„Nordplus junior“


Pažintis su Dzūkijos kraštu

2021 m. birželio 20 d. Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ kolektyvas, pagal Nordplus Junior projekto „Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“ veiklas dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu aplankė vieną unikaliausių Lietuvos etninių regionų – Dzūkijos kraštą. Pažintis su šiuo regionu prasidėjo nuo Birštono – garsaus mineralinių vandenų sveikatinimo kurorto. Dar nespėjus saulei įkaitinti dienos, lipome į aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą ir gerėjomės įspūdingais Nemuno vingių vaizdais, raguvomis bei atodangomis, vėliau atsivėsinimui plaukėme laivu ir grožėjomės upės pakrantėmis bei natūralia gamta. Atėjus pietų metui vykome į Nemajūnus paskanauti vietinių vaišių – „Dzūkiškų bandų“ ir pamatyti kaip gaminami tradiciniai patiekalai pagal tik šiam kraštui būdingą receptūrą. Po pietų aplankėme reikšmingą Merkinės praeities liudininką – Merkinės piliakalnį nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į aplinkinius miškus, Merkio ir Nemuno santaką bei joje esančią salą, o taip pat ir tiltą per Nemuną. Atvykę į mažą Liškiavos kaimelį, išvydome didingą vėlyvojo baroko architektūros palikimą – Liškiavos bažnyčios ir vienuolyno ansamblį. Vietinė gidė supažindino mus su šia unikalia architektūra ir joje esančiomis meno vertybėmis; aplankėme bažnyčioje esančius rūsius su išlikusiais XVIII a. vienuolių dominikonų palaikais bei liturginio paveldo ekspoziciją. Nepamiršome ir Druskininkų – vieno jaukiausių Lietuvos kurortų, kur nuvykę pasivaikščiojome Vilniaus alėja bei Druskonio ežero pakrante. Edukacinę programą baigėme Dzūkijos miškų apsupty, kvėpuodami grynu oru bei lankydamiesi Merkinės piramidėje, garsėjančioje savo ypatinga dvasine energija. Nors diena ir buvo alinančiai karšta, ši edukacinė programa buvo įdomi ir naudinga. Sužinojome labai daug apie Dzūkijos regioną, etnokultūrą ir puoselėjamus papročius.

Lopšelio-darželio „Puriena“ etnokultūros komanda


PROJEKTAS „Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“

Penkta diena. Baigiamasis projekto NORDPLUS JUNIOR 2019 “Discovering the past, inspiring the future” dalyvių susitikimas.

Pedagogai aptarė įvykdytus darbus, jų naudą. Žavėjosi kitų tautų etnine kultūra, edukaciniais renginiais, apsilankymu tautinio paveldo objektuose, kitose partnerių institucijose. Džiaugėmės įgiję naujos patirties. Projekto vadovė Asta Pukienė organizavo „Kahoot žaidimą“ – užduotis projekto užbaigimui.

Projekto rezultatų sklaida bus vykdoma soc. tinkluose ( Facebook, Google Disc, eTwinning, etc.).

Atsisveikindami, palinkėjome vieni kitiems drąsiai ir sėkmingai žengti į ateitį, nepamirštant praeities.

Etnokultūros komanda nuoširdžiai dėkoja lopšelio-darželio „Puriena“ direktorei Birutei Naruševičienei, direktorės pavaduotojai ugdymui Zitai Dzidzinavičienei, projektų vadovei Astai Pukienei už suteiktą galimybę ir pagalbą, dalyvaujant tarptautiniame projekte NORDPLUS JUNIOR 2019 „ Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“.

