius pokyčius. Padeda suvokti ir skatina kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti. Vaikai jau  susipažino su savo nauju grupės draugu „ZIPIU“, veikėjais, taisyklėmis. Išnagrinėjome pirmąjį skyrių „Jausmai“ Vyko pokalbiai apie liūdesį, džiaugsmą, pyktį ir pavydą. Stengėmės aiškintis, diskutuoti, kas sukelia tuos jausmus ir kaip mums su jais „susidraugauti“.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė2019-11-25


Europos supratimo apie antibiotikus dienaKasmet lapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Europos supratimo apie antibiotikus dienos tikslas – remti racionalaus antibiotikų vartojimo iniciatyvas, pabrėžti kaip veikia atsparumas antibiotikams.Kiekvienas gali prisidėti prie atsparumo antibiotikams mažinimo:• Antibiotikus vartoti tik tuomet, kai jie yra reikalingi.• Visą gydytojo paskirtų antibiotikų dozę suvartoti per nurodytą laiką.• Saugotis infekcijų skiepijantis, reguliariai plauti rankas, vengti artimo sąlyčio su sergančiaisiais. Daugelio bakterijų atsparumas antibiotikams sparčiai auga, nes gausus ir netinkamas šių medikamentų vartojimas spartina atsparių bakterijų atsiradimą ir plitimą. Atsiranda naujos bakterijų atmainos, kurios tuo pačiu metu tampa atsparios kelių rūšių antibiotikams. Tokios bakterijos gali tapti atsparios visiems žinomiems antibiotikams.Kristina OrechovaitėVisuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje(Informacija: www.ulac.lt)Jūsų vaikas ir antibiotikai. Europos supratimo apie antibiotikus dienos šūkiai ir mintys


Tolerancijos diena ,,Purienoje“

Kiekvieną kartą mūsų įstaiga prisijungia prie respublikinės Tolerancijos dienos. Šiais metais šios dienos simbolis – švyturys. Kiekviena grupė gamino tą stebuklingą švyturį, kuris padėtų mūsų  vaikams rasti kelią į tėvų, mokytojų, jų padėjėjų širdį. Susirinkę salėje, apžiūrėjome švyturius, pasiklausėme pasakojimo, pažiūrėjome senosios animacijos filmuką, apsikabinome su KIMOCHIS  žaislais, padainavome dainas apie draugystę ir nutarėme būti geresniais ir draugiškesniais.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Roma Činikienė2019-11-15


„Netradicinių edukacinių erdvių lauke kūrimas“Lapkričio 14 d. lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos  „Sveikatos želmenėliai“  seminaras „Netradicinių edukacinių erdvių lauke kūrimas“, kurį vedė VšĮ „Vaikų ugdymas“ direktorė, socialinių mokslų dr. docentė Sigita Burvytė2019-11-15


Ką aš valgau – rūpinuosi savo sveikataLapkričio 8-ąją minima Europos sveikos mitybos diena.  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvensenos ir mitybos. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama sveikai maitintis, žmonės raginami atkreipti dėmesį į ypatingą tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai. Minint šią dieną lapkričio 4 d. lopšelio-darželio ,,Puriena“ – ,,Ažuoliukų“, ,,Viščiukų“, ,,Drugelių“ ir ,,Pelėdžiukų“ grupių vaikai sveikatinimo valandėlių  ,,Ką aš valgau – rūpinuosi savo sveikata‘‘ susipažino ir prisiminė ,,Sveiko maisto piramidę“, diskutavo ką mėgsta valgyti ir ko nemėgsta, kas yra sveikas maistas, o kas nesveikas maistas, kuo jis skiriasi. Vaikai, labai atidžiai stebi, kaip elgiasi juos supantys žmonės, ir mėgdžioja tai, ką mato ir girdi. Taigi, suaugusiųjų nusiteikimas gyventi ir maitintis sveikai tiesiogiai formuoja vaikų mitybos įpročius. Norėdami, kad vaikai subalansuotai, teisingai ir pilnavertiškai maitintųsi, turėtume tai daryti ir patys. Vaikai, lankantys ugdymo įstaigą ten praleidžia didžiąją dienos dalį ir suvalgo apie 80 proc. paros maisto normos. Būtų puiku, jeigu požiūris į sveikatai palankią mitybą ir namie, ir ugdymo įstaigoje sutaptų.Kristina Orechovaitė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje2019-11-04{gallery}news/XVI/EET{/gallery}


