Etnokultūros komandos pirmininkė – Gintarė Brazinskienė, meninio ugdymo (muzika) mokytoja
Nariai: mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą – Gražina Stanislava Žiužnienė, Rita Vigelienė, Asta Mažuolienė, Laima Miniotienė ir mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Vilma Jasenkaitė
„Pavasaris su margučiais“
„Purienos“ lopšelio-darželio vaikučius aplankė Velykų Bobutė (mokytoja Rita Vigelienė), Varlytė (mokytoja Gintarė Brazinskienė) ir Gandras Keliauninkas (mokytoja Laima Miniotienė). Sveikinome vieni kitus su Šv. Velykomis, atėjusiu pavasariu! Šokome, dainavome, žaidėme, džiaugėmės margučiais, draugyste ir šilta saulute!
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Pasaulinė Žemės diena
Spektaklis „Apie Žemę“ (etnokultūros komanda)
Priesaika „Žeme, aš tau pasižadu!“ (gamtosauginis komitetas)
Pasaulis bus kitoks, jei būsime geresni!
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Lietuvos nepriklausomybės dienos atkūrimo šventė „Vėliava – tai aš ir tu“
Renginiai, skirti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti tęsiasi. Kovo 8 dieną įvyko nuotaikinga šventė ,,Vėliava – tai aš ir tu“. Pasipuošę Lietuvos vėliavos spalvomis giedojome himną, šokome, dainavome, skaitėme eiles, skirtas pasidžiaugti šia ypatinga ir mūsų šaliai svarbia diena. Taip pat sudalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“ įamžindami Lietuvos ir Ukrainos draugystę.
„Lietuviškas žodi, skambėk išdidžiai“
Kovo 7 dieną įvyko poezijos šventė „Lietuviškas žodi, skambėk išdidžiai“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Sveikiname visus su Lietuvos valstybės atkūrimo diena!
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Išvarėme žiemą iš kiemo!
Sveikiname visus su Užgavėnėmis!
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Trys Karaliai ,,Purienoje“
Iš toli, iš toli, iš šalies svetimos gerą žinią visiems Trys Karaliai kartos…“
Sausio 5-osios rytmetį lopšelio-darželio ,,Puriena“ vaikučius ir bendruomenę aplankė Trys Karaliai. Renginio metu skambėjo giesmės. Trys Karaliai kartu su vaikais ir kitais bendruomenės nariais sukūrė mąstymo burbulo žemėlapį, tema: ,,Eglutė“, panaudotas mąstymo raktas ,,Kas, jeigu neateitų Trys Karaliai?“.
Kaip gera prisiliesti prie tradicijų puoselėjimo.
Etnokultūros komanda
Adventiniai vakarai „Leliumoj…“
Gruodžio 4–12 d. lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko adventiniai vakarai „Leliumoj…“. Vaikai kartu su savo tėveliais žiūrėjo šešėlių teatro spektaklį „Nykštuko Kalėdos“, taip pat žaidė lietuvių liaudies žaidimus, šoko ratelius. Vakarus praturtino Mąstymo mokyklos metodikos elementai: de Bono geltona kepurė ir klausimų raktas. Atsisveikindami, panaudojome žalią de Bono kepurę, kurios pagalba vieni kitiems palinkėjome šilumos, taikos, meilės, sveikatos. Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė grupėse organizavo edukaciją „Žaisliukas iš šieno“, vaikai kartu su savo tėveliais gamino žaisliukus, kuriuos kabino ant salėje ir lauke esančių eglučių.
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė ir meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Duonutės šventė
Lapkričio 6-ąją dieną „Purienoje“ vyko Duonutės šventė. Vaikučius aplankė pasaka ir edukacinė veikla apie duonutės kelią nuo grūdelio iki kepaliuko. Pasaka apie Onutę pamokė vaikus draugiškumo, dalinimosi džiaugsmo. Sekos žemėlapio pagalba vaikučiai susipažino su darbais, be kurių nebūtų duonelės. Kūrenome krosnį, sijojome miltus, uostėme raugą ir skanavome duonutę. Pasaką suvaidino ir edukaciją vedė mokytojos Rita Vigelienė ir Gintarė Brazinskienė.