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Vilma Jasenkaitė ir Gražina Žiužnienė

2020-11-20


Ketvirta diena. Nacionalinio paveldo pristatymas. Karpiniai. Projekto vadovė Asta Pukienė papasakojo apie karpinių meną, kuriam būdinga tematikų įvairovė, bet pirmenybė teikiama pradinio motyvo „gyvybės medis” stilizacijai. Iš praeities atėjęs kruopštus popieriaus karpymo menas šiandieninėje meno terpėje dažniausiai išlaiko tą pačią archaišką ir natūralią plastikos išraišką, geometrinę liaudies meno ornamentiką. Etnokultūros komandos vadovė Gintarė Brazinskienė pravedė interaktyvų užsiėmimą, kurio metu demonstravo pedagogams kaip reikia sukurti karpinį „Gyvybės medis“ . Kolegėms patiko šis užsiėmimas. Šį kruopštų darbą lydėjo lietuvių liaudies dainos, kurias atliko lopšelio-darželio „Puriena“ etnokultūros komandos moterys.

Su daina ir darbus dirbti lengviau…

Iki sekančio malonaus susitikimo

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Vilma Jasenkaitė

2020-11-19


Trečia diena. Nuotolinį partnerių susitikimą Asta Pukienė pradėjo šventiniu sveikinimu, skirtu latviams. Lapkričio 18-oji – Latvijos nepriklausomybės diena. Visi dalyviai prisijungė prie sveikinimų. Po to vadovė pristatė Lietuvos etnografinių regionų nacionalinius kostiumus –  moterų ir vyrų  aprangą, apavą, papuošalus. Kolegės grožėjosi lopšelio-darželio „Puriena“ vaikų tautiniais rūbais, kuriuos sukūrė Lietuvos dizaineris Juozas Statkevičius. Stebėjo „Purienos“ lopšelio-darželio priešmokyklinės „Ąžuoliukų“ grupės vaikų pasirodymą: lietuvių liaudies žaidimą „Šiaudų batai“ ir šokį „Kiškelis. Pedagogės iš Latvijos ir Estijos pripažino, kad jų  tautiniai rūbai panašūs spalvų, raštų deriniais,  yra panašių šokių ir dainų.

Iki sekančio susitikimo.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Vilma Jasenkaitė

2020-11-18


Projektas tęsiasi. Antra diena. Asta Pukienė pristatė nacionalinį paveldą. Ji papasakojo kolegėms apie lietuvių liaudies dainas, bendrus jų bruožus, stilius, įvairovę, žanrus. Paaiškino, kad lietuvių liaudies dainos skiriasi priklausomai nuo etninių regionų ir pristatė Kėdainių krašto humoristinę dainą „Atėja senelis“. Dainą dainuoti mokino etnokultūros komandos vadovė Gintarė Brazinskienė. Priedainį dainavome visi kartu.  Po to vyko diskusija. Paaiškėjo, kad ir kitose  šalyse yra panašių dainų, kai vienas dainininkas dainuoja, o kiti pritaria, kad įvairių tautų dainose minimi tie patys simboliai – gyvūnai, paukščiai, akmenys, augalai. Pokalbių metu sužinojome, kad latviai švenčia Kalėdas net 3 kartus: senoviškas, tradiciškas ir rusiškas.

Džiaugiamės šios dienos susitikimu ir nauja patirtimi.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Vilma Jasenkaitė

2020-11-17


Tarptautinis  etnokultūros komandos projektas „Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“ startuoja „Purienoje“. Pavasarį šio projekto dalyvių laukėme Lietuvoje, tačiau sutrukdė epidemija. Džiaugiamės partnerių iš Grenlandijos, Estijos ir Latvijos aktyviu dalyvavimu nuotoliniame susitikime.

Pirmoji diena. Projektų vadovė Asta Pukienė supažindino kolegas  su Lietuva, tautiniais simboliais, tautiniu paveldu, Kėdainių miestu ir, žinoma, su mūsų lopšeliu-darželiu „Puriena“. Susitikimo metu pristatytas įstaigos etnokultūros komandos darbas. Aptartos tolimesnės  projekto veiklos ir jų įgyvendinimas.