„Sportuoju aš, sportuoji tu, sportuojame visi kartu“Ką tik praėjo mūsų darželio 45-asis gimtadienis. Visą savaitę vyko įvairūs renginiai jam paminėti. Džiugios nuotaikos ir staigmenų kupiną savaitę pradėjo sveikatingumo komandos parengta sporto diena. Direktorė pasveikino visus su švente ir palinkėjo būti žvaliems ir aktyviems. O kaip sporto šventė be mankštos – ja ir pradėjome. Apšilę rungtyniavome tarpusavyje, didesnieji vaikai traukė virvę. Po visų rungčių vaikučių laukė pačių rinkta ir džiovinta vaistažolių arbata ir mamyčių kepti sveikuoliški pyragai. O pyragų buvo įvairiausių: su cukinija, su moliūgu, su įvairiomis sėklomis. Vaikai ir tėveliai smagiai praleido popietę.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė2019-11-04{gallery}news/XVI/EES{/gallery}


Dalyvavimas konkurse ,,Sveikuolių sveikuoliai“2019 m. spalio 24 d. lopšelio-darželio ,,Puriena“ priešmokyklinio ugdymo ,,Viščiukų“ ir ,,Drugelių“ grupių bendra sudaryta komanda kartu su mokytojomis Maryte ir Greta bei visuomenės sveikatos specialiste, vykdančia sveikatos priežiūrą mokykloje dalyvavo Kėdainių rajono mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos specialistų konkurse ,,Sveikuolių sveikuoliai“, kuris vyko Kėdainių arenoje. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, skatinti vaikų, mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą. Konkursą visos komandos pradėjo bendra mankšta, namų darbais –  prisistatymais. ,,Purienos“‘ komanda atliko judrią, smagią ir linksma mankštą. Konkurso metu teko atlikti ir praktines užduotis: sveikos gyvensenos, žmogaus saugos temomis ir žinoma – pasportuoti atliekant judėjimo užduotis-estafetes. Užduočių neišvengė ir pedagogai bei sveikatos priežiūros specialistai. Visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais už dalyvavimą konkurse, taip pat ,,Purienos“ komanda iš konkurso parsivežė taurę – ,,Už puikų pasirodymą konkurse“,  o mažieji dalyviai už dalyvavimą dar gavo ir dovaneles.Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Kristina Orechovaitė2019-10-25{gallery}news/XVI/EEN{/gallery}


Pirmos pagalbos suteikimo paskaita tėveliamsVaikų traumos yra pasaulinė visuomenės sveikatos problema. Tai – pagrindinė vaikų mirtingumo priežastis. Kiekvieną dieną visame pasaulyje daugiau kaip 2000 šeimų kenčia dėl vaiko netekties atsitikus nelaimingam atsitikimui, kurio buvo galima išvengti. Labai svarbu žinoti ir prisiimti, kaip atlikti pirmą pagalbą savo vaikui atsitikus nelaimingam  atsitikimui. Todėl 2019 m. spalio 17 d.   Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ tėveliams buvo priminta, kaip teisingai  suteikti pirmą pagalbą vaikui ir suaugusiam žmogui.Kristina Orechovaitė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje2019-10-21{gallery}news/XVI/EEY{/gallery}


„Viščiukai“ – Kėdainių Vytauto parke

„Viščiukų“ priešmokyklinės grupės ugdytiniai dalyvavo respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ sveikatinimo akcijoje „Mažieji turistai – 2019“. Spalio 16 d. lydimi mokytojos Marytės Mockienės ir ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo mokytojos padėjėjos Astos Dirsienės dieną ugdytiniai pradėjo turiningai. Pasipuošę žaliomis liemenėmis visi kartu iškeliavo į Kėdainių Vytauto parką. Išvykos metu, mokytoja ugdytiniams priminė saugaus elgesio gatvėje taisykles, saugoti save ir draugus žaidimų ir laisvalaikio parke. Laikas parke prabėgo linksmai ir puikiai. Ugdytiniai stebėjo rudeniui būdingus požymius, žaidė žaidimus, darė „lapų“ lietų, supomės ant sūpynių. Kai geras oras ir nuotaika puiki, sportuoti ir žaisti su draugais dar linksmiau. Dėkojame Antarės mamai Vaidai už padovanotus atšvaitus ir močiutei Lidai už saldainius, kuriais mus pavaišino Vytauto parke.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Marytė Mockienė2019-10-16{gallery}news/XVI/EEG{/gallery}


