Etnokultūrinis ugdymas

Etnokultūros komandos pirmininkė – Gintarė Brazinskienė, meninio ugdymo (muzika) mokytoja

Nariai: mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą – Gražina Stanislava Žiužnienė, Rita Vigelienė, Asta Mažuolienė, Laima Miniotienė ir mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Vilma Jasenkaitė


„Pavasaris su margučiais“

„Purienos“ lopšelio-darželio vaikučius aplankė Velykų Bobutė (mokytoja Rita Vigelienė), Varlytė (mokytoja Gintarė Brazinskienė) ir Gandras Keliauninkas (mokytoja Laima Miniotienė). Sveikinome vieni kitus su Šv. Velykomis, atėjusiu pavasariu! Šokome, dainavome, žaidėme, džiaugėmės margučiais, draugyste ir šilta saulute!

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Pasaulinė Žemės diena

Spektaklis „Apie Žemę“ (etnokultūros komanda)

Priesaika „Žeme, aš tau pasižadu!“ (gamtosauginis komitetas)

Pasaulis bus kitoks, jei būsime geresni! 

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Lietuvos nepriklausomybės dienos atkūrimo šventė „Vėliava – tai aš ir tu“

Renginiai, skirti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti tęsiasi. Kovo 8 dieną įvyko nuotaikinga šventė ,,Vėliava – tai aš ir tu“. Pasipuošę Lietuvos vėliavos spalvomis giedojome himną, šokome, dainavome, skaitėme eiles, skirtas pasidžiaugti šia ypatinga ir mūsų šaliai svarbia diena. Taip pat sudalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“ įamžindami Lietuvos ir Ukrainos draugystę.

 


„Lietuviškas žodi, skambėk išdidžiai“

Kovo 7 dieną įvyko poezijos šventė „Lietuviškas žodi, skambėk išdidžiai“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. 

 


Sveikiname visus su Lietuvos valstybės atkūrimo diena!

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Išvarėme žiemą iš kiemo! 

Sveikiname visus su Užgavėnėmis!

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Trys Karaliai ,,Purienoje“

Iš toli, iš toli, iš šalies svetimos gerą žinią visiems Trys Karaliai kartos…“

Sausio 5-osios rytmetį lopšelio-darželio ,,Puriena“ vaikučius ir bendruomenę aplankė Trys Karaliai. Renginio metu skambėjo giesmės. Trys Karaliai kartu su vaikais ir kitais bendruomenės nariais sukūrė mąstymo burbulo žemėlapį, tema: ,,Eglutė“, panaudotas mąstymo raktas ,,Kas, jeigu neateitų Trys Karaliai?“.

Kaip gera prisiliesti prie tradicijų puoselėjimo.

Etnokultūros komanda


Adventiniai vakarai „Leliumoj…“

Gruodžio 4–12 d. lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko adventiniai vakarai „Leliumoj…“.  Vaikai kartu su savo tėveliais žiūrėjo šešėlių teatro spektaklį „Nykštuko Kalėdos“, taip pat žaidė lietuvių liaudies žaidimus, šoko ratelius. Vakarus praturtino Mąstymo mokyklos metodikos elementai: de Bono geltona kepurė ir klausimų raktas. Atsisveikindami, panaudojome žalią de Bono kepurę, kurios pagalba vieni kitiems palinkėjome šilumos, taikos, meilės, sveikatos. Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė grupėse organizavo edukaciją „Žaisliukas iš šieno“, vaikai kartu su savo tėveliais gamino žaisliukus, kuriuos kabino ant salėje ir lauke esančių eglučių.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė ir meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Duonutės šventė

Lapkričio 6-ąją dieną „Purienoje“ vyko Duonutės šventė. Vaikučius aplankė pasaka ir edukacinė veikla apie duonutės kelią nuo grūdelio iki kepaliuko. Pasaka apie Onutę pamokė vaikus draugiškumo, dalinimosi džiaugsmo. Sekos žemėlapio pagalba vaikučiai susipažino su darbais, be kurių nebūtų duonelės. Kūrenome krosnį, sijojome miltus, uostėme raugą ir skanavome duonutę. Pasaką suvaidino ir edukaciją vedė  mokytojos Rita Vigelienė ir Gintarė Brazinskienė.

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė

 


 

 


Šiandien šventėme Mykolines! 

Atkeliavo pasakaitė „Paslaptinga katinėlio istorija“, kurią suvaidino mokytojos Gražina Žiužnienė, Vilma Jasenkaitė ir Gintarė Brazinskienė. Lauke šokome liaudiškų šokių šokimėlį ir atlikome linksmąsias užduotėles.

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė

 


Respublikinis konkursas „Šoka visa mokykla“

2023 metus „Purienos“ bendruomenė pradėjo dalyvaudami Lietuvos nacionalinio centro organizuotame konkurse „Visa mokykla šoka“. Šiandien mus pasiekė puiki žinia – iš 98 konkurse užsiregistravusių ugdymo įstaigų Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ tapo III vietos laureatais. Šokio ritmu šventėme Vasario 16-ąją ir Šeimų šventę. Filmukas nukeliavo į konkursą ir šiandien džiaugiamės puikiu pasiekimu, bendruomenės aktyvumu, šokio bendryste. Konkurso koordinatorės meninio ugdymo mokytojos Rita Myšauskienė ir Gintarė Brazinskienė.

 

Žiūrėti ČIA

 


 

Etninės kultūros šventė „Šuldu buldu“

Š. m. gegužės–birželio mėnesiais, Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko virtuali tarptautinė etinės kultūros šventė „Šuldu buldu“. Sulaukėme dalyvių iš Norvegijos, Slovėnijos šalių, Vilniaus, Klaipėdos, Jonavos, Utenos miestų, Kauno, Panevėžio, Kėdainių miestų ir rajonų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų. Vaikučiai džiugino dainomis, šokiais, pasakomis, patarlėmis, kūrybiniais darbeliais, piešiniais. Džiaugiamės mokytojomis, kurios puoselėja ir augina vaikus etninės kultūros dvasioje. 

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Su Šv. Joninėm! Su Rasų diena!

Tradicinis Šventas Jonas palaimino lietučiu, bet nuotaikos nesugadino! Lauke laukė stebuklingi varteliai ir pažabotas žirgelis, žirgų varžybos ir poilsis ant šienelio, stebuklingas takelis, žalčio uodegėlės, šienelio kamuoliukai… ir t. t. Bet mes susirinkom į salę, pasilaiminom vandenėliu, nusišluostėm linais, kad sveiki ir laimingi būtume, pasveikinom du Jonukus ir mokytojos padėjėją Rasą su vardo dienele! Vainikėlius apžiūrėjom, pasidžiaugėm, šokom ir dainavom! Jei saulutė pasirodys eisim į kiemą popietukų ir rytoj! Visas linksmybes išbandysim! Su Šv. Joninėm! Su Rasų diena!

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


„ŠOKIO RITMU“

Balandžio 17 d. šaunioji „Purienos“  vaikučių jungtinė komanda išvyko į Garliavos sporto ir kultūros centrą kur dalyvavo lietuvių liaudies kultūros šventėje „ŚOKIO RITMU“. Patyrėme didžiulį bendrystės jausmą, šokio linksmybes, kelionės smagumus ir  skambiai padainavom! Jungtinę komandą paruošė muzikos mokytoja Gintarė Brazinskienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rita Vigelienė. Labai dėkojame Armando mamytei Eglei Krutkevičienei, lydėjusiai mus kelionėje.