Nekantriai lauksime sekančio susitikimo.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą Vilma Jasenkaitė

2020-11-16


Baigiasi projekto „Nordplus Junior“ 2019 – Estija užsiėmimai ir renginiai. Paskutiniąją dieną buvome supažindinti su senojo Talino didinga praeitimi. Turėjome galimybę aplankyti Maritime muziejų ir pasivaikščioti senamiesčio siauromis gatvelėmis. Plati kultūrinė programa suteikė daug žinių, kuriomis galėsime pasidalinti su savo ugdytiniais ir kolegomis. Pavasarį šio projekto dalyvių lauksime Lietuvoje.

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė ir Gražina Žiužnienė.

2019-12-06


Gruodžio 5 dieną dalyvavome edukacinėje veikloje Laaneliinu darželyje. Klausėmės estų liaudies dainų, žaidėme su vaikais liaudies žaidimus, sukomės rateliuose. Mokytojos Trynė, Pylė ir kitos demonstravo estų nacionalinius drabužius, pasakojo apie jų spalvų reikšmę ir t. t. Estijos darželio pedagogės mokė projekto dalyvius liaudies žaidimų. Grenlandijos, Latvijos, Lietuvos mokytojos sekė pasakas vaikams savo gimtąja kalba. Svečius įstaigos darbuotojai vaišino šviežiai kepta duona.

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Gražina Žiužnienė ir Rita Vigelienė

2019-12-05


Projektas „Nordplus Junior 2019“  – Estija tęsiasi. Gruodžio ketvirtosios rytą išsiruošėme į Viimsi muziejų po atviru dangumi, kuriame dalyvavome Kalėdinėje programoje suaugusiems ir vaikams. Vėliau aplankėme jūrų muziejų, kuriame klausėmės gido pasakojimų apie šio krašto istoriją, žmones, tradicijas ir papročius. Vakare lankėmės Švento Nikalojaus bažnyčios muziejuje. Jame supažindino su organizuojamomis edukacinėmis veiklomis ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniams.

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą Rita Vigelienė ir Gražina Žiužnienė.

2019-12-04


Antroji „Nordplus Junior 2019“ – Estija projekto „Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“ diena Viimsi maloniai nudžiugino renginių gausa. Projekto vadovė Pillė Veisserik ir direktorė Maie Roos pakvietė  apsilankyti „Astri“, „Paikseratta“, „Pargi“ ir „Lanelinnu“ darželiuose. Šiose ugdymo įstaigose  stebėjome adventinį renginį, vaikų veiklas, bendravome su pedagogais. Puikų įspūdį paliko didelės grupių erdvės, žaidimų kambariai, lauko aikštynai. Vėliau vyko projekto partnerių įstaigų pristatymai, kurių klausėsi ne tik projekto dalyviai, bet ir Talino ikimokyklinių įstaigų pedagogai.

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Gražina Žiužnienė ir Rita Vigelienė.

2010-12-03


„Nordplus Junior 2019“ – Estija. Pirmąją dieną įvyko visų projekto partnerių susitikimas Vimsi miestelyje Estijoje. Lankėmės Laanelinnų darželyje, kuriame stebėjome „Advento šventę“. Po kurios bendravome su įstaigos ugdytiniais, pedagogais. Dalyvavome išvykoje į netoliese esantį eglyną, kuriame vyko vaikų orentacinės varžybos. Šiame renginyje jėgas išbandėme ir mes – projekto dalyviai. Po pietų, organizatoriai pakvietė į Karulaugų darželį stebėti „Skaitmeninės laboratorijos“ veiklos. Šiame darželyje susipažinome su inovatyviomis ugdymo priemonėmis. Diena prabėgo turiningai, kadangi turėjome galimybę susipažinti su Estijos ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbu. Malonu buvo susitikti ir padiskutuoti su kolegomis iš Grenlandijos, Estijos ir Latvijos.

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė ir Gražina Žiužnienė.

