Partnerystės


„Purienos“ žiedo“ įstaigų virtuali viktorina „Lietuva“

Kovo 12 d. paminėdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną organizavome Lietuvos „Purienos“ žiedo“ įstaigų virtualią viktoriną. Joje dalyvavo šių įstaigų atstovai: Panevėžio, Kėdainių, Šiaulių r. Gruzdžių ir Klaipėdos „Purienos“ darželiai. Ugdytiniai turėjo progą dalyvauti ir atskleisti viktorinoje savo turimas žinias apie Lietuvą. Viktoriną vedė mokytoja metodininkė, Lina Rušienė, o mūsų įstaigą atstovavo priešmokyklinės „Nykštukų“ grupės ugdytiniai.

 

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė

 


Sausio 30 d. įvyko pirmasis šiais metais susitikimas su visomis Lietuvos penkiomis „Purienomis“. Aptarėme 2024 metų veiklos planą.

 


 Pleneras po atviru dangumi

 Atėjus rudenėliui prasideda kūrybos darbai. Kaip ir kas metai, jau 6 metai iš eilės mes įsitraukiame  į Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ respublikinio  kūrybinių darbų plenero po atviru dangumi „gamtos spalvos“ kūrimą. Plenero kūrimas skatina dalyvius, kurti spalvų ir vaizdų derinius, pajusti gamtos grožį, išmokti saugoti visą tai kas supa, gebėti gamtinę medžiagą panaudoti kūrybiniame procese, nežalojant gamtos, išmokti bendravimo su gamta meno, ugdyti visuomenės saviraiškos ir meninės interpretacijos poreikį, atskleidžiant  gamtos dovanų grožį, savitumą. Sėkmės įmanoma tikėtis, jeigu vaikus ugdysime geru pavyzdžiu ir sugebėsime ekologinio ugdymo turinį, meninę saviraišką integruoti į visą ugdymo turinį. Dėkojame „Ąžuoliukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupės tėveliams ir vaikučiams prisidėjus prie kūrybinio proceso, kuriant kūrybinį darbą tema: „Miško paslaptys. Grybas“. Šiuo kūriniu galime pasidžiaugti „Purienos“ pievelėje, prie darželio pastato.

Mokytoja, metodininkė, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė


Su gimtadieniu, Klaipėda!

Balandžio 13-ąją dieną įvyko nuotolinis partnerystės tinklo „Lietuvos Purienų žiedas“ draugų susitikimas. Priešmokyklinių grupių vaikučiai iš Panevėžio, Klaipėdos,  Kėdainių,  Šiaulių r. Gruzdžių lopšelių-darželių „Puriena“’ linksmai ir nuoširdžiai pasveikino Klaipėdos miestą su šauniu 770 metų gimtadieniu. Kėdainių lopšeliui-darželiui „Puriena“ atstovavo ir Klaipėdos miestą su gimtadieniu sveikino „Voveriukų“ grupės vaikučiai ir mokytoja Renata Dirmantienė. Patricija Lukošiūtė deklamavo eilėraštį „Klaipėda“, vaikai dainavo dainelę „Kam ko reikia“. Klausėmės draugų ir kitų miestų sveikinimų. Su gimtadieniu, Klaipėda!

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


,,Kartą paslaptingoje šalčio karalystėje…“

Maloniai buvome pakviesti dalyvauti respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, pedagogų ir tėvų pasakų bei kūrybinių darbų parodoje, kurią suorganizavo mūsų partnerystės tinklo draugai,  Vilniaus l/d „Puriena“. Kurie kaip teigia, jog žiema papuošia gamtą įvairiais raštais, balta spalva ir apgaubia žemę paslaptingumu, pažeria daugybę žiemiškų linksmybių, kuriomis džiaugiamės bei patiriame įvairių emocijų bei iškelia daug iššūkių. Pasitelkę fantaziją, kūrybiškumą, vaizduotę bei išradingumą iš antrinių žaliavų galime pasigaminti daug nuostabių ir unikalių kūrinių, kuriais pasidžiaugti galime dalindamiesi jų foto nuotraukomis ir kurdami savas istorijas kas nutiko netikėtai pakliuvus į Šalčio karalystę. Parodos tikslas – ugdyti vaikų aplinkos pažinimo, socialinę ir meninę kompetencijas, suteikiant galimybę patirti kūrybos džiaugsmą gaminant iš antrinių žaliavų bei gamtinės medžiagos kūrybinius darbelius (kompozicijas), ugdyti vaikų kūrybiškumą, išradingumą ir norą stebėti žiemos reiškinius, tyrinėti, patirti atradimo ir pažinimo džiaugsmą, fantazuoti. Tad mūsų l/d „Puriena“ grupės („Pelėdžiukų“, „Voveriukų“, „Viščiukų“, „Zuikučių“, „Boružiukų“, „Bitučių“) puikai įsitraukė į šią parodą. Parodą galima pamatyti nuoroda: https://padlet.com/odetagri/SALCIOKARALYSTE

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė

2022-02-03


„Bitučių“ grupės ugdytiniai dalyvavo viktorinoje „Gamtos žinovas“

Vaikas su gamta susiduria labai anksti. Vaikystėje būdamas smalsus, vėliau vaikas šią savybę praranda. Norint, kad domėjimasis aplinka nedingtų, reikia vaikui padėti: skatinti pažinti gamtą, ją saugoti, siekti, kad jis artimai bendrautų su gamtos objektais, suprastų jų sudėtingumą, įprastų gamtoje ilsėtis, atsipalaiduoti, semtis energijos.

Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ daug dėmesio skiriama gamtamoksliam, ekologiniam vaikų ugdymui. Pasirenkami inovatyvūs ugdymo(si) būdai ir metodai. Šiuolaikinės technologijos leidžia bendrauti, dalintis žiniomis, patirtimi su vaikais iš visos Lietuvos ir ne tik. Lapkričio 18 d. „Bitučių“ grupės ugdytiniai dalyvavo Vilniaus lopšelio-darželio „Puriena“ organizuotoje viktorinoje „Gamtos žinovas“ (zoom platformoje). Keliavome į daržą, sodą ir mišką.

Viktorinos klausimai skatino vaikus mąstyti. Jos metu turėjome galimybę pasidžiaugti žiniomis, pabendrauti.

Gražina Žiužnienė, mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą


Floristinis kilimas „Gimtinės turtai“

Prasidėjus naujiems mokslo metams, Kėdainių l/d „Puriena“ kibo į darbus. Nepamiršdami ir savo bendrų partnerystės tinklas „Lietuvos Purienos žiedas“ draugų, kolegių, partnerių. Jau  ne vienerius metus vykdome įvairias bendras organizuojamas veiklas su penkiais Lietuvos miestais, Vilniumi, Klaipėda, Šiauliais ir Panevėžiu bei mes Kėdainiai, kurie turime bendra įstaigos pavadinimą „Puriena“. Šis laikotarpis pilnas iššūkių ne tik vaikams, pedagogams, tėvams, bet ir visiems aplinkiniams. Tačiau ne pabūgome karantininio laikotarpio tęsėme veiklas su partnerystės tinklo „Lietuvos Purienos žiedas“ nuotoliniu būdu. Taip nepamiršdami vieni kitų bei paįvairinant ugdymosi procesą. Taigi rudenėjančiam orui įsitraukėme į partnerystės tinklo „Lietuvos „Purienų“ žiedas“ organizuojamo Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ respublikinio kūrybinių darbų plenero po atviru dangumi „Gamtos spalvos“ floristinio kilimo kūrimo. Kurio tikslas – skatinti dalyvius, kurti spalvų ir vaizdų derinius, pajusti gamtos grožį, išmokti saugot visą tai kas supa, gebėti gamtinę medžiagą panaudoti kūrybiniame procese, nežalojant gamtos, išmokti bendravimo su gamta meno, ugdyti visuomenės saviraiškos ir meninės interpretacijos poreikį, atskleidžiant  gamtos dovanų grožį, savitumą. Sėkmės įmanoma tikėtis, jeigu vaiką ugdysime geru pavyzdžiu ir sugebėsime ekologinio ugdymo turinį, meninę saviraišką integruoti į visą ugdymo turinį. Vaikystėje susiformavę teigiami gamtosauginiai stereotipai vėliau taps norma. Tad kurdami plenerą savo įstaigoje norėjome reprezentuoti savo miestą, kadangi mūsų miestas vadinamas „agurkų“ mietu tad nusprendėme ir padovanoti miestui „Žaliąjį agurkėlį“.  Puiku žinoti, kad visoje Lietuvoje turime draugų ir galime prisijungti bei pasidžiaugti bendromis organizuojamomis veiklomis, kūryba.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė


„Pasaka ,,Pirštinė“ kitaip“ 

Partnerystės tinklo „Lietuvos „Purienos“ žiedas“ STEAM projekto „Pasaka ,,Pirštinė“ kitaip“ organizuojama Šiaulių r. Gruzdžių lopšelio-darželio ,,Puriena“ dalyvavome ir mes labai noriai, nors STEAM metodika mums nauja, tačiau buvo geras iššūkis, kurį manau pavyko įveikti. Tai buvo nauja patirtis vaikams.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė

2021-03-31

 


Akcija „Būgnai dunda – Žemė bunda“

Panevėžio lopšelis-darželis „Puriena“ suorganizavo Respublikinės ikimokyklinio ugdymo mokyklų bendruomenių  akciją „Būgnai dunda – Žemė bunda“, skirtą pasaulinei vandens dienai paminėti. Noriai įsijungę į šią akciją, dalyvavome veiklose, kurių dėka vaikai išsiaiškino, sužinojo vandens lašelio kelionę,  jo svarbą žmogui, gamtai, gyvūnijai, viskam kas gyvą. Muzikinės improvizacijos dėka vaikai galėjo atsipalaiduoti, relaksuoti, išreikšti pojūčius instrumentais. Relaksaciniai vandens garsai  labai tinka skatinti darbą grupėje, įsiklausymą į vienas kitą.

 

Žiūrėti ČIA

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė

2021-03-22


,,SPALVOTAS SVEIKINIMAS LIETUVAI“

Vasario 16-oji Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Tai išskirtinė data valstybės istorijoje, liudijanti Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės siekius. Simbolizuojanti tautos stiprybę, dvasią, viltį, meilę savo Tėvynei. Šiai progai paminėti Vilniau l/d „Puriena“ inicijavo projektą visoms penkioms Lietuvos „Purienoms“ išskirtinai ir kūrybiškai, laisva raiška pasirinkti trys susitikimus  atspindinčius vėliavos spalvas (17 d. geltona, 18 d. žalia, 19 d. raudona) ,,Spalvotas sveikinimas Lietuvai“. Respublikos „Purienų“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos grupių virtualus susitikimas Zoom platformoje net tris dienas, pagerbiant tris vėliavos spalvas suteiks vaikams laisvai ir suprantamai švęsti šią didingą šventę – Lietuvos gimtadienį.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė

2021-02-19

Klaipėdos lopšelis-darželis„Puriena“


2021 METŲ VEIKLOS PLANAS


Ledinė gėlė“

Vilniaus lopšelis-darželis „Puriena“ organizuoja darbų parodą „Ledinė gėlė“ ir mes Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ susidomėję sugalvojome dalyvauti, kaip mūsų kolegos ir minėjo, jog karantino metu mus gali suartinti darbai parodoje.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė