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Šiandien šventėme Mykolines!
Atkeliavo pasakaitė „Paslaptinga katinėlio istorija“, kurią suvaidino mokytojos Gražina Žiužnienė, Vilma Jasenkaitė ir Gintarė Brazinskienė. Lauke šokome liaudiškų šokių šokimėlį ir atlikome linksmąsias užduotėles.
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Respublikinis konkursas „Šoka visa mokykla“
2023 metus „Purienos“ bendruomenė pradėjo dalyvaudami Lietuvos nacionalinio centro organizuotame konkurse „Visa mokykla šoka“. Šiandien mus pasiekė puiki žinia – iš 98 konkurse užsiregistravusių ugdymo įstaigų Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ tapo III vietos laureatais. Šokio ritmu šventėme Vasario 16-ąją ir Šeimų šventę. Filmukas nukeliavo į konkursą ir šiandien džiaugiamės puikiu pasiekimu, bendruomenės aktyvumu, šokio bendryste. Konkurso koordinatorės meninio ugdymo mokytojos Rita Myšauskienė ir Gintarė Brazinskienė.
Žiūrėti ČIA
Etninės kultūros šventė „Šuldu buldu“
Š. m. gegužės–birželio mėnesiais, Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko virtuali tarptautinė etinės kultūros šventė „Šuldu buldu“. Sulaukėme dalyvių iš Norvegijos, Slovėnijos šalių, Vilniaus, Klaipėdos, Jonavos, Utenos miestų, Kauno, Panevėžio, Kėdainių miestų ir rajonų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų. Vaikučiai džiugino dainomis, šokiais, pasakomis, patarlėmis, kūrybiniais darbeliais, piešiniais. Džiaugiamės mokytojomis, kurios puoselėja ir augina vaikus etninės kultūros dvasioje.
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Su Šv. Joninėm! Su Rasų diena!
Tradicinis Šventas Jonas palaimino lietučiu, bet nuotaikos nesugadino! Lauke laukė stebuklingi varteliai ir pažabotas žirgelis, žirgų varžybos ir poilsis ant šienelio, stebuklingas takelis, žalčio uodegėlės, šienelio kamuoliukai… ir t. t. Bet mes susirinkom į salę, pasilaiminom vandenėliu, nusišluostėm linais, kad sveiki ir laimingi būtume, pasveikinom du Jonukus ir mokytojos padėjėją Rasą su vardo dienele! Vainikėlius apžiūrėjom, pasidžiaugėm, šokom ir dainavom! Jei saulutė pasirodys eisim į kiemą popietukų ir rytoj! Visas linksmybes išbandysim! Su Šv. Joninėm! Su Rasų diena!
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
„ŠOKIO RITMU“
Balandžio 17 d. šaunioji „Purienos“ vaikučių jungtinė komanda išvyko į Garliavos sporto ir kultūros centrą kur dalyvavo lietuvių liaudies kultūros šventėje „ŚOKIO RITMU“. Patyrėme didžiulį bendrystės jausmą, šokio linksmybes, kelionės smagumus ir skambiai padainavom! Jungtinę komandą paruošė muzikos mokytoja Gintarė Brazinskienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rita Vigelienė. Labai dėkojame Armando mamytei Eglei Krutkevičienei, lydėjusiai mus kelionėje.