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Velykinė šventė „Pavasaris su margučiais“

Po Šventųjų Velykų, į lopšelį-darželį susirinkę vaikučiai sugužėjo į velykinę pavasario šventę „Pavasaris su margučiais“. Vaikučius aplankė „Pelytė“ (muzikos mokytoja Gintarė Brazinskienė), „Kiškutis“ (mokytoja Lina Rušienė) ir visų laukiama „Velykų Bobutė“ (mokytoja Rita Vigelienė), kuri pasakojo apie savo kelionę pas vaikučius ir kokia bėda nutiko važiuojant. Bet kiškutis padėjo išspręsti visus nesklandumus ir vaikai gavo žadėtąsias dovanėles. Vaikai dainavo daineles apie spalvas, jų reikšmes, šoko ir žaidė žaidimus. Šventei baigiantis, „ Kiškis“ ir „Pelytė“ padėjo bobutei surasti paslėptas dovanėles knygeles, kurias padovanojo vaikučiams. O jie, džiaugdamiesi, nubėgo į savo lauko aikšteles ridenti kiaušinius.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė


Konferencija „Etninė kultūra ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme“

Kovo 16 dieną Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko respublikinė etninės kultūros konferencija „Etninė kultūra ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme“. Konferencijos dalyvius pasveikino direktorė Aušra Nesterovienė, Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, etnografė, Kėdainių tradicinių amatų centro Arnetų namo vadovė Regina Lukminienė. Labai džiaugiamės, kad mūsų konferenciją savo išmanymu, žinojimu, supratimu ir energija ypatingai praturtino lektorė Nijolė Grivačiauskienė, Kauno r. Garliavos sporto ir kultūros centro folkloro ansamblio „Gegutala“ ir šeimos mokyklėlės „Tindi rindi triuška“ vadovė. Lektorė pristatė praktinį – teorinį pranešimą „Folkloro įvairiapusiškumas – galimybė sėkmingai fizinei ir emocinei vaiko raidai“. Konferencijoje dalyvavo Jonavos, Šilutės, Klaipėdos, Kauno r. Garliavos, Ukmergės r. Siesikų ir Kėdainių miesto ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų pedagogai, kuriems svarbus etninės kultūros puoselėjimas. Kartu su konferencijos dalyvėmis aplankėme Tradicinių amatų centrą Arnetų namą, Kėdainių senamiestį.

Labai dėkojame visiems svečiams ir dalyviams už buvimą kartu, dalinimąsi patirtimi ir etninės kultūros puoselėjimą.

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Šalta žiema laukan eina, tuoj pavasaris ateina!

Žiema, žiema, bėk iš kiemo, jei nebėgsi – išvarysim! Nuo pat ryto „Purienoje“ vyko Užgavėnių linksmybės: vaikučius lankė Lašininis (mokytoja Rita Vigelienė), Kanapinis (mokytoja G. Brazinskienė) ir Morė. Kaip ir pridera, pavasario draugas Kanapinis nugalėjo žiemužės tinginėlį Lašininį!  Sunki ir ilga buvo kova, bet žiema nugalėta! Dainavom, šokom,  blogus darbelius Morės maišan rinkom, stebuklingais riestainiukais dalinomės ir vaišėmis skaniausiomis vaišinomės! Būkit pasveikinti visi sulaukę Užgavėnių!

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Trijų Karalių dieną atsisveikinom su gražuole Kalėdų eglute. Dainavom, šokom, klausėm istorijos apie išmintingus Karalius.

Vilties, Ramybės, Gėrio ir Taikos linkime visam pasauliui!

Meninio ųgdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


„Baltas pieštukas“

Sausio 5 d. mūsų „Purienoje“ apsilankė pasaka: etnokultūros komanda padovanojo spektakliuką „Baltas pieštukas“. Tai istorija apie tai, kokie mes skirtingi, gražūs ir svarbūs, apie draugystę, supratimą ir nuoširdumą. Ir apie svajones. Pasakoje išsipildė Baltojo pieštuko svajonė – jis nupiešė pirmąjį savo piešinį, kuris buvo tobulas… (piešinio autorius Mykolas Stanaitis)

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


„PURIENOJE“ PRASIDĖJO „KALĖDINIAI SKAITINIAI“

Nuostabia pasaka „Stebuklingi daiktai“ pradėjo „Kalėdinius skaitinius“ mokytoja, Lina Bartuševičienė su dukryte Elonyte. „Kalėdinis nykštukas“ ir „stebuklinga fėja“ savo pasakojimais nukėlė visus vaikučius ir jų tėvelius į „Kalėdinę šalį“ iš kurios nesinorėjo grįžti. Ačiū mažajai pasakotojai ir jos mamytei.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė

2022-11-28


Duonutės šventė – edukacija

Duonutės dienelė „Purienoj“ šiandiena,

Kiek darbo įdėta – mes žinom kiekvienas!

O kiek reikia laukti, kol grūdas užauga!

O kiek reikia dirbti, kol duona ant stalo!

 

Šventėn atėjo ir alkanas Vilkas,

Kvepianti duona labai jam patinka!

Pamokėm, parodėm kaip darbus nudirbti,

Kaip malti, sijoti ir kaip reikia minkyt.

 

Ližę suradom, krosnį kūrenom,

Kol kepė duonelė – dainelę dainavom,

Norime darbštūs ir sotūs mes būti,

Nes tinginio valgoma verkia duonutė!

 

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Mykolinių šventė

Šis rudeniškas rytas mūsų „Purienoje“ buvo ne tiek šlapias, kiek labai linksmas – atkeliavo pats Ponas Rudenėlis (meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė) švęsti su vaikučiais Mykolinių šventės. Visi drauge užbaigėm nebaigtus darbus – kasėm užsilikusias bulves, morkas, skynėm rudeninius obuolius ir kriaušes, į stebuklingą krepšį tempėm didžiuosius moliūgus, pomidorus ir visa kas užaugo darže. Su vardo dienele pasveikinom varduvininką Mykolą! Draugų būryje linksmai šokom, dainavom, keliavom rudeniniu takučiu pas Lapų Bobą, net sutikom kiškutį su voveryte!

O kiek nuostabių darbelių iš rudenėlio dovanų vaikučiai padarė – Ponas Rudenėlis padėkojo visiems ir palinkėjo vaikučiams valgyti daug daržovių ir vaisių, kad būtų sveiki ir stiprūs! Spalvoto ir linksmo rudenėlio linkime Jums visiems!

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Tarptautinė šventė „Mažieji talentai“ „Purienoje“

Gegužės–birželio mėnesiai Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenei buvo ypatingi –gyvenome virtualios tarptautinės ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų ugdytinių šventės „Mažieji talentai“ nuotaikomis, rūpesčiais ir džiaugsmais.

Šventė „Mažieji talentai“ apjungė vokalinę, instrumentinę muziką, šokį, vaikų kūrybinius darbus. Šventės tikslai – improvizacija, kūrybinė laisvė, geros vaikų emocijos, mokytojų bendravimas ir bendradarbiavimas.

Virtualiai uždaroje Facebook grupėje susitiko ugdytiniai ir jų mokytojai iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Kelmės, Kuršėnų, Šiaulių, Klaipėdos, Panevėžio ir Kėdainių, bei trijų užsienio šalių – Latvijos, Grenlandijos ir Slovėnijos.

Kėdainių l/d „Puriena“ atstovavo  solistai Gvidas Prascienius, Elija Teresaitė, Patricija Lukošiūtė, Glorija Toleikytė  ir  mažieji ansambliai – Elzė ir Vytis Aleknavičiai, dvyniai Eidanas ir Emilija Stabinskai, kvartetas Gustė Varanauskaitė,  Adelė Rakauskaitė, Smiltė Oscinauskaitė, Amelija Jurevičiūtė. Vaikus paruošė meninio ugdymo (muzika) vyresnioji mokytoja Gintarė Brazinskienė.