2020-12-15Paroda ,,Rudens šėlsmas“

Nepastebimai atsėlines ruduo, medžių lapai ėmė dabintis ryškiomis rudens spalvomis. Tai tikra spalvų simfonija, įkvepianti kiekvieną žmogų. Ruduo – gamtos pažinimo metas, puiki galimybė ne tik grožėtis, bet ir kurti. Todėl Kėdainių lopšelis-darželis ,,Puriena“ pedagogai su ugdytiniais, prisijungdami prie partnerystės tinklo ,,Lietuvos ,,Purienos“ žiedas“ organizuojamo Klaipėdos lopšelio – darželio ,,Puriena“ parodos surengėme savo įstaigoje  gražią nuotaikinga vaikučių kūrybinių darbų paroda  ,,Rudens šėlsmas“.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė

2020-10-28


Respublikinio ekologinio – socialinio švietimo projekto „Aš – žaliasis agurkėlis“ atspindžiai

Respublikinis ekologinio – socialinio švietimo projektas „Aš – žaliasis agurkėlis“ vėl sukvietė ne mažą būrį draugų keliauti su linksmuoju agurkėliu, kuris paruošė įdomių užduotėlių projekto dalyviams. Projekte dalyvavo Kėdainių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo bei partnerystės tinklo „Lietuvos „Purienos žiedas“ įstaigų ugdytiniai su tėvais ir pedagogais. Projektu „Aš – žaliasis agurkėlis“ siekta ugdyti norą ir gebėjimus pažinti daržoves, jų aplinką, kurti naujas aplinkos apželdinimo idėjas, įtraukti ugdytinius į praktinę veiklą, kuri buvo ir kūrybinga, ir gardi. Pirmoje užduotyje projekto dalyviai turėjo auginti agurkėlių daigus neįprastame inde. Augimo proceso stebėjimus užfiksavo nuotraukų koliažuose. Sekanti užduotis pakvietė pasigaminti, išbandyti ir eksperimentuoti kokteilių gamybos procese su žaliuoju agurkėliu. Gardžios akimirkos taip pat neliko nepastebėtos. Sukurtas spalvingas kitų metų kalendorius „Žaliojo agurkėlio kokteiliai“. Na, o paskutinė užduotis paskatino pasitelkti kūrybiškumą, fantaziją, ugdomosios veiklos akimirkas, vaikų pasiūlymus. Pateikta dainelių, eilėraštukų, pasakėlių, mįslių, kūrybinių užduočių ir žaidimų. Džiugu, kad projektas jau turi ir himną. Štai kokie kūrybingi ir originalūs projekto „Aš – žaliasis agurkėlis“ dalyviai.
Dėkojame už laiką praleistą drauge, kurio metu galėjome pažinti ir pajusti supančią aplinką per pojūčius, veiklas, žaidimus, bendradarbiauti ir patirti atradimo džiaugsmą.

Mokytoja metodininkė, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Evelina Rajunčienė

2020-10-19


Prasidėjus naujiems mokslo metams, Kėdainių l/d “Puriena” kibo į darbus. Jau penkti metai iš eilės  Kėdainių l/d „Puriena“ įsitraukia į partnerystės tinklo „Lietuvos „Purienų“ žiedas“ organizuojamo Panevėžio lopšelio–darželio „Puriena“ respublikinio  kūrybinių darbų plenero po atviru dangumi „gamtos spalvos “  floristinio kilimo kūrimo. Kurdami šį nuostabų floristinį kilimą mes norime pasidžiaugti, jog jau 5 metai iš eilės mes laimime Aplinkosauginio švietimo fondo Žaliąja vėliavą. Būtent kurdami floristinį kilimą norėjome, kad atsispindėtų Žaliosios vėliavos simboliai ir tuo pačiu švęsdami savo miesto šventę dovanojame šį kūrinį savo miestui.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė

2020-09-04


2020 METŲ VEIKLOS PLANAS


ŠEŠTASIS PARTNERYSTĖS TINKLO „LIETUVOS „PURIENŲ“ ŽIEDAS“ SUSITIKIMASŠią, paskutinę pavasario savaitę, 2020-05-25, pirmadienį įvyko šeštasis partnerystės tinklo „Lietuvos „Purienų“ žiedas“ susitikimas. Suprantama, kad šį kartą galima buvo susitikti tik zoom platformoje, nuotoliniu būdu.  Šis susitikimas (pagal mūsų bendrą „Purienų žiedas“ planą) turėjo įvykti Kėdainiuose, mūsų lopšelyje-darželyje. Tikiuosi rudenį, tuomet kai pilnai bus galima vieni kitus lankyti, susitikimas tikrai įvyks ir savo draugus pakviesime į Lietuvos centrą – Kėdainius.Ačiū kolegėms iš Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos už nuoširdų bendravimą.Direktorė Birutė Naruševičienė


UŽGAVĖNIŲ KAUKIŲ PARODA VILNIAUS LOPŠELYJE-DARŽELYJE „PURIENA“2020-03-11{gallery}news/XVI/IIE{/gallery}Interneto puslapis: www.ldpuriena.lt


„UŽGAVĖNIŲ KAUKĖS“Švęsdami išskirtinę metų dieną, vieną linksmiausių žiemos švenčių, prisijungėme prie Vilniaus „Purienos“ organizuojamos „Užgavėnių kaukės“ nuotraukų parodos.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė{gallery}Galerija/parodos/053{/gallery}