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Velykinė šventė „Pavasaris su margučiais“
Po Šventųjų Velykų, į lopšelį-darželį susirinkę vaikučiai sugužėjo į velykinę pavasario šventę „Pavasaris su margučiais“. Vaikučius aplankė „Pelytė“ (muzikos mokytoja Gintarė Brazinskienė), „Kiškutis“ (mokytoja Lina Rušienė) ir visų laukiama „Velykų Bobutė“ (mokytoja Rita Vigelienė), kuri pasakojo apie savo kelionę pas vaikučius ir kokia bėda nutiko važiuojant. Bet kiškutis padėjo išspręsti visus nesklandumus ir vaikai gavo žadėtąsias dovanėles. Vaikai dainavo daineles apie spalvas, jų reikšmes, šoko ir žaidė žaidimus. Šventei baigiantis, „ Kiškis“ ir „Pelytė“ padėjo bobutei surasti paslėptas dovanėles – knygeles, kurias padovanojo vaikučiams. O jie, džiaugdamiesi, nubėgo į savo lauko aikšteles ridenti kiaušinius.
Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė
Konferencija „Etninė kultūra ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme“
Kovo 16 dieną Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko respublikinė etninės kultūros konferencija „Etninė kultūra ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme“. Konferencijos dalyvius pasveikino direktorė Aušra Nesterovienė, Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, etnografė, Kėdainių tradicinių amatų centro Arnetų namo vadovė Regina Lukminienė. Labai džiaugiamės, kad mūsų konferenciją savo išmanymu, žinojimu, supratimu ir energija ypatingai praturtino lektorė Nijolė Grivačiauskienė, Kauno r. Garliavos sporto ir kultūros centro folkloro ansamblio „Gegutala“ ir šeimos mokyklėlės „Tindi rindi triuška“ vadovė. Lektorė pristatė praktinį – teorinį pranešimą „Folkloro įvairiapusiškumas – galimybė sėkmingai fizinei ir emocinei vaiko raidai“. Konferencijoje dalyvavo Jonavos, Šilutės, Klaipėdos, Kauno r. Garliavos, Ukmergės r. Siesikų ir Kėdainių miesto ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų pedagogai, kuriems svarbus etninės kultūros puoselėjimas. Kartu su konferencijos dalyvėmis aplankėme Tradicinių amatų centrą Arnetų namą, Kėdainių senamiestį.
Labai dėkojame visiems svečiams ir dalyviams už buvimą kartu, dalinimąsi patirtimi ir etninės kultūros puoselėjimą.
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Šalta žiema laukan eina, tuoj pavasaris ateina!
Žiema, žiema, bėk iš kiemo, jei nebėgsi – išvarysim! Nuo pat ryto „Purienoje“ vyko Užgavėnių linksmybės: vaikučius lankė Lašininis (mokytoja Rita Vigelienė), Kanapinis (mokytoja G. Brazinskienė) ir Morė. Kaip ir pridera, pavasario draugas Kanapinis nugalėjo žiemužės tinginėlį Lašininį! Sunki ir ilga buvo kova, bet žiema nugalėta! Dainavom, šokom, blogus darbelius Morės maišan rinkom, stebuklingais riestainiukais dalinomės ir vaišėmis skaniausiomis vaišinomės! Būkit pasveikinti visi sulaukę Užgavėnių!
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Trijų Karalių dieną atsisveikinom su gražuole Kalėdų eglute. Dainavom, šokom, klausėm istorijos apie išmintingus Karalius.
Vilties, Ramybės, Gėrio ir Taikos linkime visam pasauliui!
Meninio ųgdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
„Baltas pieštukas“
Sausio 5 d. mūsų „Purienoje“ apsilankė pasaka: etnokultūros komanda padovanojo spektakliuką „Baltas pieštukas“. Tai istorija apie tai, kokie mes skirtingi, gražūs ir svarbūs, apie draugystę, supratimą ir nuoširdumą. Ir apie svajones. Pasakoje išsipildė Baltojo pieštuko svajonė – jis nupiešė pirmąjį savo piešinį, kuris buvo tobulas… (piešinio autorius Mykolas Stanaitis)
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
„PURIENOJE“ PRASIDĖJO „KALĖDINIAI SKAITINIAI“
Nuostabia pasaka „Stebuklingi daiktai“ pradėjo „Kalėdinius skaitinius“ mokytoja, Lina Bartuševičienė su dukryte Elonyte. „Kalėdinis nykštukas“ ir „stebuklinga fėja“ savo pasakojimais nukėlė visus vaikučius ir jų tėvelius į „Kalėdinę šalį“ iš kurios nesinorėjo grįžti. Ačiū mažajai pasakotojai ir jos mamytei.
Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė
2022-11-28
Duonutės šventė – edukacija
Duonutės dienelė „Purienoj“ šiandiena,
Kiek darbo įdėta – mes žinom kiekvienas!
O kiek reikia laukti, kol grūdas užauga!
O kiek reikia dirbti, kol duona ant stalo!
Šventėn atėjo ir alkanas Vilkas,
Kvepianti duona labai jam patinka!
Pamokėm, parodėm kaip darbus nudirbti,
Kaip malti, sijoti ir kaip reikia minkyt.
Ližę suradom, krosnį kūrenom,
Kol kepė duonelė – dainelę dainavom,
Norime darbštūs ir sotūs mes būti,
Nes tinginio valgoma verkia duonutė!
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Mykolinių šventė
Šis rudeniškas rytas mūsų „Purienoje“ buvo ne tiek šlapias, kiek labai linksmas – atkeliavo pats Ponas Rudenėlis (meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė) švęsti su vaikučiais Mykolinių šventės. Visi drauge užbaigėm nebaigtus darbus – kasėm užsilikusias bulves, morkas, skynėm rudeninius obuolius ir kriaušes, į stebuklingą krepšį tempėm didžiuosius moliūgus, pomidorus ir visa kas užaugo darže. Su vardo dienele pasveikinom varduvininką Mykolą! Draugų būryje linksmai šokom, dainavom, keliavom rudeniniu takučiu pas Lapų Bobą, net sutikom kiškutį su voveryte!
O kiek nuostabių darbelių iš rudenėlio dovanų vaikučiai padarė – Ponas Rudenėlis padėkojo visiems ir palinkėjo vaikučiams valgyti daug daržovių ir vaisių, kad būtų sveiki ir stiprūs! Spalvoto ir linksmo rudenėlio linkime Jums visiems!
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Tarptautinė šventė „Mažieji talentai“ „Purienoje“
Gegužės–birželio mėnesiai Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenei buvo ypatingi –gyvenome virtualios tarptautinės ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų ugdytinių šventės „Mažieji talentai“ nuotaikomis, rūpesčiais ir džiaugsmais.
Šventė „Mažieji talentai“ apjungė vokalinę, instrumentinę muziką, šokį, vaikų kūrybinius darbus. Šventės tikslai – improvizacija, kūrybinė laisvė, geros vaikų emocijos, mokytojų bendravimas ir bendradarbiavimas.
Virtualiai uždaroje Facebook grupėje susitiko ugdytiniai ir jų mokytojai iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Kelmės, Kuršėnų, Šiaulių, Klaipėdos, Panevėžio ir Kėdainių, bei trijų užsienio šalių – Latvijos, Grenlandijos ir Slovėnijos.
Kėdainių l/d „Puriena“ atstovavo solistai Gvidas Prascienius, Elija Teresaitė, Patricija Lukošiūtė, Glorija Toleikytė ir mažieji ansambliai – Elzė ir Vytis Aleknavičiai, dvyniai Eidanas ir Emilija Stabinskai, kvartetas Gustė Varanauskaitė, Adelė Rakauskaitė, Smiltė Oscinauskaitė, Amelija Jurevičiūtė. Vaikus paruošė meninio ugdymo (muzika) vyresnioji mokytoja Gintarė Brazinskienė.
Motiejus Baltaduonis sudalyvavo ne tik kaip puikus jaunasis solistas, bet ir lipdymo iš plastilino meistras (mokytoja Renata Venslovienė). Šventės dalyviams „Drugelių“ grupės šokėjai padovanojo šokį „Varlė ir Gandras“ (ikimokyklinio ugdymo mokytoja Evelina Rajunčienė ir meninio ugdymo (šokis) mokytoja Rita Myšauskienė.