 Motiejus Baltaduonis sudalyvavo ne tik kaip puikus jaunasis solistas, bet ir lipdymo iš plastilino meistras (mokytoja Renata Venslovienė). Šventės dalyviams „Drugelių“ grupės šokėjai padovanojo šokį „Varlė ir Gandras“ (ikimokyklinio ugdymo mokytoja Evelina Rajunčienė ir meninio ugdymo (šokis) mokytoja Rita Myšauskienė.

Labai džiaugiamės, kad „Purienos“ šventė „Mažieji talentai“ „ išplaukė“ į plačiuosius tarptautinius vandenis. Šauniai pasirodė ne tik lietuvaičiai, bet ir draugai iš Latvijos, Grenlandijos ir Slovėnijos!

Idėjos autorė  mokytoja-metodininkė Rita Vigelienė. Organizatorės mokytojos Gintarė Brazinskienė ir Rita Vigelienė.

Meninio ugdymo (muzika) vyresnioji mokytoja Gintarė Brazinskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja-metodininkė Rita Vigelienė


„Aš padainuosiu dainų dainelę“

Birželio 15 dieną lopšelyje-darželyje „Puriena“ nuskambėjo solistų ir mažųjų vokalinių ansamblių šventė-koncertas „Aš padainuosiu dainų dainelę“. Mažieji dainorėliai  Elija Teresaitė, Glorija Toleikytė, Motiejus Baltaduonis ir mažieji ansambliai – sesė ir brolis Elzė ir Vytis Aleknavičiai, dvyniai Eidanas ir Emilija Stabinskai, tercetas Gustė Varanauskaitė, Adelė Rakauskaitė, Gustė Baikauskaitė dovanojo daineles visai „Purienos“ bendruomenei. Žiūrovai kartu dainavo ir linksminosi, negailėjo plojimų ir ovacijų mažiesiems atlikėjams! Vaikučius paruošė meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė. Direktorė Aušra Nesterovienė atlikėjams įteikė padėkas už šaunius pasirodymus.

Linkime visiems gražios ir skambios vasaros!

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Lopšelio-darželio priešmokyklinių grupių vaikučiai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų festivalyje „Jievaras 2022“, kurį organizavo Kauno menų darželis „Etiudas“. Šokome lietuvių liaudies šokį „Sėjau rūtą“. Ačiū mažiesiems šokėjams už puikų pasirodymą!

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


„Kaip atsirado Žemė“

Gegužės 16-ąją lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenė paminėjo Šeimos dieną. Ta proga etnokultūros komanda padovanojo spektaklį „Kaip atsirado Žemė“.

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Paroda „Graži mūsų šeimynėlė“

Šiandien man puiki diena, susirinks visa šeima!

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė.


„Rieda margučiai – džiaugiasi vaikučiai“

Po Šventųjų Velykų į lopšelį-darželį susirinkę vaikučius sugužėjo į velykinę pavasario šventę „Rieda margučiai – džiaugiasi vaikučiai“. Sveikinome vieni kitus su Šventomis Velykomis, su pavasariu, linkėjome būti sveikais ir augti dideliais. Vaikučius aplankė Linksmuolė Pelytė (mokytoja Gintarė Brazinskienė) ir visų laukiam Velykų Bobutė (mokytoja Lina Rušienė), kuri pasakojo apie savo darbus ir džiaugsmus laukiant pavasario ir Šv. Velykų, apie kiaušinių marginimą, jų spalvas ir reikšmes. Visi šokome ir dainavome, ridenome kiaušinius, piešėme margučius kieme kreidelėmis, džiaugėmės geru oru ir saulute! Sveikiname ir Jus visus su pavasariu ir Šventomis Velykomis!

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Paroda „Tas margučių margumynas“

Plasnoja Balandis žeme.

Saulutė budina viską – ką sutinka savo kelyje …

Kai sutiks Velykas, dar skaisčiau pašvies,

Ir šimtai margučių žemele riedės …

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Vilma Jasenkaitė

2022-04-13


„Tau, vaikuti, dovanoju skambią, skambią kalbą“

Kovo 8-ąją dieną Kėdainių lopšelyje darželyje „Puriena“ vyko raiškiojo skaitymo šventė „Tau, vaikuti, dovanoju skambią, skambią kalbą“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Giedojom himną, net 12 jaunųjų skaitovų deklamavo eiles, dainavome bendrą dainą „Nupiešiu Lietuvą“, džiaugėmės l. e. p. direktorės Birutės Naruševičienės ir direktorės pavaduotojos ugdymui Zitos Dzidzinavičienės skaitomomis eilėmis ir sveikinimais su pavasariu, su Lietuvos valstybingumo švente.

Vaikučiai apdovanoti padėkomis ir Zitos Gaižauskaitės poezijos knygute „Taip sukasi metai“. Mes laimingi tardami lietuvišką Žodį, laimingi, galėdami dainuoti lietuviškai. Tebūna Lietuva laisva visada!

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė ir mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Vilma Jasenkaitė


„Purienoje“ apsilankė trys Karaliai

Tradiciškai sausio 6 dieną „Purienoje“ apsilankė trys Karaliai – Baltazaras (mokytoja Gražina Žiužnienė), Merkelis (mokytoja Vilma Jasenkaitė) ir Kasparas (mokytoja Rita Vigelienė).

Vaikučiai išgirdo pasakojimų apie piktąjį karalių Erodą, apie gerąjį Karalių, išgelbėjusį nelaimėn pakliuvusį senelį, apie stebuklingas Karalių dovanas, klausėsi ir kartu giedojo giesmeles. Visi kartu nupuošėme ir atsisveikinome su Kalėdų eglute. Karaliai linkėjo augti sveikais, džiaugsmingais, draugiškais, turėti meilės ir pasiaukojimo pilnas auksines širdeles, darbščias rankeles ir išmintingas galveles.

Džiaugsmingų, sveikų ir laimingų metų Jums visiems, ir mažiems, ir dideliems!

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė ir etnokomanda

2022-01-06


Mykolinės – sodo ir daržo darbų užbaigtuvės

Rugsėjo 29-tąją mūsų lopšelyje-darželyje „Puriena“ tradiciškai šventėme Mykolines – sodo ir daržo darbų užbaigtuves! Gamta padovanojo mums nuostabų orą, todėl vaikučiai lauke džiaugėsi rudenėlio gėrybėmis: darė paveikslus-mandalas iš gamtos gėrybių, mėtė bulves, lukšteno kukurūzų burbuoles, aptarinėjo gausų daržovių derlių. Žaidėm liaudies žaidimus, šokom lapų šokį ir dainavom linksmas daineles su viešniomis iš pasakos katyte Murkyte (mokytoja Vilma Jasenkaitė) ir šunyte Amsyte (mokytoja Gintarė Brazinskienė). Vaikai padėjo išaiškinti paslaptingą Murkytės nuotykį darže. Ir visai ne dangus griuvo! O rudeniniai lapai išgąsdino! Kiek buvo juoko!

Sveikas, rudenėli, dėkojam tau už dovanas ir nuostabią gamtą!

