Menu Close

Vaikų kalbos ugdymas

Gerai išlavinta vaiko šnekamoji kalba yra būtina jo normaliam vystymuisi bei tolimesniam mokymuisi. Todėl labai svarbu kuo anksčiau juos pastebėti ir laiku pradėti šalinti. Geriausiai tam tinka ikimokyklinis amžius. Kalbos ir komunikacijos sutrikimų korekcija – ilgas procesas, kuriame turi aktyviai dalyvauti ne tik pedagogai, bet ir vaiko šeima.

Siekdami įtraukti ugdytinių, turinčių kalbos ir komunikacijos sutrikimų, tėvelius į kalbos ugdymo procesą lopšelio-darželio „Puriena“ pedagogės Nijolė Satkauskienė, Aldona Mikolajūnienė, logopedė Monika Unikaitė sukvietė „Nykštukų“ ir „Boružiukų“ grupių tėvelius į zoom platformos susitikimą, kurį pavadino „Vaikų kalbos raidos skatinimas“.

Todėl norisi paraginti mamas ir tėčius ir priminti, kad su vaiku reikia pradėti aktyviai bendrauti ir užsiimti dar gerokai prieš tai, kai jis ištaria savo pirmus žodžius ir padaro savo pirmus žingsnelius, nes nuo pat mažens meninė ir pažintinė veikla yra labai susijusios. O įdėjus pastangų, tikėtina, kad rezultatai išsklaidys bet kokius nuogąstavimus dėl raidos nesklandumų.

Mokytoja metodininkė, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Nijolė Satkauskienė

Skip to content