„ŠYPSENŲ DIENA“Spalio 4 d. Šiaulių l/d „Puriena“ pasiūlė padovanoti šypsenas savo draugams ir šiai gražiai idėjai sutiko visos penkios Lietuvos „Purienos“. Susijungiant skype su kiekvienu darželiu jiems dovanojome savo šypsenas ir norėdami suteikti džiugių emocijų. Kėdainių l/d „Puriena“ pašoko Lietuvos „Purienoms“ „batukų“ šokį bei kiekvienas pasiuntėm po šiltą  šypseną savo draugams dovanų.2019-10-07{gallery}news/XVI/EED{/gallery}


PENKTASIS PARTNERYSTĖS TINKLO „LIETUVOS „PURIENOS“  ŽIEDAS“ SUSITIKIMAS2019 m. rugsėjo 12 d. Panevėžio lopšelyje-darželyje „Puriena“ įvyko penktasis partnerystės tinklo „Lietuvos „Purienos“  žiedas susitikimas.2019-09-13{gallery}news/XVI/DDM{/gallery}


DOVANA MIESTUI „GAMTOS SPALVOS“Rudens pradžia – puikus metas eksperimentuoti, kurti ir puošti savo ikimokyklinių įstaigų kiemelius, taip pat akį džiuginančias menines plenero kompozicijas dovanoti savo Kėdainių miestui 647 gimtadienio proga. Jau tradicija tapusį kūrybinių darbų plenerą „Gamtos spalvos“ po atviru dangumi organizuoja Panevėžio vaikų lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenė į kurį įsitraukiame ne tik mes Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena, bet ir kiti miesto lopšeliai-darželiai kaip: Žilvitis, Pasaka, Varpelis, Vyturėlis, Vaikystė. Aikšteles nuklojo ryškiaspalviai, improvizuoti kilimai iš įvairių gamtos nežalojančių medžiagų. Juose šiais metais dalyviams, pasitelkus fantaziją ir išmonę, teko pavaizduoti iš geometrinių figūrų kurtas improvizacijas. Labai džiaugiamės, jog dalyviai tobulėja ir kiekvienais metais tampa tikrais floristais. Kilimai purūs, gražūs, nuostabiai padaryti. Kiekvienas jų – savotiškas, kitoks. Šio plenero nereikėtų lyginti su Rudenėlio ar Derliaus švente. Tai – tikra gamtos spalvų fiesta ir šventė paukščiams. Sparnuočiai akimirksniu įsisuka į kilimams panaudotas medžiagas: kukurūzus, giles, kaštonus, obuolius, įvairias kritusias uogas, o ypač – grūdus. Pleneras mažiesiems Kėdainiečiams pasitarnauja ir kaip edukacinė priemonė. Edukacinė priemonė vaikams „Dėliodami gėlę prie gėlės, vaikai visuomet pasižiūri, kaip tas žiedas sudarytas, kaip atrodo gilė. Šiandien mūsų vaikai net paragavo kviečių ir jiems visai patiko. Kur kitur dar rasti tokią galimybę?“. Visos kilimams naudojamos medžiagos – tik ekologiškos ir nedarančios gamtai žalos. Naudojama technika irgi paprasta.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė2019-09-09{gallery}news/XVI/DDJ{/gallery}


„ĮDOMIAUSIA VASAROS DIENA“Partnerystės tinklo „Lietuvos „Purienos“ žiedas“ projekto „Įdomiausia vasaros diena“. Projekto organizatoriai – Šiaulių r. Gruzdžių lopšelis-darželis ,,Puriena“. Projekto tikslas  inicijuoti vaikų projektinę, patirtinę veiklą, skatinančią vaikus stebėti, eksperimentuoti, priimti sprendimus, aktyviai veikti, patirti ieškojimo ir atradimo džiaugsmą.2019-06-20{gallery}news/XVI/CCZ{/gallery}


TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA „IŠŠŪKIAI ŠIUOLAIKINĖJE IKIMOKYKLINĖJE ĮSTAIGOJE“

2019 m. birželio 5 d. Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko tarptautinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų metodinė konferencija „Iššūkiai šiuolaikinėje ikimokyklinėje įstaigoje“, kurioje dalyvavo pedagogai iš Latvijos ir Estijos. Lektorės: Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja Laimutė Jankauskienė, Socialinių mokslų daktarė, kontekstinio ugdymo pradininkė, „Vaikystės sodo“ ir karalienės Mortos mokyklos steigėja dr. Austėja Landsbergienė. Konferencijos tikslas – pasidalinti gerąja pedagogine patirtimi, atskleidžiant šiuolaikinius iššūkius kokybiškam, įdomiam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymui gamtosaugos, etnokultūros ir sveikatingumo srityse.

2019-06-07{gallery}news/XVI/CCS{/gallery}


RESPUBLIKINĖ GAMTAMOKSLINĖ – PRAKTINĖ KONFERENCIJA „NUO ŽEMĖS IKI DANGAUS“2019 m. gegužės 7 d. Kėdainių lopšelio-darželio ,,Puriena“ pedagogai dalyvavo respublikinėje gamtamokslinėje – praktinėje konferencijoje ,,Nuo žemės iki dangaus“, kuri vyko Panevėžio ,,Šaltinio“ progimnazijoje. Renginį organizavo Panevėžio lopšelis-darželis ,,Puriena“.  Konferencijos tikslas – sudaryti galimybę mokytojams papildyti žinių bagažą, kaip išugdyti vaikų gamtamokslinio raštingumo pradmenis. Pasidalyti gerąja darbo patirtimi, skleidžiant inovatyvias patirtis kaip praplėsti vaikų gamtamokslinio ir gamtosauginio ugdymo galimybes. Konferencijoje pranešimą „Mokomės gamtoje, mokomės iš gamtos“ skaitė Lietuvos prozininkas gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, radijo laidų vedėjas Selemonas Paltanavičius. Klausytojus sudomino dr. Birutė Autukevičienės pranešimas „Smalsių pasaulio tyrinėtojų ir eksperimentuotojų ugdymas vaikų darželyje“. Vyko edukacinių kilimėlių robotukams „Bitutė“ paroda, inovatyvių mokymo priemonių pristatymas. Dalyvavome diskusijose – „Mūsų poelgiai padės išsaugoti žemę“, „Harmonijos ir kūrybos įsikūnijimas“, praktiniuose užsiėmimuose. Negalima pažiūrėjus į medį sakyti, kad jis yra mūsų aplinka. Tas medis yra mūsų plaučiai. Jei nekvėpuos jis – nekvėpuosime mes ir atvirkščiai. Mes neatskiriami. Žemė yra mūsų kūnas. Upės ir kiti vandenys mūsų kraujas. Teršdami juos naikiname save. Oras yra mūsų kvėpavimas. Kosmoso energijos mūsų jausmai. Nėra ribos tarp mūsų ir aplinkos, yra viena nedaloma visuma“. D. ChopraMokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Gražina Stanislava Žiužnienė2019-05-28{gallery}news/XVI/CCH{/gallery}