2019-12-02


Trečiąją mobilumo dieną pradėjome etnokultūrinio Janio Rainio – žymaus latvių poeto, muziejaus lankymu. Ten susipažinome su tuometinio laikotarpio kultūra, papročiais, rūbais bei istorija. Turėjome galimybę pamatyti senovinio muilo virimo techniką ir jį pasigaminti. Įgiję žinių, toliau tęsėme projekto rašymo darbus. Aktyvios diskusijos ir aptarimai užtruko iki vėlumos. Pertraukėlės metu stebėjome parengiamosios grupės veiklą – „Kalėdinių sausainių dekoravimas“. Susitikimui baigiantis, pasiskirstėme darbais, kurie padės pabaigti ir pateikti naujo Nordplus Junior 2019 programos projekto paraišką. Vėlai vakare dar kartą visi susitikome drauge atsisveikinimo vakarui.

Projektų vadovė Asta Pukienė ir mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė

2018-12-10


Antroji parengiamojo vizito diena Latvijoje, Daugpilyje

Antroji diena prasidėjo apsilankymu Daugpilio „Saulės zuikučio“ darželyje. Šalys pristatė savo institucijas – darželius, mokyklas. Pamatėme daug kultūrinių panašumų ir skirtumų. Sužinojome, kad Estijos darželių tinklą „MLA Viimsi Lasteaiad“ sudaro aštuoni atskiri darželiai, turintys netgi savo logotipus. Labai įdomus buvo grenlandų pristatymas. Jie daug kalbėjo apie savo nacionalinius kostiumus ir ypatingus batus, kurie yra pasiūti iš ruonio odos. Darželio šeiminiai buvo labai svetingi: aprodė savo įstaigą, supažindino su vykdomomis veiklomis, projektais. Po pristatymų visos šalys aptarinėjo būsimą projektą, teikė savo mintis, pasiūlymus. Pertraukos metu lankėmės Marko Rothko meno centre, kuriame eksponuojami žymaus pasaulinio lygio tapytojo darbai. Vieno paveikslo vertė siekia aštuoniasdešimt penkis milijonus eurų. Po pietų tęsėme projekto paraiškos rašymo darbus, o vėliau išskubėjome pasidžiaugti šventiniu miestu ir tautiniais raštais papuošta kalėdine eglute.

Projektų vadovė Asta Pukienė ir mokytoja Rita Vigelienė

2018-12-09


Etnokultūros komandos parengiamojo vizito kelionė į Daugpilį

Kėdainių lopšelio-darželio etnokultūros komanda džiaugiasi, kad buvo patvirtinta paraiška Nordplus Junior projekto „Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“ parengiamajam vizitui Latvijoje gruodžio 8–11 dienomis. Projektų vadovė Asta Pukienė ir mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė išvyko į Daugpilį rengti būsimojo Nordplus Junior 2019 projekto paraiškos. Nepaisant lietingo oro ir ilgos kelionės, pirmoji diena praėjo sklandžiai – susitiko visų partnerių šalių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Grenlandijos atstovai. Pavakarieniavę, aptarėme ateinančių dienų planus ir nuskubėjome ilsėtis. Poilsio ypatingai reikia grenlandams, kurie savo kelionę pradėjo prieš 2 paras, ketvirtadienį ryte.

2018-12-08

 


PROJEKTAS „Iššūkiai šiuolaikinėje ikimokyklinėje įstaigoje“

Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ pedagogų delegacija pirmadienį pradėjo Nordplus projekto „Iššūkiai šiuolaikinėje ikimokyklinėje įstaigoje“ Rygoje vizitą. Susitiko net trijų skirtingų projektų delegacijos iš Talino miesto (du darželiai), trys darželiai iš Lietuvos (ir mūsų draugai iš Klaipėdos „Purienos“) bei keletas Rygos miesto įvairių darželių pedagogai. Atvykusių svečių buvo net 22. Pirmąjį susitikimo vakarą apsilankėme vienoje iš partnerių ikimokyklinėje įstaigoje „Riekstinš“. Tai logopedinis darželis, turintis 11 mišrių grupių, kuriose ugdosi po 14 vaikų. Kiekviena grupė turi atskirą logopedą ir jam skirtą kabinetą. Atkreipėme dėmesį į tai, kad grupėse visai nėra kompiuterių. Dirba 33 pedagogai. Šiais metais darželis paminėjo 35 metų įkūrimo metines. Visų projekto dalyvių darbinė, puiki ir pakili nuotaika.