Sveikatinimo valandėlės Pasaulinei regėjimo dienai paminėtiPasaulio sveikatos organizacija antrąjį spalio ketvirtadienį (spalio 10 d.) yra paskelbusi Pasauline regėjimo diena. Regėjimas yra viena nuostabiausių žmogaus organizmo funkcijų, kuri leidžia pažinti mus supantį pasaulį, bendrauti, grožėtis, saugotis supančios aplinkos pavojų. Net ir menkiausias regėjimo sutrikimas sukelia žmogui daug problemų. Spalio 7 d. lopšelio-darželio ,,Puriena“ – ,,Ažuoliukų“, ,,Viščiukų“, ,,Drugelių“, ,,Pelėdžiukų“ ir ,,Voveriukų“ grupių vaikai sveikatinimo valandėlių skirtų  Pasaulinei regėjimo dienai metu sužinojo, kad visų akys gali skirtis spalva, kad norint tūrėti sveikas akytes reikia valgyti daug žalios, oranžinės  spalvos šviežių vaisių ir daržovių, ir žinoma valgyti mėlynes, kurios esantys aktyvūs komponentai sustiprina tinklainės kapiliarus, saugo akis nuo žalingo aplinkos poveikio, padeda palaikyti tinklainės ir regos nervo mitybą. Sveikatinimo valandėlės metu vaikai atliko ir akyčių mankštą, kuri mažina akių nuovargį, sužinojo, kad akytėms kenkia ilgas buvimas prie kompiuterio, planšetės, televizoriaus, o naudinga – pasivaikščiojimas ir buvimas gryname ore.Kristina Orechovaitė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje2019-10-07{gallery}news/XVI/EEE{/gallery}


Judumo savaitė „Purienoje“Rugsėjo 16–20 dienomis  mūsų įstaiga kartu su vaikučiais prisijungė prie akcijos „Europos judumo savaitė 2019“. 2019 m. Europos judumo savaitės šūkis: „Žingsniuokime kartu!“ Visą savaitę vyko įvairiausi užsiėmimai skatinantys kuo daugiau judėti. „Ąžuoliukų“ grupės vaikai keliavo į „Gegučių“ parką kur jų laukė smagios rungtys tarpusavyje. Vaikai kiekvieną rytą bėgo aplink darželį, darė mankštą lauke. Judėjo ne tik vaikučiai, bet ir jų tėveliai. Rugsėjo 19 dieną vyko sporto šventė su tėveliais. O paskutinę akcijos dieną vaikai darželio teritorijoje ieškojo paslėpto lobio. Rasti lobį pavyko tik įveikus 500 metrų trasą su įvairiomis užduotimis.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė2019-09-24{gallery}news/XVI/DDT{/gallery}


JUDĖJIMO SAVAITĖ ,,PURIENOJE“Oficiali Europos „Judėjimo savaitė“ (MOVE WEEK) paskelbta gegužės 24 d. Tačiau buvo leista startuoti nuo gegužės 20 d. Laikas lankstus ir mūsų kolektyvas savo veiklą pradėjo nuo pirmadienio. Visą savaitę buvo vedamos mankštos lauke ir bėgimas aplink darželį. Kai kurios grupės vedė sportines veiklas lauke su įvairiomis estafetėmis ir užduotimis. ,,Ąžuoliukų“ grupės tėveliai, po šeimos šventės, buvo pakviesti lauke pasimankštinti kartu su vaikais ir lopšelio-darželio direktore Birute Naruševičiene. Mes visi įsitikinę, kad judėti ne tik sveika, bet ir labai smagu.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Roma Činikienė2019-05-27{gallery}news/XVI/CCF{/gallery}


JUDĖJIMO DIENA

Šiandiena, Judėjimo sveikatos labui diena, pakvietė Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ vaikučius į Kėdainių „Atžalyno“ gimnaziją. „Purienos“ mažieji nuoširdžiai dėkoja „Atžalyno“ gimnazistams už žaismingą, sportišką, šokantį rytmetį.

Renginį organizavo: Visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Gražina Bičkienė, Janina Onoprijenkienė ir Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos ekologų būrelio vadovė Jūratė Vaiginienė.

Renginį vedė: „Atžalyno“ gimnazijos moksleiviai Viktorija Mickūnaitė, Nedas Mykolaitis, Edvinas Adomaitis, Armandas Mejeris, Lukas Tyrinas2019-05-09{gallery}news/XVI/BBM{/gallery}


„MŪSŲ RANKOS ŠVARIOS“Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ balandžio mėnesį vyko akcija „Mūsų rankos švarios“. Darželio ugdytiniai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste mokėsi taisyklingai plauti rankas.Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Janina Onoprijenkienė2019-04-15{gallery}news/XVI/BBC{/gallery}


,,SVEIKAS VAIKAS – LAIMINGAS VAIKAS“Balandžio 8–10 dienomis mūsų įstaiga dalyvavo akcijoje ,,Sveikas vaikas – laimingas vaikas“, skirtoje Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Vyko masinis bėgimas ,,AŠ BĖGU – 2019“.  Padarę mankštelę „Bitučių“ ir „Voveriukų“ grupių vaikai bėgo 20 metrų, „Ąžuoliukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių – 40 metrų. Visos likusios grupės kartu su mokytojomis bėgo aplink darželį.Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė2019-04-12{gallery}news/XVI/BBA{/gallery}