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė


Pažintis su Dzūkijos kraštu

2021 m. birželio 20 d. Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ kolektyvas, pagal Nordplus Junior projekto „Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“ veiklas dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu aplankė vieną unikaliausių Lietuvos etninių regionų – Dzūkijos kraštą. Pažintis su šiuo regionu prasidėjo nuo Birštono – garsaus mineralinių vandenų sveikatinimo kurorto. Dar nespėjus saulei įkaitinti dienos, lipome į aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą ir gerėjomės įspūdingais Nemuno vingių vaizdais, raguvomis bei atodangomis, vėliau atsivėsinimui plaukėme laivu ir grožėjomės upės pakrantėmis bei natūralia gamta. Atėjus pietų metui vykome į Nemajūnus paskanauti vietinių vaišių – „Dzūkiškų bandų“ ir pamatyti kaip gaminami tradiciniai patiekalai pagal tik šiam kraštui būdingą receptūrą. Po pietų aplankėme reikšmingą Merkinės praeities liudininką – Merkinės piliakalnį nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į aplinkinius miškus, Merkio ir Nemuno santaką bei joje esančią salą, o taip pat ir tiltą per Nemuną. Atvykę į mažą Liškiavos kaimelį, išvydome didingą vėlyvojo baroko architektūros palikimą – Liškiavos bažnyčios ir vienuolyno ansamblį. Vietinė gidė supažindino mus su šia unikalia architektūra ir joje esančiomis meno vertybėmis; aplankėme bažnyčioje esančius rūsius su išlikusiais XVIII a. vienuolių dominikonų palaikais bei liturginio paveldo ekspoziciją. Nepamiršome ir Druskininkų – vieno jaukiausių Lietuvos kurortų, kur nuvykę pasivaikščiojome Vilniaus alėja bei Druskonio ežero pakrante. Edukacinę programą baigėme Dzūkijos miškų apsupty, kvėpuodami grynu oru bei lankydamiesi Merkinės piramidėje, garsėjančioje savo ypatinga dvasine energija. Nors diena ir buvo alinančiai karšta, ši edukacinė programa buvo įdomi ir naudinga. Sužinojome labai daug apie Dzūkijos regioną, etnokultūrą ir puoselėjamus papročius.

Lopšelio-darželio „Puriena“ etnokultūros komanda


Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ etnokultūros komanda džiaugiasi šių mokslo metų veikla, įvykusiais renginiais ir patirtimi. Nors metai dėl pandemijos buvo ypatingi – dauguma planuotų, tradicinių renginių persikėlė į virtualią erdvę, nuotolinius susitikimus, bet tai nesutrukdė puoselėti etnokultūros palikimo ir švęsti šventes lietuvių liaudies kūrybos dvasioje. Etnokultūrinių renginių, projektų metu, ugdėsi vaikų tautinis ir pilietinis sąmoningumas ir pažinimas, meilė tėvynei, savo gimtajam miestui, savo įstaigai ir šeimos, bei tautos tradicijoms. Virtualiai užbaigtas tarptautinis projektas „Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“ tarp Latvijos, Estijos, Grenlandijos ir Lietuvos ikimokyklinių įstaigų. Projekto partneriai susipažino su Pabaltijo ir Šiaurės šalių ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų vykdoma etnokultūros puoselėjimo programa, dalinosi patirtimi, plėtojosi edukaciniai, kultūriniai ryšiai. Tradiciškai šventėme Mykolines ir Pyragines, virtualiai vaikučius ir jų šeimas lankė trys Karaliai, Užgavėnių persirengėliai, dalyvavome Sausio 13-osios akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, šventėme Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo ir atkūrimo šventes, džiaugėmės Velykų linksmybėmis, virtualiai sveikinome mamas Motinos dienos proga, bei šeimas Šeimų dienoje, mokėmės darbelių Amatukų dienoje. O kiek gražių darbelių sukūrė vaikai – parodos paskirtos Lietuvai, Lino keliui, Velykų margučiams ir Šeimos dienai! Džiaugiamės bendryste, gera nuotaika, kūrybiniu polėkiu ir meile mūsų tautos etnokultūros lobynui.

Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ etnokultūros komanda: G. Brazinskienė, V. Jasenkaitė, G. S. Žiužnienė, R. Vigelienė, L. Rušienė


„VELYKĖLĖS ATKELIAVO“

Po šv. Velykų savaitgalio namuose vaikučiai linksminosi lopšelyje-darželyje „Puriena“. Į svečius pas vaikučius atkeliavo Velykų Zuikis (mokytoja Vilma Jasenkaitė) ir Velykų Bobutės padėjėja Pelytė (muzikos mokytoja Gintarė Brazinskienė). Visi kartu dainavome daineles apie Velykas ir šokome aplink Velykų medį. Vieni kitiems linkėdami užaugti kuo didesniais, supomės stebuklingose sūpynėse ir stengėmės kuo aukščiau stryktelti kartu su Velykų Zuikiu! Pasakaitė apie stebuklingą Velykų kiaušinį atskleidė paslaptį, kas slepiasi po kietu kiaušinio lukštu! Labai gera ir smagu buvo susitikti ir linksmintis su draugais, Velykų Zuikiu ir Pelyte.

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė

2021-04-06


AMATUKŲ DIENA

Čir vir, čir vir pavasaris. Kaip ir kiekvienas metais kovo mėnesį vyksta Kaziuko mugė. Šiemet „Purienoje“ Kaziuko diena vyko kiek kitaip. Vaikai turėjo galimybę pabūti tikrais amatininkais ir pabandyti gaminti, kurti įvairius dirbinius iš molio, modelinio ir kt. medžiagų. Tai vaikams suteikė daug puikių emocijų. Prisiminėme kas yra Kaziuko mugė? Kokie amatininkai prekiauja savo dirbiniais joje, išsiaiškinome kokių amatų yra, kaip  gaminami, kuriami dirbiniai.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė

2021-03-04


UŽGAVĖNĖS – žiemos palydų šventė lopšelyje-darželyje „Puriena“ ČIA


PARODA „LINO KELIAS“

Linas – bene vienintelis mūsų augalas, pelnęs ypatingą pagarbą, apdainuojamas daugelyje senųjų mūsų tautos dainų. O tokia pagarba linui teikiama todėl, kad jis mus rengia, puošia mūsų namus.

Šiandien Lietuvos kaime retai beišvysi mėlynai pražydusius linų laukus, tačiau lino įvaizdis tebėra gyvas tautos atmintyje. Lietuviai sukaupė kelis tūkstantmečius siekiančias linų auginimo bei apdirbimo tradicijas. Linas mus rengė ir maitino, be to, jų auginimas ir apdirbimas skatino kūrybiškumą.  Daugelis šiuolaikinių vaikų pasaulį, gamtos grožį, deja, pažįsta tik iš televizijos laidų, kompiuterinių žaidimų.

Apžiūrinėdami lopšelyje-darželyje „Puriena“ organizuojamą „Lino kelias“ nuotraukų parodą, mažieji „kodėlčiukai“  susipažins su iš lino išaustomis drobėmis ir iš siūlų nunertais mezgimo raštais. Vaikai sužinos, kad linas – ne tik aprėdas, bet ir vaistas bei maistas, kad iš linų sėmenų spaudžiamas aliejus.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė

2020-10-19


KAIP ŠVENTĖME MYKOLINES

Mykolinės – pirmoji svarbi rudens šventė. Iki jos visi stengdavosi baigti lauko  darbus,  nuimti derlių daržuose, soduose. Mykolinės buvo vadinamos ir Vėjų diena. Jei šią dieną vėjas iš vakarų- žiema bus permaininga, su atlydžiais; jei iš pietų – švelni ir šilta; jei iš rytų – žiema žvarbi; jei iš šiaurės – šalta ir snieguota“. Rugsėjo 29 dieną grupių vaikučiai, mokytojos ir mokytojų padėjėjos  susitiko su Mykoliuku (priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Gintare Brazinskiene) ir Obelėle Antanuke (mokytoja, dirbančia pagal ikimokyklinio ugdymo programą Vilma Jasenkaite). Vaikučiai dainavo, šoko, minė mįsles, grojo  linksmame „Kaštonų“ orkestre, kuriam puikiai dirigavo pats Mykoliukas. Džiugu, kad mūsų įstaigoje nuolat puoselėjamos liaudies tradicijos ir papročiai net ir sudėtingu karantino laikotarpiu, žinoma, laikantis griežtų saugumo reikalavimų.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą Vilma Jasenkaitė