Direktorė Birutė Naruševičienė

2019-05-14


Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ pedagogų delegacija antradienį Rygoje aplankė net keturias ikimokyklines įstaigas. Buvo įtempta diena. Lankėmės viename iš didžiausių Rygos miesto darželių, kuriame per du pastatus ugdoma 440 vaikų (22 grupės). Kaip ir pirmadienį, aplankėme dar vieną logopedinį darželį, kuriame kiekvienoje grupėje ugdoma po 14 vaikų. Kiekviena grupė turi savo logopedą ir jam skirtą kabinetą. Susipažįstame su Latvijos ugdymo sistema. Ji panaši kaip ir Lietuvoje. Pavakary visos projekto dalyvės ruošėsi rytdienos konferencijai  ir rengė stendus.

Direktorė Birutė Naruševičienė

2019-05-15


Saulėtą gegužės 15 dienos rytą atvykome į Rygoje esantį konferencijų centrą „Citadele“. Į šį centrą susirinko ikimokyklinių ugdymo įstaigų vadovai ir pedagogai iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos,  kurie dalyvavo tarptautinėje mokslinėje metodinėje konferencijoje „Iššūkiai šiuolaikinėje ikimokyklinėje įstaigoje“. Konferencija prasidėjo atliekant bendrą dainą „Bunda jau Baltija“ latvių, lietuvių ir estų kalbomis. Renginio pirmoje dalyje pranešimus skaitė atstovai iš Talino ikimokyklinių ugdymo įstaigų, Klaipėdos (lopšeliai-darželiai „Vyturėlis“ ir „Puriena“) ir Kėdainių (lopšelis-darželis „Puriena“). Direktorė Birutė Naruševičienė klausytojams pristatė mūsų įstaigą, o mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programas, Gražina Stanislava Žiužnienė ir Roma Činikienė skaitė pranešimą. Pertraukėlės metu apžiūrėjome stendus, kuriuose, konferencijos dalyviai, pristatė atstovaujamas ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Antroje renginio dalyje pranešimus pristatė dalyviai iš Rygos. Po konferencijos apžiūrėjome labai gražų Rygos senamiestį.

Monika Unikaitė, vyresnioji logopedė

2019-05-16


Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ pedagogės susipažino su Rygos lopšelio-darželio Nr. 221 darbu. Sužavėjo lauko aikštynuose esantys įrenginiai, pedagogų kūrybiškumas, inovacijų taikymas ugdymo procese. „Purienos“ direktorė Birutė Naruševičienė pakvietė kolegas į baigiamąją projekto dalį, kuri birželio mėnesį vyks mūsų įstaigoje Kėdainiuose. Kiekviena diena Rygos ikimokyklinėse įstaigose praturtina nauja patirtimi, inovaciniais sprendimais, suteikia galimybę pažinti ir atrasti Baltijos šalių savitumą, galimybes bendradarbiauti.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Gražina Stanislava Žiužnienė

2019-05-17


Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ dalyvauja Nordplus Junior 2018 m. programos projekte „Iššūkiai šiuolaikinėje ikimokyklinėje įstaigoje“. Pirmasis projekto mobilumas vyksta šių metų vasario 11–15 dienomis Talino mieste. Svetingai pasitiko Talino vaikų darželis „Vesiroos“, direktorė Jaanika. Šiame projekte dalyvauja visos Baltijos šalys Latvija (Ryga), Estija (Talinas), Lietuva (Kėdainiai). Pirma mobilumo diena buvo labai darbinga. Taline pasnigo, visur švariai gražu ir balta, labai saulėta. Nuotaika puiki. Aplankėme tris darželius Talino mieste. Visi jie kaip pastatai yra panašūs į esančius Lietuvoje ir į „Purienos“ darželį taip pat. Vaikų labai daug. Grupėse ugdomi po 24, lopšelyje po – 18 vaikų. Aplankėme vieną darželį, kuriame ugdomi vaikai su labai didele negalia. Tai specialus darželis, kuriame yra 43 vaikai, 9 grupės, dirba labai daug pedagogų. Tokio tipo darželių yra tik du visame Talino mieste. Visi aplankyti darželiai turi baseinus ir išskirtines ugdymo programas.