„LAIKAS KELTIS“

Stiprinant vaikų sveikatą mūsų įstaiga dalyvauja įvairiose renginiuose skirtuose stiprinti tiek fizinę, tiek emocinę vaikų sveikatą. Balandžio 5 d. rytą vaikai kartu su pedagogais prisijungė prie organizuotos respublikinės Flashmob’e mankštos „Laikas keltis“. Buvo labai smagu visiems pajudėti mankštos ritmu.Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė2019-04-12{gallery}news/XVI/AAZ{/gallery}


SVEIKOS GYVENSENOS UGDYMAS KĖDAINIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „PURIENA“ plačiau{gallery}news/XVI/AAT{/gallery}


Jau laikas pasauliui gyventi be tuberkuliozės plačiau


Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainė:

http://www.smlpc.lt/lt/vaiku_sveikata/sveikata_stiprinanti_mokykla.


Sveikatos apsaugos ministerijos puslapis: https://sam.lrv.lt/lt/darbo-grupes/valstybinis-visuomenes-sveikatosstiprinimo-fondas/tab.dokumentai


Projektas „Esu sveikas, kai esu judrus, bet saugus „Purienoje“ plačiau


Įpareigojanti dovana…Labai nustebo ,,Ąžuoliukų“ grupės vaikai kai sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Janina Onoprijenkienė į grupę atėjo nešina dovanų maišeliu.  Buvome pamiršę  ,,namų  darbus“ , kuriuos turėjome atlikti. O štai Kėdainių Visuomenės Sveikatos biuras mūsų  nepamiršo ir padovanojo kiekvienam po rinkinį, skirtą dantų priežiūrai. Padėkojome už dovanas ir jau tvirtai prižadėjome valytis dantukus.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Roma Činikienė2019-03-19{gallery}news/XVI/AAG{/gallery}


Svečiuose sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokyklojeVasario 18 dieną „Žvirbliukų“ grupėje vyko tėvų susirinkimas sveikatingumo klausimais. Apie gripą ir jo komplikacijas papasakojo sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Janina. Tėveliams priminė kokių higienos taisyklių reikia laikytis darželyje ir namie, kad išvengti baisių ligų komplikacijų. Aptarė vaikų maitinimą, rekomendavo kokį maistą reikėtų valgyti mažiesiems ir kokio reikėtų vengti. Tėveliai uždavė nemažai klausimų apie skiepus į kuriuos noriai atsakė Janina.Ačiū Janinai  Onoprijenkienei už skirtą laiką mūsų tėveliams.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė2019-02-20{gallery}news/XVI/ZL{/gallery}


Tarptautinė odontologų dienaMinint Tarptautinę odontologų dieną, šių metų vasario mėnesį Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko akcija „Sveiki dantukai“. Užsiėmimų metu  ugdytiniai klausėsi pasakos apie dantukų priežiūrą, burnos higieną,  mokėsi taisyklingai valytis dantukus. Namų darbams vaikučiai gavo dantukų valymo kalendorių.Renginį organizavo ir vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Janina Onoprijenkienė2019-02-18{gallery}news/XVI/ZK{/gallery}


„Sniego diena“ 5 kartą „Purienoje“Penkti metai lopšelyje-darželyje „Puriena“ organizuojama pasaulinė sniego diena. Šiais metais žiema palepino sniegu, nedideliu šaltuku.  Penktadienį  kiekviena grupė pripildė įvairaus tūrinio indus vandens ir paliko sušalti. Pirmadienio ryte pedagogės sušalusį vandenį papuošė įvairiais ornamentais. Skambant linksmai muzikai, visi ugdytiniai, mokytojos, padėjėjos dalyvavo mankštoje, kuri vyko lauko aikštelėje. Po to, sustoję į ilgą traukinį, bėgome zigzagais aplink mokytojų išpieštas ledo snaiges. Atlikę bendrą užduotį, pasiskirstėme grupėmis: vyriausieji mūsų ugdytiniai žaidė futbolą ant sniego, mažiausieji spalvino sniegą ant eglučių ir krūmų, kiti dalyvavo rogučių lenktynėse ir atliko įvairias užduotis. Vaikai šventėje pajuto didelį džiaugsmą.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Roma Činikienė2019-01-21{gallery}news/XVI/ZC{/gallery}