2020-09-30


Velykų šventė „Jei margučiai neriedės, tai vaikučiai nedidės…“
Kaip liūdna, kad Velykinė šventė, dėl karantino, negalėjo vykti mūsų darželyje. Bet mūsų tėveliai išradingi ir labai neliūdėjo. Šventė įvyko, tik virtualioje erdvėje. Čia keletas akimirkų iš jos.
Mokytoja ,dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė
2020-04-16

Aš myliu Lietuvą… plačiau

2020-03-12

„Laisva šalis – laisva kalba“
Kovo 10 d. tęsėsi renginių ciklas „Aš myliu Lietuvą“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti. Į salę susirinkę priešmokyklinių grupių vaikai ir mokytojai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Gyvasis tautos žiedas“ suformuodami gėlės žiedą. Susirinkusius su švente pasveikino įstaigos direktorė Birutė Naruševičienė ir pakvietė sugiedoti Tautišką giesmę. Vaikai šventinę datą paminėjo dalyvaudami logopedės Monikos Unikaitės suorganizuotoje linksmoje ir žaismingoje viktorinoje „Laisva šalis – laisva kalba“. Atsakinėjo į įvairius klausimus apie gimtinę, Kėdainių miestą, atliko praktines užduotis, o šventinę atmosferą sukūrė gražios dainos ir linksmi šokiai.
Vyresnioji logopedė Monika Unikaitė
2020-03-10

Raiškaus skaitymo šventė „Ką vadinam gimtine“
Kovo 9 dieną įstaigoje prasidėjo renginių ciklas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti. Į šventiškai išpuoštą salę rinkosi bendruomenės nariai: ugdytiniai, jų tėveliai, pedagogai. Su artėjančia Kovo 11-osios diena šventės dalyvius pasveikino Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ direktorė Birutė Naruševičienė. Vaikai deklamavo eiles, skirtas Tėvynei, vaikystei, pavasariui. Renginį vedė ir gražaus lietuviško žodžio mokė „pelėda“ ir „šarka“ (mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą G. Žiužnienė ir V. Jasenkaitė).
Nuvilnijo plačiai meilės žodžiai Lietuvai:
„Juk nėr gražesnės Lietuvos nei ši, vaikų širdim ir rankomis tapyta“…
Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, V. Jasenkaitė , G. Žiužnienė
2020-03-10

„Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“
Kovo 3 d. „Viščiukų“ grupės ugdytinė Patricija Vasiliauskaitė dalyvavo Respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Konkursas vyko Kauno tautinės kultūros centre. Patricija pristatė verpimo ratelį ir apie jį pasekė Brolių Grimų pasaką „Erškėtrožė“.
Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Marytė Mockienė
2020-03-05

„Gurgu, gurgu į Kaziuko turgų“
Pirmąją savaitę pavasario, tai yra kovo 4 d. vyksta tradicinė Kaziuko mugė – unikalus ir didžiausias lietuvių etninės kultūros renginys ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione. Puoselėjant liaudiškas tradicijas, Kaziuko mugė mūsų darželyje šurmuliuoja kiekvienais metais. Tai puiki proga mažiesiems kūrybingai pasidarbuoti, o po to pasijusti šauniais mugės prekeiviais. Vaikai mokosi ne tik pardavinėti, bet ir atsakingai pirkti, nes atsiskaitoma tikrais pinigais. Parduodami vaikai pastebi, kokios prekės yra perkamiausios, kas nesudomina pirkėjo, bei sužino, kokia svarbi yra reklama. Tariame didelį ačiū, vaikų tėveliams, kurie ruošėsi kartu su savo vaikučiais mugei ir ugdančioms mokytojoms.
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė
2020-03-04

„Užgavėnės – žiemos palydų šventė“
Užgavėnės – išskirtinė metų diena, viena linksmiausių žiemos švenčių. Nors šiemet šalčių nebuvo ir seniai ištirpo sniegas, vis dėlto, lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenė pasiruošė tradiciniam ir triukšmingam žiemos išvarymui. Lopšelio-darželio salėje vyko džiugi ir žaisminga pramoga „Užgavėnės – žiemos palydų šventė“, kurios metu mokytojos kartu su vaikais, persirengę įvairiais personažais: čigonais, žydeliais, giltinėmis ir kt., susirinko į salę, kur visi linksmai šoko, dainavo, pokštavo, įvairiais burtais ir užkalbėjimais gynė žiemą iš kiemo, vyko Lašininio ir Kanapinio kova. Pramogos svarbiausias ir reikšmingiausias momentas – Morei  į maišą  sudėjome savo blogus darbus, mintis ir visa kita kas negerą ir išgabenome toli toli…, vaikams suteikė teigiamų ir džiugių emocijų.
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė
2020-02-26

Nupiešiu Lietuvą…
Paminėdami Vasario 16-ąją su pakilia nuotaika  „nutapėme“  mūsų gimtinės, šalelės Lietuvos paveikslą… Mūsų dainelėse, posmuose, šokiuose žaliavo rūtelės, augo ąžuolai, skraidė paukšteliai ir meilę dalijo širdelės. Tai gražus mūsų bendruomenės nutapytas Lietuvos paveikslas…
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Dalytė Ivoškienė
2020-02-14

Lietuvėle tu mano, šalele gimtine…
Mūsų darželio kapela „Kukutis“ („Viščiukų“ gr.) su priešmokyklinio ugdymo mokytoja Maryte Mockiene, mokytojos padėjėja Asta Dirsiene ir meninio ugdymo (muzika) mokytoja Dalyte Ivoškiene vasario 13 d. vyko į Kėdainių specialiąją mokyklą pasveikinti visą bendruomenę su artėjančia Vasario 16-ąja. Skambėjo dainos, posmai, sukosi rateliai, žaidimai, į kuriuos pakvietėme ir susirinkusius. Dėkojame visai mokyklos bendruomenei už nuoširdumą, gerą nuotaiką ir saldžias dovanėles.
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Dalytė Ivoškienė ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Marytė Mockienė
2020-02-13

Pažintis su Grenlandija

Lopšelis-darželis „Puriena“ vykdo etnokultūros komandos tarptautinį projektą „Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“. Projekte dalyvauja Grenlandija, Latvija, Estija, ir Lietuva. Įstaigos atstovai jau lakėsi tolimojoje Grenlandijoje, todėl turime galimybę  artimiau pažinti šį kraštą. ,,Bitučių“ grupės ugdytiniai, tėveliai mielai klausėsi pedagogų pasakojimų apie šios šalies tradicijas, žiūrėjo ir aptarė filmuotą medžiagą apie Grenlandijoje lankytas ugdymo įstaigas. Mažosios ,,bitutės“ geba ,,Pasaulio žemėlapyje“ atrasti Grenlandiją. Į filmuko peržiūrą pasikvietėme ir savo kaimynus – ,,Zuikučių“ grupės ugdytinius ir pedagogus.
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Gražina Žiužnienė
2019-12-13

Tarp sniegynų ir ledo kalnų…
Mūsų lopšelis-darželis „Puriena“ ėmė vykdyti etnokultūros komandos tarptautinį projektą „Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“. Projekte dalyvauja Latvija, Estija, Grenlandija ir Lietuva. Šios keturios šalys susibūrė kartu, kad pasidalintų savo žiniomis ir patirtimi puoselėjant tautos kultūrą, suteikiant žinių apie protėvių papročius, tradicijas, tautosaką ikimokyklinėse įstaigose. Mūsų „Drugelių“ ir „Viščiukų“ priešmokyklinių grupių vaikai susipažino su tolimąja Grenlandija, jos gamta, tautiniais drabužiais, valgiais, pramogomis. Visi labai linksmai pažaidėme jų žaidimus, paklausėme ritminių būgnelio garsų. Žinias įtvirtinome sukūrę Mąstymo žemėlapį „Apibrėžimas kontekste“.
Meninio ugdymo (muzikos) mokytoja Dalytė Ivoškienė
2019-10-29