Su šiltais linkėjimais iš Estijos,

Gražina Stanislava Žiužnienė ir Birutė Naruševičienė

2019-02-13

 


PROJEKTAS „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(-si)“

2018 m. spalio 1 d. susirinkome visi Nordplus Junior sveikatingumo projekto dalyviai paskutiniam mobilumui į Švediją: net 5 islandai, 4 suomiai ir mūsų trijų lietuvių komanda iš „Purienos“: Aldona, Ina ir Birutė. Pasijutome kaip tikri draugai. Su islandais susitikome Stokholmo autobusų stotyje ir drauge važiavome. Vėliau prisijungė ir suomiai. O švedai su savo darželio mikroautobusu mūsų visų labai laukė. Pirmoji mobilumo diena prasidėjo nuo ankstaus pirmadienio ryto aplankant darželį, kuriame pedagogai su vaikais laukė ir mus pasveikino dainomis. Apžiūrėjome visą įstaigą. Čia yra lopšelio ir darželio 4 grupės, kuriose ugdosi po 15 vaikų. Tame pačiame pastate veikia pagrindinė mokykla iki 9 klasės. Tai privati mokykla-darželis. Mokestis tiek valstybiniame, tiek privačiame darželyje yra vienodas. Visa diena prabėgo labai greitai – turėjome daug gerų įspūdžių. Pavakary nuvažiavome ir aplankėme netoliese stovintį ant ežero kranto Ovralid dvarą, kuriame gyveno Nobelio premijos laurėtas, rašytojas Verneris von Heidenstams. Labai įdomi ir meniška asmenybė. Pavakary labai daug diskutavome apie švedų švietimo sistemą.

Organizavo Birutė Naruševičienė

2018-10-01


2018 m. spalio 2 d. prasidėjo nuo vizito į darželį „Sagomossen“. Darželyje iš viso yra septynios įvairaus amžiaus vaikų grupės. Didelis dėmesys yra skiriamas vaikų sveikatai ir gamtosaugai. Jau šešti metai kaip darželis turi Žaliąją vėliavą. Teritorijoje vaikai kartu su pedagogais augina įvairias daržoves ir vaiskrūmius. Kiekvienoje grupėje yra rūšiavimui skirti maišeliai ir vaikai nuo mažumės mokomi rūšiuoti įvairias buitines atliekas. Mažieji, atėjus poilsio metui, beveik ištisus metus miega lauke. Nuo 4 metukų vaikai darželyje nemiega. Pasisvečiavę šiame darželyje toliau vykome į sporto klubą kur buvo pravesta treniruotė „actic“. Buvome pakviesti pasižiūrėti kaip įvairias negalias turintys jaunuoliai žaidžia grindų riedulį. Visi kartu pasidžiaugėme įvarčiais.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Aldona Mikolajūnienė

2018-10-02


Spalio 3 dieną mus, Nordplus Junior sveikatingumo projekto dalyvius, pasitiko saulėtas rytas. Nuvykę į mokyklą-darželį ,,Lilla Emilia“, stebėjome rytinę sportinę veiklą. Užsiėmimas buvo žaismingas, tad vaikai dalyvavo aktyviai ir džiugiai. Vėliau 3 klasės mokiniai mus pakvietė į pamoką. Kiekvienas mokinys prisistatė angliškai. Ypač nudžiugino mergaitės iš Somalio prisistatymas. Ji kalbėjo drąsiai ir laisvai. Buvo smagu stebėti tolerantiškus mokytojos ir mokinių santykius. Motolos mieste maždaug prieš 40 metų susikūrė gan įdomi tradicija. Kiekvienais metais rudenį gimnazistų grupės rengia virvės traukimo per kanalą-upę varžybas. Mums pavyko stebėti šias įspūdingas rungtynes, pilnas jaunuolių entuziazmo ir sveikatinimo elementų. Vakare visų keturių šalių projekto dalyviai kartu gaminome sveikuolišką vakarienę. Dienos įspūdžiai ir patyrimai suteikė naujų idėjų vaikų sveikatinimo ugdyme.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Ina Lee