Labai džiaugiamės, kad „Purienos“ šventė „Mažieji talentai“ „ išplaukė“ į plačiuosius tarptautinius vandenis. Šauniai pasirodė ne tik lietuvaičiai, bet ir draugai iš Latvijos, Grenlandijos ir Slovėnijos!
Idėjos autorė mokytoja-metodininkė Rita Vigelienė. Organizatorės mokytojos Gintarė Brazinskienė ir Rita Vigelienė.
Meninio ugdymo (muzika) vyresnioji mokytoja Gintarė Brazinskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja-metodininkė Rita Vigelienė
„Aš padainuosiu dainų dainelę“
Birželio 15 dieną lopšelyje-darželyje „Puriena“ nuskambėjo solistų ir mažųjų vokalinių ansamblių šventė-koncertas „Aš padainuosiu dainų dainelę“. Mažieji dainorėliai Elija Teresaitė, Glorija Toleikytė, Motiejus Baltaduonis ir mažieji ansambliai – sesė ir brolis Elzė ir Vytis Aleknavičiai, dvyniai Eidanas ir Emilija Stabinskai, tercetas Gustė Varanauskaitė, Adelė Rakauskaitė, Gustė Baikauskaitė dovanojo daineles visai „Purienos“ bendruomenei. Žiūrovai kartu dainavo ir linksminosi, negailėjo plojimų ir ovacijų mažiesiems atlikėjams! Vaikučius paruošė meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė. Direktorė Aušra Nesterovienė atlikėjams įteikė padėkas už šaunius pasirodymus.
Linkime visiems gražios ir skambios vasaros!
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Lopšelio-darželio priešmokyklinių grupių vaikučiai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų festivalyje „Jievaras 2022“, kurį organizavo Kauno menų darželis „Etiudas“. Šokome lietuvių liaudies šokį „Sėjau rūtą“. Ačiū mažiesiems šokėjams už puikų pasirodymą!
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
„Kaip atsirado Žemė“
Gegužės 16-ąją lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenė paminėjo Šeimos dieną. Ta proga etnokultūros komanda padovanojo spektaklį „Kaip atsirado Žemė“.
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Paroda „Graži mūsų šeimynėlė“
Šiandien man puiki diena, susirinks visa šeima!
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė.
„Rieda margučiai – džiaugiasi vaikučiai“
Po Šventųjų Velykų į lopšelį-darželį susirinkę vaikučius sugužėjo į velykinę pavasario šventę „Rieda margučiai – džiaugiasi vaikučiai“. Sveikinome vieni kitus su Šventomis Velykomis, su pavasariu, linkėjome būti sveikais ir augti dideliais. Vaikučius aplankė Linksmuolė Pelytė (mokytoja Gintarė Brazinskienė) ir visų laukiam Velykų Bobutė (mokytoja Lina Rušienė), kuri pasakojo apie savo darbus ir džiaugsmus laukiant pavasario ir Šv. Velykų, apie kiaušinių marginimą, jų spalvas ir reikšmes. Visi šokome ir dainavome, ridenome kiaušinius, piešėme margučius kieme kreidelėmis, džiaugėmės geru oru ir saulute! Sveikiname ir Jus visus su pavasariu ir Šventomis Velykomis!
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Paroda „Tas margučių margumynas“
Plasnoja Balandis žeme.
Saulutė budina viską – ką sutinka savo kelyje …
Kai sutiks Velykas, dar skaisčiau pašvies,
Ir šimtai margučių žemele riedės …
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Vilma Jasenkaitė
2022-04-13
„Tau, vaikuti, dovanoju skambią, skambią kalbą“
Kovo 8-ąją dieną Kėdainių lopšelyje darželyje „Puriena“ vyko raiškiojo skaitymo šventė „Tau, vaikuti, dovanoju skambią, skambią kalbą“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Giedojom himną, net 12 jaunųjų skaitovų deklamavo eiles, dainavome bendrą dainą „Nupiešiu Lietuvą“, džiaugėmės l. e. p. direktorės Birutės Naruševičienės ir direktorės pavaduotojos ugdymui Zitos Dzidzinavičienės skaitomomis eilėmis ir sveikinimais su pavasariu, su Lietuvos valstybingumo švente.