Velykų šventė „Ridu ridu ridulaičiai“
Saulėtą ir šiltą pavasario rytą darželio vaikučiai kartu su pedagogėmis skubėjo išbėgti laukan, juk netrukus prasidės Velykų šventė. Gera buvo namuose ridenti margučius, o dar smagiau – su draugais darželyje. Į šventę atskrido geri draugai – „gandrelis  Klėklė“ (mokytoja Rita Vigelienė) ir „bitelė Zizė“ (mokytoja Vilma Jasenkaitė). Visi drauge dainavo, šoko, žaidė. Po to atidarėme paslaptingą mįslių skrynelę… Šaunuoliai vaikučiai įminė teisingai visas mįsles! Džiaugėsi Klėklė su Zizė aplankę tikrus draugus – purieniukus. Ir pabiro ridulaičiai – ridu ridu opa pa… ir spalvoti, ir raštuoti stipruoliukai ir greiti!
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Vilma Jasenkaitė
2019-04-23

„Kukučio“ kapelytės koncertas
Skambiomis dainelėmis, šokiais, rateliais kapela „Kukutis“ atsisveikino su ilgamete savo veikla lopšelyje-darželyje „Puriena“. Ir ne tik „Purienoje“ skambėjo jų dainos… Vaikai reprezentuodavo savo įstaigą rajoniniuose, respublikiniuose renginiuose. Tikimės, kad „Kukučio“ vaikams ir toliau bus artima  liaudies kūryba,  ir ilgam išliks patys gražiausi prisiminimai.
Meninio ugdymo (muzikos) mokytoja Dalytė Ivoškienė
2019-04-23

„Laiškas žemei 2019“
Kovo 20 dieną kapela „Kukutis“ dalyvavo Vilniaus apskrities ikimokyklinio ugdymo įstaigų festivalyje „Laiškas Žemei 2019“, kurio metu visi dalyviai sveikino Žemę su pasauline Žemės diena. Dalyvavo dešimt kolektyvų. Sveikinimo žodį tarė asociacijos „Žirmūnų bendruomenė“ pirmininkas Martynas Stanislovas Demšė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto departamento ikimokyklinio ugdymo skyriaus atstovė. Taip pat Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos metodininkė Giedrė Kmitienė, studentų gamtininkų mokslinės draugijos prezidentas Mantas Adomaitis ir Vilniaus miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų metodinio būrelio „Sutartinis“ pirmininkė Božena Zimblienė. Pasirodymai buvo įvairiausi: daina, šokis, grojimas, meninė kompozicija. Kapela „Kukutis“ visus susirinkusius į festivalį pasveikino su pavasariu ir skyrė dvi liaudies dainas „Kielikė“, „Papartis. Vaikų pasirodymą lydėjo gausūs plojimai. Festivalyje dalyvavę kolektyvai turėjo pristatyti vieną bendrą kūrybinį darbą iš antrinių žaliavų. Sukurti darbai bus eksponuojami kovo mėn. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Rūta“ parodoje „Nustebink bičiulius. Menas kitaip“. Vėliau paroda keliaus į kitas Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Festivalio pabaigoje visi kolektyvai atliko bendrą šokį – dovaną Žemei „Mes Žemėje gimę“. 
Saugokime Žemę, stebinkime, dalinkimės ieškant, kuriant ir atrandant.
Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Evelina Rajunčienė
2019-03-21

„Tramtatulis 2019“
Kovo 16 dieną Panevėžyje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis 2019“ Šiaurės ir Vidurio Aukštaitijos regioninis ratas. Džiaugiamės, kad ir mūsų Dovydas Kučinskas (5 m.) dalyvavo jame ir labai nuoširdžiai atliko išmoktas piemenėlių dainas.
Dalytė Ivoškienė, meninio ugdymo (muzikos) mokytoja
2019-03-18

„Tramtatulis“
Š. m. vasario 27 d. 2019 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių – Lietuvos liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, parengti meninio ugdymo mokytojos Dalytės Ivoškienės, dalyvavo Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ ugdytiniai: Gabija Kielytė, Dovydas Kučinskas ir Arijus Šiuipys. 2019 m. kovo 16 d. į Panevėžio regioninį „Tramtatulio“ turą važiuoja Dovydas Kučinskas. Linkime jam sėkmės!
{gallery}news/XVI/ZV{/gallery}

Taip skamba Lietuva!

„Purienos“ vaikučiai dalyvavo Kovo 11-osios šventėje „Taip skamba Lietuva“, kuri vyko Kėdainių arenoje. Pasipuošę tautiniais rūbeliais, parodė jungtinę Kėdainių rajono lopšelių-darželių programėlę.
Dalytė Ivoškienė, meninio ugdymo (muzikos) mokytoja
2019-03-12{gallery}news/XVI/AAC{/gallery}

Kovo 11-osios minėjimas
Minint 29-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines mūsų lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenė dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“. Apsirengę Lietuvos vėliavos spalvų (geltona, žalia, raudona) drabužiais, suformavome žiedą. Sugiedojus Lietuvos himną, visus pasveikino lopšelio-darželio „Puriena“ direktorė Birutė Naruševičienė. Šventinę nuotaiką kėlė vaikučių dainelės, lietuvyčių priesaika.
Dalytė Ivoškienė, meninio (muzikos) ugdymo mokytoja
2019-03-08{gallery}news/XVI/AAB{/gallery}

„Kaziuko mugė“
Skambant muzikai į „Purienos“ salę sugūžėjo jauni ir seni, apsiavę ir basi – Kaziuko mugėn. Kas pirkt, kas parduot, kas gerą nuotaiką dovanot. O prekių tikrai buvo įvairių: ir grybukų, ir sausainių, pačių mamyčių keptos duonos, rankų darbo auskarų, gėlyčių iš veltinio ir kitokių gėrybių. Šventinis mugės šurmulys įtraukė visus į savo sūkurį. Vyko tikras turgus, niekas neliko tuščiomis rankomis. Norime padėkoti aktyviems šventės dalyviams „Pelėdžiukų“ grupės tėveliams Tandzegolskiams, „Boružiukų“ grupės mokytojai Aldonai Mikolajūnienei, „Nykštukų“ grupės Jokūbo mamai Gintarei, Rugilės mamai Ingai, Urtės močiutei, Mildos tėveliui Vidui. Dėkojame visiems šventės dalyviams už gerą nuotaiką.
Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą Aldona Matiejauskienė
2019-03-08{gallery}news/XVI/AAA{/gallery}

„Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“
Užgavėnės – nuotaikinga ir prasminga šventė. Jos paskirtis – išvyti žiemą su visais blogumais, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Kovo 6 d. į lopšelį-darželį ,,Puriena“ rinkosi persirengėliai (vaikai ir pedagogai), kurie visokiais būdais bandė išvyti žiemą iš kiemo. Tradiciškai vyko kova tarp Lašininio (vyresnioji mokytoja Rita vigelienė) ir Kanapinio (vyresnioji mokytoja Lina Paulauskaitė). Grojo liaudiška muzika, vaikai žaidė liaudiškus žaidimus, rungtyniavo kas taikliau įmes „blynus į keptuvę“ ir daug dainavo. Pasilinksminę vaikai ,,sudėjo“ blogus darbus ir mintis Morei į krepšį, kuri juos su rogėmis išveš į šaltuosius kraštus.  Tad gražaus pavasario, šiltų saulutės spindulių ir geros nuotaikos!
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė
2019-03-05{gallery}news/XVI/ZU{/gallery}