2018-10-03


Pagal Nordplus Junior 2017 m. programos projektą „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(-si)“ į Suomijos Jamali pradinę mokyklą-darželį atvyko pedagogų komandos iš Švedijos Fria InterMilia pradinės mokyklos-darželio ir Lietuvos Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“. Islandų pedagogų komanda prisijungs vėliau. Jamali švietimo įstaiga yra labai toli, teko keliauti visa sekmadienį nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro. Pirmadienio rytą iškilmingai aktų salėje mus visus pasitiko mokiniai, pedagogai, darbuotojai, rajono meras, švietimo skyriaus vedėjas. Vaikai parodė programą, buvo pasigaminę daug tautiškos atributikos. Pristatė įstaigas. Birutė Naruševičienė skaidrių pagalba pristatė projekto esmę, tikslus ir siekius. Stebėjome mokytojų pamokas. Po pietų nuvežė į Lieksą miestą –  emigrantų centrą, taip pat į didelę Rantalą mokyklą, kurioje stebėjome cirko pamokas. Aplankėme ledo areną,  kur stebėjome dailiojo čiuožimo pamokas. Pirmoji diena prabėgo labai greitai, su puikiais įspūdžiais. Antradienio rytas prasidėjo aktų salėje. Visą dieną tiek mes,  tiek švedų pedagogų komandos vedė grupėse / klasėse pamokas apie Lietuvą, mokėsi  lietuviškų, suomiškų žodžių, dainų ir šokių. Visos dienos darbingos ir užimtos.

Organizavo Birutė Naruševičienė


Nordplus Junior 2016 m. programos projekto „Baltijos šalių ekologijos ir sveikos gyvensenos ratas“ 2-asis mobilumas

Kovo 6–12 dienomis Kėdainių mokykloje-darželyje „Puriena“ svečiavosi Latvijos Rygos miesto SIA Skolmeistars privataus darželio „Mazins ka jura“ ir Estijos Kohtla-Jarve miesto mokymo centro „Intellekt“ privataus darželio „Mesimumm“ komandos. Visos trys projekte dalyvaujančių šalių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) ikimokyklinio ugdymo įstaigos vykdė Nordplus Junior 2016 programos projekto „Baltijos šalių ekologijos ir sveikos gyvensenos ratas“ 2-ąjį mobilumą. Pirmąją mobilumo vizito dieną viešnios susipažino su Kėdainių mokykla-darželiu „Puriena“, įstaigos gamtosauginio komiteto veikla, prisistatė ir pristatė savo ikimokyklinio ugdymo įstaigas, jų veiklą, miestus, apžiūrėjo įstaigoje esančias vaikų grupes, stebėjo jų veiklas, kurias vėliau aptarė. Vėliau bendram darbui viešnias ir „Purienos“ gamtosauginio komiteto komandą subūrė kūrybinės dirbtuvės – linksmai klegėdamos visos kūrė kostiumus iš įvairiausių antrinių žaliavų.