Žiemos pramogos ir pavojai2018 m. gruodžio 12–13 dienomis Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko „Viščiukų“, „Ąžuoliukų“ grupių vaikučiams pamokėlės „Žiemos pramogos ir pavojai“. Pokalbių-diskusijų metu prisiminta ne tik apie žiemos malonumus bet ir galimas traumas. Mokėsi suteikti pirmąją pagalbą. Skanavo žolelių arbatą. Renginį organizavo ir vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Janina Onoprijenkienė. Talkino: ikimokyklinio ugdymo mokytojos Marytė Mockienė, Roma Činikienė2018-12-14{gallery}news/XVI/VF{/gallery}


Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ seminaras „Emocinis smurtas prieš vaikus“Lapkričio 30 dieną Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ seminaras „Emocinis smurtas prieš vaikus“. Seminarą pradėjo „Boružiukų“ grupės ugdytiniai, kurie sušoko „Švarių rankų šokį 2018“, ir „Ąžuoliukų“ grupės mažieji su šokiu „Žirnis ir pupa“. Sveikinimo žodį tarė įstaigos direktorė Birutė Naruševičienė. Seminaro lektorė – Vilniaus pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Silva Striunga pasidalino savo ilgamete darbo patirtimi ir šių dienų aktualiais klausimais, kurie pasitaiko jos darbe konsultuojant tėvus, pedagogus. Pokalbių metu išskirti terminai „emocinė prievarta“, „emocinė nepriežiūra“, „emocinis smurtas“,  „psichologinė prievarta“, „psichologinis smurtas“. Visa tai gali atsispindėti pasikeitusiame vaiko elgesyje, žaidimuose, laikysenoje ir savijautos pasikeitimuose. Diskusijos su pedagogais metu buvo kalbama apie vaikų auklėjimą, kokie sunkumai iškyla, į ką turėtų atkreipti dėmesį pedagogai  ir kaip elgtis siekiant sumažinti emocinį smurtą prieš vaikus.Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Evelina Rajunčienė2018-12-03{gallery}news/XVI/UK{/gallery}


Oranžinės kelionės finišas VilniujeLapkričio 16 dieną Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos aktų salėje įvyko tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ baigiamoji konferencija, kurioje dalyvavo ir video pristatymą „Moliugienės puota „Purienoje“ paruošė Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ pedagogės Evelina Rajunčienė, Aldona Mikolajūnienė ir Marytė Mockienė. Taip pat dekoruotą skėtį, kuris jau dalyvavo „Oranžinės šypsenos dienoje“ Vilniuje originaliai pristatė „Viščiukų“ grupės ugdytinė Patricija su mama Ineta, na, o tėtis Modestas konferencijos dalyviams papasakojo kaip kilo idėja dekoruoti skėtį. Projekto organizatoriai pagrindiniu konferencijos akcentu pasirinko oranžinės spalvos elementą aprangoje ir puikią nuotaiką. Konferenciją pradėjo Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ „Seklytėlės“ grupės ugdytiniai su muzikine kompozicija „Oranžinis lietutis“. Sveikinimo žodį tarė ir garbingi svečiai: doc. dr. Ona Motiejūnaitė, Lietuvos edukologijos universiteto botanikė Teresė Jokšienė bei Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, atliekanti direktoriaus funkcijas Vaclova Rimkuvienė. Taip pat pasiųsti video linkėjimai projekto dalyviams iš užsienio šalių, t. y. Latvijos, Lenkijos, Estijos, Norvegijos ir Australijos. Konferencijos pranešėjų pristatymus papildė nuotaikingi mažųjų pasirodymai. Džiugu, kad dalyvavimas projekte skatina bendradarbiavimą tarp kolegų, ugdytinių, kūrybiškai pažvelgti į ekologinį ugdymą ir netikėtai kilusias mintis paversti puikia kūrybine pramoga.Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo programas, Evelina Rajunčienė, Aldona Mikolajūnienė ir Marytė Mockienė2018-11-20{gallery}news/XVI/UI{/gallery}