„Augu su knyga“
Lietuvos 101-jį gimtadienį paminėti susirinkome jaukioje ir draugiškoje aplinkoje, „Purienos“ darželinukai, pedagogės, mamos, tėčiai, seneliai ir svečiai, pasiklausyti lietuviškų posmų. Anot rašytojo J. Marcinkevičiaus, „Niekas tiek nepasitarnavo žmogui, niekas neiškėlė taip aukštai jo dvasios ir niekas taip nekentėjo kartu su žmogumi, kaip knyga“. Ši šventė – tai meilės meniniam žodžiui pavyzdys. Džiugu, kad meninis skaitymas yra puoselėjamas, ugdoma meilė ir pagarba kalbai, knygai, o žodis vaikų lūpose skamba nuoširdžiai. Visi šventės dalyviai buvo nugalėtojai, jiems įteikti diplomai ir atminimo dovanėlės. Džiaugiamės vaikų dalyvavimu ir tikimės, kad poetinio žodžio mylėtojų ateityje bus dar daugiau.
Mokytoja, metodininkė, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Nijolė Satkauskienė
2019-02-18{gallery}news/XVI/ZJ{/gallery}

Mūs šalelė Lietuva kaip gėlelė visada…
Džiaugsmingai pasitikome Lietuvos gimtadienį: vaikučių rankytėse plazdėjo vėliavėlės, paukšteliai ir kita atributika. Sugiedojus Lietuvos himną, etnokultūros komandos pedagogės (Rita Vigelienė, Lina Paulauskaitė, Aldona Matiejauskienė ir Dalytė Ivoškienė) suvaidino spektaklį „Gedimino pilies istorija“. Po spektaklio sekė nuotaikingas kapelos „Kukutis“ koncertas.
Meninio ugdymo mokytoja Dalytė Ivoškienė
2019-02-15{gallery}news/XVI/ZY{/gallery}

Tau, šalele Lietuva!
Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ liaudiškos muzikos kapelytės  „Kukutis“ vaikai nusprendė pasveikinti Lietuvą su  gimtadieniu, padovanoję jai savo rankomis surištą sodą iš šiaudų. Lopšelyje-darželyje svečiavosi sodų kūrėja Kristina Župerkienė, kuri vaikučiams papasakojo apie šiaudinių sodų reikšmę lietuvio gyvenime ir pamokė, kaip reikia rišti sodus. Dirbdami vaikai dainavo, žaidė, o sukūrę po mažą reketuką labai džiaugėsi ir nusprendė visus sujungti į vieną didelį sodą, ir šį savo  rankyčių šilumos ir mažų širdelių meilės darbelį, padovanoti  Lietuvai gimtadienio proga.
Meninio ugdymo mokytoja Dalytė Ivoškienė
2019-02-12{gallery}news/XVI/ZG{/gallery}

https://drive.google.com/file/d/1mGw8Q6OrVELf0pkrtVxorMPPNwwrmW1E/view?usp=drive_web


„Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“
Kaip ir kasmet, šiai atminčiai neleidžia užgesti Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ Etnokultūros komanda. Ruošiantis paminėti sausio 13-tąją – laisvės gynėjų dieną, įstaigos languose suspurdo širdelės trispalvės spalvomis, o pagarbą ir padėką galėjome išreikšti žvelgdami į žuvusių laisvės gynėjų portretus. Lopšelis-darželis taip pat dalyvavo kasmetinėje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val. ryte languose suspindo tvinksinčios, lyg širdelių dūžiai, žvakelių liepsnelės. „Boružiukų“ grupės vaikučiai su priešmokyklinio ugdymo vyresniąja mokytoja Evelina Rajunčiene visiems bendruomenės nariams įteikė po neužmirštuolės žiedelį. 9 val. vaikai ir darbuotojai muzikos salėje šildėsi prie atminties laužo. Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lina Bartuševičienė ir vyresnioji logopedė Monika Unikaitė pakvietė visus atsigerti karštos arbatos, pasistiprinti namine duona, pažiūrėti filmuką, kaip 1991 m. sausio 13 d. buvo iškovota laisvė. Visi drauge tylos minute pagerbė žuvusius už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Renginio pabaigoje, vaikai padovanojo nuoširdžiai atliktą dainelę „Nupiešiu Lietuvą“. 10 val. visos grupės lauke iš delniukų sudėliojo neužmirštuolės žiedelius.
Vyresnioji logopedė Monika Unikaitė
2019-01-11{gallery}news/XVI/ZA{/gallery}

Apsilankė Trys Karaliai…
Kaip ir kasmet „Purienos“ bendruomenę aplankė Trys Karaliai – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras (mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Vilma Jasenkaitė, Rita Vigelienė ir Gražina Žiužnienė). Karalius atlydėjo piemenukai – vaikai iš „Nykštukų“ grupės. Trys Karaliai visus pasveikino ir pranešė džiugią žinią apie Kūdikėlio Jėzaus gimimą, ir visus apdovanojo savo atsineštomis dovanomis, simbolizuojančiomis gyvybę, dosnumą ir gerą emocinę atmosferą. Taip pat jie paragino nupuošti eglutes. Vaikai atsidėkodami surengė savo programėlę, kartu pašoko ir linksmai atsisveikino iki kitų metų. Pagiedoję giesmelių Trys Karaliai iškeliavo toliau. Gero jiems kelio!
Meninio ugdymo mokytoja Dalytė Ivoškienė
2019-01-04{gallery}news/XVI/VZ{/gallery}

Etnokultūros komandos parengiamojo vizito kelionė į Daugpilį
Trečiąją mobilumo dieną pradėjome etnokultūrinio Janio Rainio – žymaus latvių poeto, muziejaus lankymu. Ten susipažinome su tuometinio laikotarpio kultūra, papročiais, rūbais bei istorija. Turėjome galimybę pamatyti senovinio muilo virimo techniką ir jį pasigaminti. Įgiję žinių, toliau tęsėme projekto rašymo darbus. Aktyvios diskusijos ir aptarimai užtruko iki vėlumos. Pertraukėlės metu stebėjome parengiamosios grupės veiklą – „Kalėdinių sausainių dekoravimas“. Susitikimui baigiantis, pasiskirstėme darbais, kurie padės pabaigti ir pateikti naujo Nordplus Junior 2019 programos projekto paraišką. Vėlai vakare dar kartą visi susitikome drauge atsisveikinimo vakarui.
Projektų vadovė Asta Pukienė ir mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė
2018-12-10{gallery}news/XVI/VA{/gallery}
Antroji parengiamojo vizito diena Latvijoje, Daugpilyje
Antroji diena prasidėjo apsilankymu Daugpilio „Saulės zuikučio“ darželyje. Šalys pristatė savo institucijas – darželius, mokyklas. Pamatėme daug kultūrinių panašumų ir skirtumų. Sužinojome, kad Estijos darželių tinklą „MLA Viimsi Lasteaiad“ sudaro aštuoni atskiri darželiai, turintys netgi savo logotipus. Labai įdomus buvo grenlandų pristatymas. Jie daug kalbėjo apie savo nacionalinius kostiumus ir ypatingus batus, kurie yra pasiūti iš ruonio odos. Darželio šeiminiai buvo labai svetingi: aprodė savo įstaigą, supažindino su vykdomomis veiklomis, projektais. Po pristatymų visos šalys aptarinėjo būsimą projektą, teikė savo mintis, pasiūlymus. Pertraukos metu lankėmės Marko Rothko meno centre, kuriame eksponuojami žymaus pasaulinio lygio tapytojo darbai. Vieno paveikslo vertė siekia aštuoniasdešimt penkis milijonus eurų. Po pietų tęsėme projekto paraiškos rašymo darbus, o vėliau išskubėjome pasidžiaugti šventiniu miestu ir tautiniais raštais papuošta kalėdine eglute.
Projektų vadovė Asta Pukienė ir mokytoja Rita Vigelienė
2018-12-09{gallery}news/XVI/UU{/gallery}
Kėdainių lopšelio-darželio etnokultūros komanda džiaugiasi, kad buvo patvirtinta paraiška Nordplus Junior projekto „Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“ parengiamajam vizitui Latvijoje gruodžio 8–11 dienomis. Projektų vadovė Asta Pukienė ir mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė išvyko į Daugpilį rengti būsimojo Nordplus Junior 2019 projekto paraiškos. Nepaisant lietingo oro ir ilgos kelionės, pirmoji diena praėjo sklandžiai – susitiko visų partnerių šalių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Grenlandijos atstovai. Pavakarieniavę, aptarėme ateinančių dienų planus ir nuskubėjome ilsėtis. Poilsio ypatingai reikia grenlandams, kurie savo kelionę pradėjo prieš 2 paras, ketvirtadienį ryte.
2018-12-08{gallery}news/XVI/UT{/gallery}