Projektų vadovė Dovilė Klimavičienė

Organizavo Birutė Naruševičienė

2017-03-07/2017-03-11


Nordplus Junior 2016 programos projekto „Baltijos šalių ekologijos ir sveikos gyvensenos ratas“ 2-asis mobilumas
Nodplus Junior 2016 programos projekto „Baltijos šalių ekologijos ir sveikos gyvensenos ratas“ projekto partnerės iš Latvijos ir Estijos lankėsi Kėdainių mokykloje-darželyje „Vaikystė“ ir lopšelyje-darželyje „Pasaka“, kuriuose susipažino su įstaigų gamtosaugos puoselėjimu, žaliosiomis erdvėmis. Vėliau įstaigos ugdytiniai padovanojo koncertą, skirtą Tarptautinei Moters dienai paminėti. Po pietų laukė išvyka į AB „Lifosą“ ir jos teritorijoje esančius „baltuosius“ fosfogipso kalnus, pažintis su Kėdainių miestu ir vizitas į Monkutės Marks muziejų.
Projektų vadovė Dovilė Klimavičienė

Nordplus Junior 2016 programos projekto „Baltijos šalių ekologijos ir sveikos gyvensenos ratas“ 2-asis mobilumas
2017 m. kovo 10 d. Kėdainių mokyklos-darželio „Puriena“ bendruomenė drauge su Nordplus Junior 2016 programos projekto „Baltijos šalių ekologijos ir sveikos gyvensenos ratas“ partnerių institucijų delegacijomis iš Latvijos ir Estijos vyko į Kauną, aplankė botanikos sodą ir Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Vakare projekto komanda aptarė mobilumo savaitę, pasidalijo refleksijomis, planais trečiajam mobilumui, kuris vyks gegužę Estijoje, Kohtla-Jarve mokymo centro „Intellekt“ privačiame darželyje „Mesimumm“.
Projektų vadovė Dovilė Klimavičienė

Nordplus Junior 2016 m. programos projekto „Baltijos šalių ekologijos ir sveikos gyvensenos ratas“

Lapkričio 14–20 dienomis Kėdainių mokyklos-darželio „Puriena“ delegacija, kaip Nordplus Junior 2016 programos projekto „Baltijos šalių ekologijos ir sveikos gyvensenos ratas“ koordinatorė, svečiavosi Rygoje. Drauge su projekto partneriais iš Kohtla Jarvės (Estijos) mokymo centro „Intellekt“ privačios ikimokyklinio ugdymo įstaigos „Mesimumm“ atstovais aplankė šeimininkų darželį „Maziņš kā jūra“ bei dar dvi ikimokyklinio ugdymo įstaigas: Rygos „Laimiņa“ ir Ulbrokos „Pienenīte“. Pastarajame darželyje pasidalijome gerąja patirtimi apie tai, kaip rūšiuojame atliekas, saugome gamtą, skatiname tą daryti savo ugdytinius, kokias veiklas bei renginius vykdome propaguodami sveiką gyvenseną. Bendraudami atradome daug panašių tikslų, už kurių įgyvendinimą, tiek mūsų mokykla-darželis „Puriena“, tiek Ulbrokos „Pienenīte“ šiais metais buvome apdovanoti Žaliąja vėliava. Lankydamiesi minėtose įstaigose turėjome galimybę susipažinti su vaikų ugdymo ypatumais, apžvelgti ugdymo erdves bei palyginti su Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigomis. Taip pat aplankėme Rygos istorines vietas ir muziejus. Vienas tokių – Latvijos gamtos istorijos muziejus.
Džiugu, kad viešnagės metu teko galimybė susipažinti su Erasmus + projekto dalyvėmis iš Italijos, Rumunijos ir Makedonijos, kurios mielai pasidalino patirtimi bei žiniomis. Drauge dalyvavome kūrybinėse dirbtuvėse, kur mokėmės velti lėles iš vilnos. Kūrybinių dirbtuvių metu pasisėmėme motyvacijos, patirties mokyti mažuosius ugdytinius saugoti gamtą bei skleisti sveikos gyvensenos ypatumus.
Tikimės, kad užmegzta pažintis tiek su Nordplus Junior 2016 programos projekto partneriais, tiek su Erasmus + projekto dalyviais suteiks naujų žinių, patirties bei kūrybinių ieškojimų minėtose srityse.
Evelina RAJUNČIENĖ,
Kėdainių m-klos-d. „Puriena“ vyresn. auklėtoja
2016-11-22

 

Skip to content