Vaikučiai apdovanoti padėkomis ir Zitos Gaižauskaitės poezijos knygute „Taip sukasi metai“. Mes laimingi tardami lietuvišką Žodį, laimingi, galėdami dainuoti lietuviškai. Tebūna Lietuva laisva visada!
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė ir mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Vilma Jasenkaitė
„Purienoje“ apsilankė trys Karaliai
Tradiciškai sausio 6 dieną „Purienoje“ apsilankė trys Karaliai – Baltazaras (mokytoja Gražina Žiužnienė), Merkelis (mokytoja Vilma Jasenkaitė) ir Kasparas (mokytoja Rita Vigelienė).
Vaikučiai išgirdo pasakojimų apie piktąjį karalių Erodą, apie gerąjį Karalių, išgelbėjusį nelaimėn pakliuvusį senelį, apie stebuklingas Karalių dovanas, klausėsi ir kartu giedojo giesmeles. Visi kartu nupuošėme ir atsisveikinome su Kalėdų eglute. Karaliai linkėjo augti sveikais, džiaugsmingais, draugiškais, turėti meilės ir pasiaukojimo pilnas auksines širdeles, darbščias rankeles ir išmintingas galveles.
Džiaugsmingų, sveikų ir laimingų metų Jums visiems, ir mažiems, ir dideliems!
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė ir etnokomanda
2022-01-06
Mykolinės – sodo ir daržo darbų užbaigtuvės
Rugsėjo 29-tąją mūsų lopšelyje-darželyje „Puriena“ tradiciškai šventėme Mykolines – sodo ir daržo darbų užbaigtuves! Gamta padovanojo mums nuostabų orą, todėl vaikučiai lauke džiaugėsi rudenėlio gėrybėmis: darė paveikslus-mandalas iš gamtos gėrybių, mėtė bulves, lukšteno kukurūzų burbuoles, aptarinėjo gausų daržovių derlių. Žaidėm liaudies žaidimus, šokom lapų šokį ir dainavom linksmas daineles su viešniomis iš pasakos katyte Murkyte (mokytoja Vilma Jasenkaitė) ir šunyte Amsyte (mokytoja Gintarė Brazinskienė). Vaikai padėjo išaiškinti paslaptingą Murkytės nuotykį darže. Ir visai ne dangus griuvo! O rudeniniai lapai išgąsdino! Kiek buvo juoko!
Sveikas, rudenėli, dėkojam tau už dovanas ir nuostabią gamtą!