Moliūgų sriubos puota „Purienos“ kiemeMoliūgas – viena išdidžiausių ir gražiausių daržovių, kurias augina močiutės, mamytės savo daržuose. Jame slypi gausybė vitaminų ir naudingų medžiagų, reikalingų mažiesiems ir suaugusiems. Moliūgus savo darže su kitomis daržovėmis ir žalumynais augina ir mažieji purieniukai. Šiais metais, kai toks ypatingai gražus ir šiltas ruduo, „Boružiukų“ ir „Viščiukų“ grupėms kilo mintis išsivirti sriūbą lauke. Ne bet kokią, o moliūgienę. Tad saulėtą spalio 18 rytą pradėjome ruošti lauko virtuvę. Grupių ugdytiniai iš namų atsinešė mamyčių, o kai kurie ir savo prijuostes. Taip pat bulvių skustukus, reikalingas sriubai daržoves ir pjaustymo lenteles. Moliūgų sriubos virimo puotą pradėjome nuotaikingu eilėraščiu apie moliūgą, kurį sukūrė grupių mokytojos Evelina Rajunčienė, Aldona Mikolajūnienė ir Marytė Mockienė. Ugdytiniams buvo smagu patiems skusti savo atsineštas bulves ir morkas, jas pjaustyti ir kartu su mokytojomis dalyvauti sriubos virimo procese. Kol sriuba virė, žaidėme žaidimus, spalvinome moliūgus. Lauke paruoštas patiekalas visada įgauna ypatingo skonio. Išvirta moliūgienė buvo labai skani, nes ją mažieji gamino su meile ir vaikišku smalsumu. Sriubos užteko ne tik puotos dalyviams, bet ir įstaigos darbuotojams. Moliūgienę ragavome su namine duona, kuri buvo taip pat iškepta tą pačią dieną įstaigos virtuvėje. Na, o kaip paruošti tešlą naminei duonai ir ją iškepti „Boružiukų“ ir „Viščiukų“ grupės ugdyniams pasakojo ir rodė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Renata Dirmantienė.Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Evelina Rajunčienė2018-10-23{gallery}news/XVI/TV{/gallery}


Pasaulinė širdies dienaPasaulinė širdies federacija kiekvienais metais rugsėjo 29 d. ragina paminėti Pasaulinę širdies dieną ir pažadėti savo širdžiai, artimojo širdžiai, mūsų visų širdims maitintis sveikiau, dažniau užsiimti fizinio aktyvumo veikla bei skatinti tai daryti vaikus. Šia proga Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko akcija „Vienas pasaulis, vieni namai, viena širdis“.Akciją organizavo sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Janina Onoprijenkienė2018-09-28{gallery}news/XVI/TC{/gallery}


Rajoninė sportinė pramoga ,,Sveikuoliukų kelionė linksmuoju traukinuku“Rugsėjo 26 dieną nuo pat ankstyvo ryto lopšelio-darželio ,,Puriena“ kieme šurmuliavo linksma ir žaisminga nuotaika. Vaikai su nekantrumu laukė naujų draugų iš lopšelių-darželių ,,Varpelis“, ,,Vaikystė“, ,,Žilvitis“ ir beprasidedančios sportinės pramogos. Sugūžėję taip laukti svečiai pripildė kiemą džiugesiu ir šiluma. Visus sportinės pramogos ,,Sveikuoliukų kelionė linksmuoju traukinuku“ dalyvius pasveikino lopšelio-darželio direktorė Birutė Naruševičienė. Pramoga prasidėjo visuotine mankšta. Vėliau visus mažuosius sportininkus ,,Linksmasis traukinukas“ pakvietė į kruopščiai ir išradingai parengtas žaismingas sportines veiklas. Skambėjo muzika, aidėjo linksmi vaikų balsai. Visiems dalyviams sportinė pramoga suteikė daug džiugių akimirkų, kartu leido pajausti komandinę dvasią ir sporto teikiamą naudą. Vaikų dalyvavimas sportiniuose renginiuose skatina mažųjų norą sportuoti, ugdo draugiškumą, bendruomeniškumą, drausmingumą, suteikia teigiamų emocijų.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Ina Lee2018-09-26{gallery}news/XVI/TA{/gallery}


Akcija „Apibėk aplink darželį“2018 m. rugsėjo 10–14 dienomis Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko akcija „Apibėk aplink darželį“. 2018 m. rugsėjo 17–21 dienomis Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko akcija „Judumo savaitė“, „Bėgu už du“. Akcijos tikslas – paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Ši akcija patraukli tuo, kad labai lengvai įgyvendinama priemonė, nieko nekainuoja, vaikai pabūna lauke, gerai jaučiasi, grįžta į grupes žvalesni, linksmesni. Akciją organizavo sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Janina OnoprijenkienėIkimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Roma Činikienė 2018-09-21{gallery}news/XVI/SV{/gallery}