LIETUVOS „PURIENŲ“ ŽIEDO SUSITIKIMAS KLAIPĖDOJEBalandžio 26 d. Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Puriena“ įvyko partnerystės tinklo Lietuvos „Purienos“ žiedas ketvirtasis susitikimas „Bendruomenės narių lyderystės skatinimas“, kuriame dalyvavo Panevėžio, Kėdainių ir Šiaulių r. Gruzdžių lopšelių-darželių „Puriena“ atstovai. Klaipėdos lopšelis-darželis „Puriena“ vieneri metai kaip pilnai renovuotas darželis turintis 19 grupių, 350 vaikų. Tai labai didelė ir graži įstaiga, kokybiškai dirbanti su beveik 90 darbuotojų. Susitikimo metu vyko susipažinimas su darželiu, jo veikla. Vaikų kūrybinės raiškos pristatymas, diskusija „Pedagogų bendradarbiavimo aktualijos“. Klaipėdos lopšelis-darželis „Puriena“ yra menų darželis. Parsivežėme puikius įspūdžius ir daug gerosios patirties, kurią perduosime Kėdainių „Purienos“ pedagogams. Pavakary visos Lietuvos „Purienos“ žiedo atstovės pasivaikščiojo po įspūdingą Klaipėdos senamiestį.Direktorė Birutė Naruševičienė2019-04-29{gallery}news/XVI/BBY{/gallery}


„MANO MIESTAS“

Apžvelgę Lietuvos šimtmetį atsigręžiame į savo miestą. Lietuvos 100 metų proga visi miestai rengė daug renginių, prisimindami savo kalbą, šalį, tradicijas, papročius, stengėmės vaikus supažindinti su Lietuvos istorija, ugdyti vaikuose pilietiškumą ir tautiškumą. Aprimus Lietuvos 100-mečio renginiams norisi daugiau pasidžiaugti savo gimtuoju miestu, todėl kartu su vaikais organizavome kūrybinių darbų parodą „Mano miestas“, siekdami džiaugtis miesto įžymiais objektais norime atkreipti dėmesį į tai kaip miestą jaučia vaikai. Kūrybiškas ugdymas(is) leidžia vaikams įsivaizduoti, koks galėtų būti mano miestas, suteikia jiems pasitikėjimo savimi, atvirai reikšti mintis piešiant, kritiškai mąstyti. Šią įdomią, gražią iniciatyvą sugalvojo Vilniaus lopšelis-darželis „Puriena ir už tai jiems tariame AČIŪ.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Lina Paulauskaitė2019-04-03{gallery}news/XVI/AAS{/gallery}


„VAIKAI – VAIKAMS“Vaikai bendraudami su Vilniaus lopšeliu-darželiu „Puriena“, naudodami programą „Skype“, dalinosi mintimis apie savo darželius, gyvenimą juose. Pasakojo vieni kitiems, kaip smagu „Purienoje“ čia daug draugų, būrelių gerų mokytojų. Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ vaikų kapela „Kukutis“ daina „Papartis“ pasveikino Vilniaus lopšelį-darželį „Puriena“ 40-mečio proga.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Lina Paulauskaitė{gallery}news/XVI/ZN{/gallery}


„NETRADICINIAI LAVINAMIEJI ŽAISLAI IR UGDYMO PRIEMONĖS“

Respublikinė paroda „Netradiciniai lavinamieji žaislai ir ugdymo priemonės“ plačiau2019-02-26{gallery}news/XVI/ZO{/gallery}


PROJEKTAS „NETRADICINIAI MUZIKOS INSTRUMENTAI“

„Netradiciniai muzikos instrumentai“ plačiau

{gallery}news/XVI/ZM{/gallery}


2019 METŲ VEIKLOS PLANAS


PROJEKTAS „DOVANA DRAUGUI“        Partnerystės tinklo „Lietuvos ,,Purienos“ žiedas“ projektas  „Dovana draugui“ organizuotas Šiaulių r. Gruzdžių lopšelio-darželio ,,Puriena“ labai pasiteisino ir suteikė daug džiugių emocijų visoms Lietuvos „Purienoms“. Kurdami  draugystės medalius vaikai buvo  skatinami pagarbių ir draugiškų tarpusavio santykių, plėtojami socialiniai gebėjimai. Tačiau nieko mielesnio nebuvo, kaip dovanoti kito miesto draugui savo kūrybos medalius, bei susimatyti per skype. Dėkojame savo brangiems draugams už bendradarbiavimą.Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Lina Paulauskaitė2018-12-05{gallery}Partnerystes/014{/gallery}


PLENERAS  PO ATVIRU DANGUMI „GAMTOS SPALVOS “

Kaip ir kiekvienais metais Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ pakvietė dalyvauti respublikinio kūrybinių darbų plenero Po atviru dangumi „Gamtos spalvos “ konkurse. Mes Kėdainių „Puriena“ su dideliu noru ir susidomėjimu nusprendėme dalyvauti konkurse ir sukūrėme iš vaikystės grįžusiu prisiminimu „Mano mylimas meškutis“. Plenero kūrime dalyvavo ir vaikučiai, ir tėveliai, ir įstaigos bendruomenė savo mintimis, idėjomis ir gamtinėmis medžiagomis, už tai,  jiems tariame nuoširdų AČIŪ.

ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lina Paulauskaitė

{gallery}news/XVI/RT{/gallery}


KNYGA „ORANŽINIO MOLIŪGO GARDUMYNAI“ Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ kaip ir kitos partnerystės tinklo „Puriena“ narės keičiasi knygelėmis, kurias pačios kuria. Taigi, Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ siunčia knygą draugams į Panevėžį. Gerų įspūdžių vartant knygelę ir smagios vasaros!Auklėtojos Evelina ir Marytė


RESPUBLIKINIS MUZIKINIO UGDYMO PROJEKTAS „DAINUOJU GIMTINEI“2018 m. balandžio mėnesį  vyko Respublikinis muzikinio ugdymo projektas „Dainuoju gimtinei“ dalyvavo Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ „Zuikučių“ grupės auklėtiniai.

 00100.MTS


2018 METŲ VEIKLOS PLANAS


„100 ŠIRDELIŲ LIETUVAI“{gallery}Partnerystes/013{/gallery}


TREČIASIS „LIETUVOS „PURIENŲ“ ŽIEDO SUSITIKIMAS2018 m. kovo 23 d. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Puriena“ įvyko trečiasis partnerystės tinklo „Lietuvos „Purienų“ žiedas“ susitikimas. Į susitikimą taip pat atvyko atstovai iš Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių r. Gruzdžių lopšelių-darželių „Puriena“. Susitikimą  atidarė smagios, gražios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų dainos ir eilės. Po to susitikimo dalyviai buvo supažindinti su EBRU technika. Padirbėjus, apsidairėme po Vilniaus lopšelio-darželio „Puriena“ aplinką. Iš darželio vykome apžiūrėti Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Susitikimą baigėme ekskursija po Lietuvos banko Pinigų muziejų, kuris yra geriausiai įvertintų visų pasaulio valstybių centrinių bankų muziejų penketuke.{gallery}Partnerystes/012{/gallery}


„MANO PAVEIKSLAS LIETUVAI“2018 m. vasario 15 d. Klaipėdos lopšelis-darželis „Puriena“ organizavo bendruomenės meninį projektą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui paminėti parodą „Mano paveikslas Lietuvai”, Klaipėdos lopšelis-darželis „Puriena“ džiaugėsi kiek daug meilės, kūrybiškumo, pasididžiavimo savo šalimi! Paveikslai nuostabūs!{gallery}Partnerystes/011{/gallery}


„100 GRAŽIAUSIŲ ŽODŽIŲ LIETUVAI“Šių metų kovo mėnesį Šiaulių r. Gruzdžių lopšelis-darželis „Puriena“  rengė ir organizavo kūrybinių darbų parodą „100 gražiausių žodžių Lietuvai“{gallery}Partnerystes/010{/gallery}


{gallery}Partnerystes/008{/gallery}


ANTRASIS „LIETUVOS „PURIENŲ ŽIEDO“ SUSITIKIMAS

Š. m. spalio 25 dieną auklėtojos kartu su direktore Birute Naruševičiene ir pavaduotoja ugdymui Zita Dzidzinavičiene dalyvavo partnerystės tinklo „Lietuvos „Purienos žiedas“ antrame susitikime, kuris įvyko Grudžių lopšelyje-darželyje „Puriena“. Kartu dalyvavo Panevėžio ir Vilniaus lopšeliai-darželiai „Puriena“. Susitikimo metu pasidalinome gerąja patirtimi „Edukacinių erdvių sukūrimas vaiko patirtinio ugdymo skatinimui“ diskutavome apie vaiko vertinimo ypatumus, siekiant individualios mokymo pažangos. Smagu buvo dar kartą visiems drauge susitikti ir pabendrauti.Auklėtoja Aldona Mikolajūnienė2017-10-27{gallery}Partnerystes/007{/gallery}


FLORISTINIS KILIMAS „PURIENOJE“Saulėtą ir spalvingą rugsėjo 6-osios rytą Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenė keliavo su pilnais glėbiais gėlių žiedais į įstaigą. Gėlių gausa tiesiog traukte traukė akį ir kvietė kuo greičiau kurti floristinį kilimą pagal potemę „Tūkstančiai žiedų Lietuvai“. Paveikslą sukurti padėjo visų grupių vaikučiai su auklėtojomis bei įstaigos darbuotojai. Sukurtu darbu prisijungėme prie Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ rengiamo plenero „Gamtos spalvos“, kuris Panevėžyje vykdomas jau 9 metus bei taip minėdami savo Kėdainių miesto šventę. Dėkojame visiems tėveliams, atnešusiems tiek daug gėlių žiedų. Jūsų vaikai turėjo galimybę kurti spalvų ir vaizdų derinius, pajusti gamtos grožį, išmokti visą tai kas supa, gebėti gamtinę medžiagą panaudoti kūrybiniame procese, išmokti bendravimo su gamta meno, atskleidžiant  gamtos dovanų grožį, savitumą.Vyresnioji auklėtoja Lina Paulauskaitė2017-09-08{gallery}Partnerystes/006{/gallery}Mandalos: Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“, Kėdainių lopšelis-darželis ‚Aviliukas“, Kėdainių rajono Labūnavos pagrindinės mokyklos Nociūnų skyrius, Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“, Kėdainių lopšelis-darželis „Vaikystė“, Kėdainių lopšelis-darželis „Vyturėlis“