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
Pažintis su Dzūkijos kraštu
2021 m. birželio 20 d. Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ kolektyvas, pagal Nordplus Junior projekto „Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“ veiklas dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu aplankė vieną unikaliausių Lietuvos etninių regionų – Dzūkijos kraštą. Pažintis su šiuo regionu prasidėjo nuo Birštono – garsaus mineralinių vandenų sveikatinimo kurorto. Dar nespėjus saulei įkaitinti dienos, lipome į aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą ir gerėjomės įspūdingais Nemuno vingių vaizdais, raguvomis bei atodangomis, vėliau atsivėsinimui plaukėme laivu ir grožėjomės upės pakrantėmis bei natūralia gamta. Atėjus pietų metui vykome į Nemajūnus paskanauti vietinių vaišių – „Dzūkiškų bandų“ ir pamatyti kaip gaminami tradiciniai patiekalai pagal tik šiam kraštui būdingą receptūrą. Po pietų aplankėme reikšmingą Merkinės praeities liudininką – Merkinės piliakalnį nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į aplinkinius miškus, Merkio ir Nemuno santaką bei joje esančią salą, o taip pat ir tiltą per Nemuną. Atvykę į mažą Liškiavos kaimelį, išvydome didingą vėlyvojo baroko architektūros palikimą – Liškiavos bažnyčios ir vienuolyno ansamblį. Vietinė gidė supažindino mus su šia unikalia architektūra ir joje esančiomis meno vertybėmis; aplankėme bažnyčioje esančius rūsius su išlikusiais XVIII a. vienuolių dominikonų palaikais bei liturginio paveldo ekspoziciją. Nepamiršome ir Druskininkų – vieno jaukiausių Lietuvos kurortų, kur nuvykę pasivaikščiojome Vilniaus alėja bei Druskonio ežero pakrante. Edukacinę programą baigėme Dzūkijos miškų apsupty, kvėpuodami grynu oru bei lankydamiesi Merkinės piramidėje, garsėjančioje savo ypatinga dvasine energija. Nors diena ir buvo alinančiai karšta, ši edukacinė programa buvo įdomi ir naudinga. Sužinojome labai daug apie Dzūkijos regioną, etnokultūrą ir puoselėjamus papročius.
Lopšelio-darželio „Puriena“ etnokultūros komanda
Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ etnokultūros komanda džiaugiasi šių mokslo metų veikla, įvykusiais renginiais ir patirtimi. Nors metai dėl pandemijos buvo ypatingi – dauguma planuotų, tradicinių renginių persikėlė į virtualią erdvę, nuotolinius susitikimus, bet tai nesutrukdė puoselėti etnokultūros palikimo ir švęsti šventes lietuvių liaudies kūrybos dvasioje. Etnokultūrinių renginių, projektų metu, ugdėsi vaikų tautinis ir pilietinis sąmoningumas ir pažinimas, meilė tėvynei, savo gimtajam miestui, savo įstaigai ir šeimos, bei tautos tradicijoms. Virtualiai užbaigtas tarptautinis projektas „Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“ tarp Latvijos, Estijos, Grenlandijos ir Lietuvos ikimokyklinių įstaigų. Projekto partneriai susipažino su Pabaltijo ir Šiaurės šalių ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų vykdoma etnokultūros puoselėjimo programa, dalinosi patirtimi, plėtojosi edukaciniai, kultūriniai ryšiai. Tradiciškai šventėme Mykolines ir Pyragines, virtualiai vaikučius ir jų šeimas lankė trys Karaliai, Užgavėnių persirengėliai, dalyvavome Sausio 13-osios akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, šventėme Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo ir atkūrimo šventes, džiaugėmės Velykų linksmybėmis, virtualiai sveikinome mamas Motinos dienos proga, bei šeimas Šeimų dienoje, mokėmės darbelių Amatukų dienoje. O kiek gražių darbelių sukūrė vaikai – parodos paskirtos Lietuvai, Lino keliui, Velykų margučiams ir Šeimos dienai! Džiaugiamės bendryste, gera nuotaika, kūrybiniu polėkiu ir meile mūsų tautos etnokultūros lobynui.
Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ etnokultūros komanda: G. Brazinskienė, V. Jasenkaitė, G. S. Žiužnienė, R. Vigelienė, L. Rušienė
„VELYKĖLĖS ATKELIAVO“
Po šv. Velykų savaitgalio namuose vaikučiai linksminosi lopšelyje-darželyje „Puriena“. Į svečius pas vaikučius atkeliavo Velykų Zuikis (mokytoja Vilma Jasenkaitė) ir Velykų Bobutės padėjėja Pelytė (muzikos mokytoja Gintarė Brazinskienė). Visi kartu dainavome daineles apie Velykas ir šokome aplink Velykų medį. Vieni kitiems linkėdami užaugti kuo didesniais, supomės stebuklingose sūpynėse ir stengėmės kuo aukščiau stryktelti kartu su Velykų Zuikiu! Pasakaitė apie stebuklingą Velykų kiaušinį atskleidė paslaptį, kas slepiasi po kietu kiaušinio lukštu! Labai gera ir smagu buvo susitikti ir linksmintis su draugais, Velykų Zuikiu ir Pelyte.