Baigėsi  projektas „Prisiminimai  apie  Lietuvą  senolių  lūpomis“
Kuo gražus senas žmogus?
Plaukai sidabriniai, o veide raukšlelės, tarsi artojo išartos vagelės…
Rankos vertos pagarbos – daug dirbo, jų gyslelės lyg upeliai, bėgantys per pievą…
O akys, tos prigesusios žvaigždės – daug mačiusios, dažnai ir pavargusios, mąslios…
Tad ilgo amžiaus sulaukęs žmogus – gyvas praeities liudininkas, gali daug mums apie ją papasakoti,
patarti, pamokyti…
Be praeities – nebus ir ateities…
Mūsų įstaigos etnokultūros komanda vykdė projektą, skirtą Lietuvos 100-mečiui ir Tėvo Stanislovo metams paminėti. Projekto „Prisiminimai apie Lietuvą senolių lūpomis“ metu,  buvo įrašyti senolių pasakojimai apie praeitį, tremtį, karo metus. Visi jų išgyvenimai, pasakojimai atgulė į to paties pavadinimo knygą ir į vienos valandos dokumentinį filmą. Į baigiamąją projekto šventę buvo sukviesti visi senoliai. Jos metu buvo filmo peržiūra, knygos pristatymas. Visiems senoliams lopšelio-darželio „Puriena“ direktorė Birutė Naruševičienė įteikė atminimo dovanėles. Antroje šventės dalyje vyko vakaronė su vaikų kapela „Kukutis“, kurios metu skambėjo dainos, sukosi rateliai, vyko žaidimai. Etnokultūros komandos pedagogės Dalytė  Ivoškienė, Vilma Jasenkaitė, Gražina Stanislava Žiužnienė, Rita Vigelienė, Lina Paulauskaitė, Aldona Matiejauskienė dėkoja visiems susirinkusiems praeities liudininkams – senoliams. Už pagalbą kuriant filmą dėkojame Egidijui Staškui ir Simonui Vigelui.
Etnokultūros komandos vadovė Dalytė Ivoškienė
2018-12-03{gallery}news/XVI/UL{/gallery}

„Pyraginės“ – darbų pabaigtuvių šventė
Tai bent sugužėjo vaikučiai lapkričio 6 dieną į „Purieną“ darbų pabaigtuves švęsti ir savo gardžiaisiais pyragais pasipuikuoti. Visi dainavo, šoko, pyragų receptus pristatynėjo. O didžiausia staigmena buvo, kaip svečių sulaukė. O jie buvo nepaprasti tai – direktorė Birutė Naruševičienė, pavaduotoja Zita Dzidzinavičienė ir pavaduotojas Rolandas Lipnevičius. Svečius vaikai pyragais privaišino, o jie atsidėkodami pyragus išgyrė ir nominacijomis apdovanojo. Pyragų buvo įvairių didelių ir mažų, rūgščių ir saldžių. Šventei baigiantis „Pyragų teta“ smalsuoliams dar ir lauknešėlius padalino. Na tada jau tikros „Pyraginės“ buvo. Visokių gardumynų prisiragavę linksmuoliai išriedėjo į savo grupes.
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė
2018-11-06{gallery}news/XVI/UB{/gallery}

Paminėjome artėjančias Vėlines…
Kiekvienais metais mūsų įstaigos etnokultūros komanda organizuoja renginį, skirtą mirusiųjų dienai paminėti. Renginio metu kalbama apie senolių tradicijas, papročius. Šiais metais mūsų mokytojos vaikams ir darbuotojams suvaidino lietuvių liaudies pasaką „Piktoji pamotė“.
Etnokultūros komandos pirmininkė, meninio ugdymo mokytoja Dalytė Ivoškienė
2018-10-31{gallery}news/XVI/UA{/gallery}

Pramoga – spektaklis „Duonutės istorija“
Ruduo – daugybės lauko darbų pabaigtuvių metas. Šiandien vaikams sunku suvokti duonos kelią nuo grūdelio iki stalo. Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenė puoselėja senolių tradicijas, papročius ir nori priminti, kad duoną reikia branginti ir saugoti. Spalio 15 d. „Viščiukų“ grupės ugdytiniai su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Maryte Mockiene ir meninio ugdymo mokytoja Dalyte Ivoškiene pakvietė visus darželio vaikus į spektaklį „Duonutės istorija“, kurio metu miško gyventojai priminė vaikučiams, kad reikia saugoti duonelę, jos nemėtyti ir kartu draugiškai gyventi. Sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Janina Onoprijenkienė užminė visiems susirinkusiems mįsles, prisiminė patarles ir pavaišino pačios kepta gardžia duona.
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Marytė Mockienė
2018-10-18{gallery}news/XVI/TP{/gallery}

,,Kaip šiemet bulvės? – Penkias apžiojęs, pašvilpti gali“
Lopšelyje-darželyje ,,Puriena“ daugybę metų puoselėjamos liaudies tradicijos ir papročiai.      Rugsėjo 28 dieną visi susirinkome Mykolinių proga. Apie Mykolines senovėje būdavo užbaigiamas bulviakasis. Tai didžiausias rudens darbas po javų derliaus dorojimo. Darbas atliekamas su talka, todėl į muzikos salę pasikvietėme mažuosius talkininkus. ,,Voveriukai“, ,,Bitutės“, „Ąžuoliukai“, ,,Nykštukai“, ,,Boružiukai“, ,,Drugeliai“, ,,Viščiukai“ ir ,,Pelėdžiukai“ dainavo daineles, minė mįsles, žaidė žaidimus ir, žinoma, rinko bulves. Pasidžiaugėme geru derliumi. Kadangi Mykolinės kitados vadintos Vėjų diena, bandėme išpranašauti būsimos žiemos orus. Vaišinomės obuoliais ,,iš dėdės Kasparo sodo“. Darbus atlikus, smagu švęsti.
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Gražina Žiužnienė
2018-09-28{gallery}news/XVI/TE{/gallery}

Vaikų kapelytė „Kukutis“ koncertuoja knygų dovanojimo šventėje
Rugsėjo 24 d. mūsų lopšelio-darželio kapelytė „Kukutis“ koncertavo Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, kur vyko knygų dovanojimo šventė „Vaikų bibliotekėlė 2018“. Jos metu fondas „Švieskime vaikus“ dovanojo daug knygelių vaikams. Renginyje dalyvavo rašytoja Rebeka Una. Po meninio pasirodymo mūsų „Kukučio“ vaikučiai taip pat buvo apdovanoti ne tik knygelėmis, bet ir pasakėlių CD. Nenuskriausti liko ir mažieji mūsų draugai – direktorė Birutė Naruševičienė perdavė jiems fondo „Švieskime vaikus“ dovanotas vaikiškas knygeles.
„Purienos“ vaikučiai ir pedagogai taria nuoširdų AČIŪ!
Meninio ugdymo mokytoja Dalytė Ivoškienė
2018-09-25{gallery}news/XVI/SZ{/gallery}
Skip to content