Kėdainių mokyklos-darželio „Puriena“ sveikuoliai Sveikata – pati didžiausia vertybė. Išugdyti sveiką, stiprų, gerai išsivysčiusį žmogų yra didžiulis menas. Sveikas žmogus sukuria malonią, palankiai visus veikiančią aplinką. Jis gali nuolat tobulėti, įgyvendinti savo siekius, pajusti gyvenimo pilnatvės, darnos džiaugsmą. Gyvendamas žmogus išmoksta nebekartoti tų pačių klaidų, jis turi perduoti sukauptą patirtį ir išmintį savo vaikams.Mūsų mokykla-daželis „Puriena“ turi vaikų fizinio aktyvumo skatinimo darbo patirties. Fizinis aktyvumas yra vienas sveikos gyvensenos veiksnių, todėl darželyje vaikai daug žaidžia ir sportuoja, sistemingai ir nuosekliai diegiami sveikos gyvensenos įpročiai ir įgūdžiai, sudaromos galimybės tenkinti judėjimo poreikius, lavinti fizines ypatybes.2016–2017 m. m. mokykloje-darželyje „Puriena“ vyko nemažai vaikų sveikatinimui skirtų renginių. Birželio mėn. vaikai džiaugėsi „Muilo burbulų fiesta“. Burbulus galėjo leisti su įvairaus dydžio ir formų lazdelėmis. Kartu su vaikais galvojome vasariškas svajones, linksmai visi drauge gaudėme ir leidome didžiulius muilo burbulus, didesnius už balioną, skaidrius kaip stiklas ir spalvingus kaip vaivorykštė, kurie privertė aikčioti kiekvieną  iš mūsų.Rugsėjo – lapkričio mėn. buvo įgyvendinamas projektas „Esu sveikas, kai esu judrus, bet saugus „Purienoje“. Projekto metu „Purienos“ pedagogai kartu su ugdytiniais dalyvavo įvairiuose renginiuose.Vyko susitikimas su bendruomenės pareigūne Aušra Pupkute ir prevencijos poskyrio specialiste Gintare Ivaškevičiene. Kartu su jomis atvyko policijos bičiulis Amsis. 4 klasės mokiniams ir priešmokyklinių grupių ugdytiniams pademonstravo mokomuosius filmukus „Policininko Amsiaus patarimai“. Ikimokyklinių grupių ugdytinius sudomino auklėtojų Marytės Mockienės ir Inos Lee inscenizacija „Jonuko kelionė į darželį“. Pareigūnės ir bičiulis Amsis pasakojo, kaip teisingai ir saugiai pereiti gatvę, kur galima žaisti, važinėtis paspirtuku, dviratuku. Paaiškino šviesoforo spalvų reikšmes. Bičiulis Amsis kiekvienai grupei padovanojo šviesoforo spalvų balionus.Rugsėjo mėnesį visų ikimokyklinių grupių pedagogai, drauge su ugdytiniais ir jų tėveliais ėjo į Gegučių parką. Gamtoje su vaikučiais ir jų tėveliais darė mankštą, žaidė įvairius žaidimus, rungtyniavo estafetėse, tyrinėjo gamtą. Tokios bendros išvykos vaikui – pats nuostabiausias dalykas, nes jis gali pabūti kitoje aplinkoje kartu su grupės draugais, tėvais ir auklėtojomis.Saulėtą rugsėjo 26 d. rytą mokyklos-darželio „Puriena“ kieme vyko „Mažųjų olimpiada“. Į renginį sugužėjo ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių ugdytiniai, jų tėveliai, svečiai iš lopšelių-darželių „Varpelis“ ir „Žilvitis“. Olimpiados dalyviai rungėsi sportinėse rungtyse, estafetėse, žaidė judriuosius žaidimus. Po sportinių varžybų visus dalyvius pakvietė lauko dailės studijos.Vykdant šį projektą „Purienos“ pedagogai parengė informacinio pobūdžio lankstinukus: „Sveikatos priežiūros įgyvendinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigose“, „Kaip stiprinti vaikų sveikatą rudenį“, „Ką turėtume žinoti apie mankštą“, „10 patarimų, kaip grūdinti vaiką dabar, kad nesirgtų vėliau“, „Kaprizas – vaiko gelbėjimosi ratas“, „Vaikų alergija: priežastys ir simptomai“, „Vaistiniai augalai“, „Kova su jo didenybe televizoriumi“, „Žaisti kviečiame visus!