„PURIENŲ“ PRISISTATYMAS „Skaipinis tiltas“Gegužės 11 d. vyko partnerystės tinklo Lietuvos „Purienų“ žiedo „Skaipinis tiltas“ kurį organizavo Vilniaus miesto lopšelis-darželis „Puriena“. Renginio tikslas – reprezentuoti įstaigą, puoselėti bendruomeniškumą bei geriau pažinti vieniems kitus. Tai pagarbos savo įstaigai, ir kitoms įstaigoms, išraiška. Vilniaus „Puriena“ siūlė atrasti naujų idėjų, kūrybinių erdvių savo įstaigos vardui populiarinti. Tad kiekviena įstaiga turi savo pavadinimą, kuris apdainuojamas himne, atsispindi emblemoje, vėliavoje ir kitoje sukurtoje simbolikoje. Daugelis lopšelių-darželių turi savo logotipus, informacinius lankstinukus, filmukus. Kadangi Lietuvoje esame penkios Purienos ir visos skirtingos, tai Vilniaus „Puriena“ kvietė pasidalinti savo išskirtinumu prisijungiant prie „Skype“ programos ir taip prisistatyti vieni kitiems. Dalyviai kūrė ir pateikė turimą įstaigos himną, logotipą, vėliavą bei kitą simboliką. „Skaipiniame tilte“ dalyvavo Vilniaus miesto lopšelis-darželis „Puriena“, Kėdainių mokykla-darželis „Puriena“, Panevėžio lopšelis-darželis „Puriena“ bei savo prisistatymą atsiuntė Šiaulių r. Gruzdžių lopšelis-darželis „Puriena“.Vyresnioji auklėtoja Lina Paulauskaitė{gallery}Partnerystes/005{/gallery}

Šiaulių r. Gruzdžių lopšelis-darželis „Puriena“  https://youtu.be/P6BI1Zy3I0k


RESPUBLIKINIS VAIKŲ PIEŠINIŲ IR NUOTRAUKŲ KONKURSAS „LIETUVOS PAUKŠČIAI 2017“

Š. m. kovo 1 – balandžio 10 dienomis Kėdainių mokykla-darželis „Puriena“ ir Kėdainių „Ryto“ progimnazija pradinių klasių mokiniams, priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikams organizavo piešinių ir nuotraukų konkursą „Lietuvos paukščiai 2017“. Šių metų tematika – „Migruojantys paukščiai“. Šiais metais sulaukėme 735 vaikų piešinių, pieštų įvairiomis technikomis bei 40 nuotraukų. Darbų autoriai gyvena įvairiuose Lietuvos miestuose: Akmenėje, Alytuje, Anykščiuose, Jonavoje, Kaune, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Palangoje, Panevėžyje, Raseiniuose, Šakiuose, Šiauliuose, Trakuose, Ukmergėje, Vievyje, Vilkaviškyje, Vilniuje ir kituose miestuose ar miesteliuose. Taip pat sulaukėme partnerystės tinklo „Lietuvos „Purienos“ žiedas“ dalyvių iš Šiaulių r. Gruzdžių l-d „Puriena“, Vilniaus l-d „Puriena, Panevėžio l-d „Puriena“ ir Klaipėdos l-d „Puriena“ atstovų.Konkurso „Lietuvos paukščiai 2017“ laimėtojų darbus galima rasti:https://www.youtube.com/watch?v=3VINlvCtILUVyresnioji auklėtoja Lina Paulauskaitė{gallery}Partnerystes/004{/gallery}


„PATI  GRAŽIAUSIA MERGELĖ“

2017 m. sausio 25 – kovo 30 d. Klaipėdos lopšelis-darželis ,,Puriena“  vykdė meninį-kūrybinį projektą ,,Pati gražiausia mergelė“, kurio tikslas: aktyvinti jaunąją kartą domėtis tradicine lietuvių liaudies kultūra ir papročiais; skatinti pedagogų, tėvų ir vaikų saviraišką bei kūrybiškumą, panaudojant ir pritaikant liaudies kūrybą, papročius, tradicijas. Kad  greičiau išvarytume  žiemą ir prisišauktume taip laukiamą  pavasarį, projekto dalyviai, laisvai pasirinktoje aplinkoje, iš įvairiausių medžiagų, netradicinių priemonių kūrė  meninius-kūrybinius  darbus –,,Užgavėnių mergeles“, jas fotografavo ir siuntė parodai. Džiaugiamės, kad į  projektą įsitraukė ir partnerystės ,,Lietuvos ,,Purienos“ žiedas“ Kėdainių mokyklos-darželio „Puriena“ atstovai.Informacija iš Klaipėdos lopšelio-darželio „Puriena“{gallery}news/XVI/YB{/gallery}


TARPTAUTINĖ GAMTOSAUGINĖ IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO IR PRADINIO UGDYMO PEDAGOGŲ METODINĖ KONFERENCIJA „APLINKOSAUGINIS UGDYMAS – NAUJOS MINTYS, PATIRTYS IR PERSPEKTYVOS“2017 m. kovo 9 d. Kėdainių mokykloje-darželyje „Puriena“ vyko tarptautinė gamtosauginė ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogų metodinė konferencija „Aplinkosauginis ugdymas – naujos mintys, patirtys ir perspektyvos“. Prieš prasidedant konferencijai, savivaldybės salėje viešnias iš Latvijos ir Estijos priėmė Kėdainių rajono savivaldybės meras. Konferencijos metu savo įstaigų gamtosaugines veiklas pristatė daugybė Lietuvos ikimokyklinio / priešmokyklinio / pradinio ugdymo pedagogai, partnerystės tinklo „Lietuvos „Purienos“ žiedas“ Panevėžio atstovė, viešnios iš Latvijos ir Estijos, pranešimus skaitė Lietuvos žaliųjų judėjimo, Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorius Renaldas Rimavičius ir VŠĮ Kolpingo kolegijos Ekoturizmo studijų programos dėstytojas Saulius Kromalcas. Konferencijai pasibaigus vyko madų šou, kurio metu buvo demonstruojami apdarai, sukurti iš antrinių žaliavų drauge su viešniomis iš Latvijos ir Estijos.Vyresnioji auklėtoja Lina Paulauskaitė{gallery}Partnerystes/003{/gallery}