Meninio ugdymo (muzika) mokytoja Gintarė Brazinskienė
2021-04-06
AMATUKŲ DIENA
Čir vir, čir vir pavasaris. Kaip ir kiekvienas metais kovo mėnesį vyksta Kaziuko mugė. Šiemet „Purienoje“ Kaziuko diena vyko kiek kitaip. Vaikai turėjo galimybę pabūti tikrais amatininkais ir pabandyti gaminti, kurti įvairius dirbinius iš molio, modelinio ir kt. medžiagų. Tai vaikams suteikė daug puikių emocijų. Prisiminėme kas yra Kaziuko mugė? Kokie amatininkai prekiauja savo dirbiniais joje, išsiaiškinome kokių amatų yra, kaip gaminami, kuriami dirbiniai.
Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Lina Rušienė
2021-03-04
UŽGAVĖNĖS – žiemos palydų šventė lopšelyje-darželyje „Puriena“ ČIA
PARODA „LINO KELIAS“
Linas – bene vienintelis mūsų augalas, pelnęs ypatingą pagarbą, apdainuojamas daugelyje senųjų mūsų tautos dainų. O tokia pagarba linui teikiama todėl, kad jis mus rengia, puošia mūsų namus.
Šiandien Lietuvos kaime retai beišvysi mėlynai pražydusius linų laukus, tačiau lino įvaizdis tebėra gyvas tautos atmintyje. Lietuviai sukaupė kelis tūkstantmečius siekiančias linų auginimo bei apdirbimo tradicijas. Linas mus rengė ir maitino, be to, jų auginimas ir apdirbimas skatino kūrybiškumą. Daugelis šiuolaikinių vaikų pasaulį, gamtos grožį, deja, pažįsta tik iš televizijos laidų, kompiuterinių žaidimų.
Apžiūrinėdami lopšelyje-darželyje „Puriena“ organizuojamą „Lino kelias“ nuotraukų parodą, mažieji „kodėlčiukai“ susipažins su iš lino išaustomis drobėmis ir iš siūlų nunertais mezgimo raštais. Vaikai sužinos, kad linas – ne tik aprėdas, bet ir vaistas bei maistas, kad iš linų sėmenų spaudžiamas aliejus.
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė
2020-10-19
KAIP ŠVENTĖME MYKOLINES
Mykolinės – pirmoji svarbi rudens šventė. Iki jos visi stengdavosi baigti lauko darbus, nuimti derlių daržuose, soduose. Mykolinės buvo vadinamos ir Vėjų diena. Jei šią dieną vėjas iš vakarų- žiema bus permaininga, su atlydžiais; jei iš pietų – švelni ir šilta; jei iš rytų – žiema žvarbi; jei iš šiaurės – šalta ir snieguota“. Rugsėjo 29 dieną grupių vaikučiai, mokytojos ir mokytojų padėjėjos susitiko su Mykoliuku (priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Gintare Brazinskiene) ir Obelėle Antanuke (mokytoja, dirbančia pagal ikimokyklinio ugdymo programą Vilma Jasenkaite). Vaikučiai dainavo, šoko, minė mįsles, grojo linksmame „Kaštonų“ orkestre, kuriam puikiai dirigavo pats Mykoliukas. Džiugu, kad mūsų įstaigoje nuolat puoselėjamos liaudies tradicijos ir papročiai net ir sudėtingu karantino laikotarpiu, žinoma, laikantis griežtų saugumo reikalavimų.
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą Vilma Jasenkaitė
2020-09-30
Aš myliu Lietuvą… plačiau
Pažintis su Grenlandija
Taip skamba Lietuva!
https://drive.google.com/file/d/1mGw8Q6OrVELf0pkrtVxorMPPNwwrmW1E/view?usp=drive_web