“, „Vaikas sunkiai adaptuojasi naujame kolektyve“, išleido knygą „ Purienos sveikuoliai“.Sausio 15-ąją šventėme Pasaulinę sniego dieną. Tai projektas, kuris pavadintas „Supažindinkime vaikus su sniegu“. Sportas žiemą gryname ore gali suteikti ne mažiau teigiamų emocijų nei vasarą. Kiekviena grupė turėjo savo planą kaip įdomiai praleisti laiką gryname ore. Mokiniai nulipdė didžiulę snaigę, ją spalvinti panoro darželinukai. Vieni rungtyniavo su rogutėmis, kiti žaidė ledo ritulį, treti lipdė įvairias skulptūras iš sniego ir jas dekoravo. Įdomus buvo ir sniego gniūžčių mūšis, į kurį įsitraukė ir ketvirtokai ir ikimokyklinio amžiaus ugdytiniai.Vasario 22 d. įstaigos muzikos salėje vyko vaikų ligų gydytojos V.Dūdienės paskaita tėveliams „Vaikų sveikata – bendras mūsų rūpestis“. Paskaitos metu, gydytoja pasakojo, kad vaikų sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne vien tik ligų ar negalios nebuvimas. Akcentavo, kad sveikata penkiasdešimt procentų priklauso nuo kiekvieno mūsų požiūrio į save, mūsų elgsenos ir gyvensenos. Paskaitoje nemažai dėmesio buvo skirta sveikos mitybos klausimams. Auklėtoja Renata Dirmantienė pristatė lankstinuką tėvams: „Sveikas maistas – sveikas vaikas“, kuriame pateikė rekomendacijas tėveliams kaip formuoti vaiko mitybos įpročius, kokį maistą parinkti, kad jis būtų pilnavertis ir patiktų vaikams.Pasaulinei sveikatos dienai paminėti Kėdainių mokykloje-darželyje „Puriena“ vyko sveikatingumo akcija „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“. Balandžio 7 d. masiniame bėgime „Aš bėgu – 2017“, „Už sveiką ir blaivią Lietuvą“ dalyvavo visa darželio bendruomenė. Bėgimo trasos ilgis priklausė nuo dalyvių amžiaus. Renginys suteikė daug džiugių emocijų ir dideliems, ir mažiems. Šiai akcijai buvo ruoštasi visą savaitę: organizuojami kūrybiniai darbai ir pokalbiai su vaikais apie sveiką gyvenseną, bėgimo svarbą psichinei bei fizinei sveikatai.Be fizinės sveikatos be galo svarbi ir mūsų vaikų emocinė – psichologinė sveikata. Balandžio 4–5 dienomis „Drugelių“ ir „Viščiukų“ grupės vaikučius aplankė psichologė Vilija Racevičienė. Ji organizavo užsiėmimus „Meno terapijos elementų taikymas, ugdant bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžius“. Užsiėmimai vyko kartu su vaikų tėveliais. „Drugelių“ ir „Viščiukų“ grupėse meno terapijos veiklų metu buvo ugdomi vaikų bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžiai, pagarbūs santykiai su kitu, aplinka. Tėveliai galėjo stebėti vaikų darbą komandoje, įžvelgti vaiko stipriąsias savybes: susikaupimą, gebėjimą įsijausti į savo darbą, kūrybiškumą, atsipalaidavimą.Gegužės 22–26 d. „Purienoje“ vyko „Judėjimo savaitei“ skirti renginiai. Pirmadienį ir antradienį šokti lauke visų grupių ugdytinius pakvietė šokių vadovė R. Myšauskienė. Ketvirtos kl. mokiniai ir keletas darželio ugdytinių su pedagogais J. Magyliene, E. Rajunčiene, N. Satkauskiene, A. Mikolajūniene vyko į Skinderiškių dendrologinį parką. Ten ketvirtokai  surengė bėgimą, skirtą judėjimo savaitei paminėti. Vyresnioji auklėtoja R. Činikienė organizavo sportines estafetes lauke vyresnių grupių ugdytiniams. Tarpusavyje varžėsi „Zuikučių“, „Boružiukų“, „Nykštukų“ grupių vaikai. Atvirą veiklą – stebėjimą lauke „Boružiukų“ grupės vaikams vedė auklėtoja A. Mikolajūnienė. Lauke surengtos sportinės estafetės patiems mažiausiems „Ąžuoliukų“ grupės vaikams ir jų tėveliams. Vyresnioji auklėtoja M. Mockienė organizavo muzikinę rytinę mankštą „Viščiukų“ ir „Drugelių“ grupės ugdytiniams.2017 m. balandžio 28 d. mokykla-darželis „Puriena“ pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla.Parengtas tęstinis projektas „Esu sveikas, kai esu judrus, bet saugus „Purienoje“ ir gautas jo finansavimas.Parengtas ir pateiktas projektas Nordplus 2017 „Sveikas raktas į sėkmingą ugdymą(si)“.Mokyklos-darželio „Puriena“ pedagogų organizuoti sveikatinimo renginiai rodo, kad tokia veikla reikalinga, naudinga visai įstaigos bendruomenei ir jos veiklos sėkmei. Parengė: auklėtoja Renata Dirmantienė ir vyresnioji auklėtoja Marytė Mockienė

{gallery}news/XVI/JO{/gallery}


Mokyklų pripažinimo sveikatą stiprinančiomis mokyklomis komisija įvertino Kėdainių mokyklos-darželio „Puriena“ sveikatos stiprinimo programą ir priėmė sprendimą pripažinti Kėdainių mokyką-darželį „Puriena“ sveikatą stiprinančia mokykla. Pažymėjimas.

Pagarbiai

Nijolė Paulauskienė
Visuomenės sveikatos specialistė
Vaikų sveikatos skyrius
Tel. (8~5) 247 7347
El. paštas: nijole.paulauskiene@smlpc.lt


Skip to content