2017 METŲ VEIKLOS PLANAS


ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ BENDRUOMENIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PLENERAS PANEVĖŽIO MIESTE

2016 m. rugsėjo 12 d. Panevėžio miesto laisvės aikštėje vyko Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ organizuojamas jau 8-asis švietimo įstaigų bendruomenių kūrybinių darbų pleneras po atviru dangumi „Gamtos spalvos“. Už miestą papuošusias floristines kompozicijas padėkojo Panevėžio miesto mero pavaduotojas Petras Luomanas. Miesto aikštę papuošė 18 floristinių kilimų, sukurtų iš įvairių gamtos gėrybių: gėlių, daržovių, vaisių, uogų, gilių, kaštonų ir kitokių gamtoje randamų medžiagų. Šių metų kūrybinių darbų tema – „Dainų skrynelė“.

Visi kilimai įvertinti nominacijomis. Kilimus vertino Panevėžio dailės mokyklos mokytojos Rima Keršienė ir Rimantė Vertelkienė. Išrinktas spalvingiausias, margiausias, daugiausia simpatijų pelnęs, originaliausias, vaikiškiausias, elegantiškiausias, žaismingiausias, mistiškiausias, kruopščiausiai išaustas, švelniausias, linksmiausias, romantiškiausias, paslaptingiausias, gražiausių raštų, turtingiausias, šviesiausias kilimas.Tradiciniame rudens projekte šiemet dalyvavo K. Ramanausko, regos centras „Linelis“, lopšeliai-darželiai „Gintarėlis“, „Puriena“, „Jūratė“, „Vyturėlis“, „Kregždutė“, „Taika“, „Rūta“, „Aušra“, „Draugystė“, „Riešutėlis“, „Vaivorykštė“, „Žvaigždutė“, A. Lipniūno, „Ąžuolo“ ir „Šaltinio“ progimnazijos, Panevėžio r. Naujamiesčio lopšelis-darželis „Bitutė“. Savo kurtų floristinių kompozicijų nuotraukas atsiuntė ir Lietuvos  „Purienų“ partnerystės tinklo partneriai Kėdainių mokykla-daželis „Puriena“ir Šiaulių r. Gruzdžių lopšelis-darželis ,,Puriena”.Direktorė Birutė NaruševičienėVyresnioji auklėtoja Lina Paulauskaitė{gallery}Partnerystes/002{/gallery}


LIETUVOS „PURIENOS” ŽIEDAS      Šių metų balandžio 7 d. Kėdainių mokykloje-darželyje „Puriena“ įvyko pirmasis bendras susitikimas su partnerystės tinklo „Lietuvos „Purienos“ žiedas“ ikimokyklinėmis įstaigomis.  Svečiavosi trijų Lietuvos „Purienų“ darželių atstovai: sulaukėme svečių iš Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“, Vilniaus lopšelio-darželio „Puriena“ ir Šiaulių r. Gruzdžių lopšelio-darželio „Puriena“. Trūko tik vieno žiedlapio „Purienos“ žiede: Klaipėdos lopšelio-darželio, kurie atsiuntė pačius gražiausius sveikinimus ir savo įstaigos pristatymą, bei mintimis buvo drauge. Visos Lietuvos „Purienos“ (penkios) yra pasirašiusios bendradarbiavimo, partnerystės tinklo sutartį. Svečiuodamiesi mūsų įstaigoje, „Purienų“ vadovai ir savivaldų pirmininkai bei auklėtojos pristatė savo ikimokyklines įstaigas, vyko gerosios patirties sklaida, diskutavome kuo ir kaip išsiskiria įstaigų savivaldos, kokios buvo sėkmės istorijos, taip pat numatėme  bendros partnerystės tinklo „Lietuvos „Purienų žiedas“ veiklos planą ateičiai. Atvykusios auklėtojos ir mūsų Kėdainių mokyklos-darželio „Puriena“ pedagogės  pristatė vienos kitoms pačius geriausiai pavykusius ar šiuo metu vykdomus projektus. Dienos pabaigoje, svečiai susipažino su Kėdainių miesto lankytinomis vietomis, senamiesčiu. Visi išsiskyrėme su pačiais puikiausiais įspūdžiais, susitarę sekantį „Lietuvos „Purienų“ žiedo“ susitikimą organizuoti jau rugsėjo mėnesį Panevėžyje.
Direktorė Birutė NaruševičienėVyresnioji auklėtoja Lina Paulauskaitė

{gallery}Partnerystes/001{/gallery}

kiss Pokalbiai kiss

VILNIAUS LOPŠELIS-DARŽELIS PURIENA, 2016 m.
VILNIAUS LOŠELIO-DARŽELIO PURIENA, filmukas.wmv

KLAIPĖDOS LOPŠELIS-DARŽELIS PURIENA,  2016 m.

PANEVĖŽIO LOPŠELIS-DARŽELIS PURIENA, 2016 m.

ŠIAULIŲ R. GRUZDŽIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS PURIENA , 2016 m.

KĖDAINIŲ MOKYKLA-DARŽELIS PURIENA, 2016 M.

2016 METŲ VEIKLOS PLANAS


Mąstymo mokykla


Mąstymo mokykla

Skip to content