Šiandien – Judėjimo sveikatos labui diena

Titulinis / Naujienos / Šiandien – Judėjimo sveikatos labui diena

Kasmet gegužės 10 d. visame pasaulyje minima tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena. Šios dienos minėjimo pradžią 2000 m. inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), o nuo 2002 metų minėjimai organizuojami daugumoje pasaulio valstybių. PSO ragina įvairiais renginiais, mankštomis ir akcijomis skatinti piliečių fizinį aktyvumą, kaip vieną iš svarbiausių kovos su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis priemonių.

PSO nurodo kelis svarbiausius tikslus, kurių siekiama minint Judėjimo sveikatos labui dieną vietiniu, nacionaliniu ir pasauliniu lygiu:

  • Didinti gyventojų informuotumą apie fizinio aktyvumo naudą kryptingai vykdant lėtinių neinfekcinių ligų prevenciją.
  • Skatinti sistemingai vykdyti nacionalines arba PSO fizinio aktyvumo rekomendacijas.
  • Propaguoti fizinio aktyvumo naudą pateikiant konkrečių gerosios praktikos pavyzdžių ir jais aktyviai dalijantis.
  • Nuolat didinti gyventojų, kurie aktyviai, nuolatos dalyvauja įvairiose fizinio aktyvumo veiklose, skaičių bei pateikti konkrečias fizinio aktyvumo rekomendacijas įvairioms socialinėms ir amžiaus grupėms (mokykloms, vietos bendruomenėms, darbdaviams, seniūnijoms, nevyriausybinėms organizacijoms ir pan.).
  • Nuolat skatinti ir propaguoti sveiką gyvenseną, mėgėjų sportą ir bendrąjį fizinį aktyvumą, atkreipiant dėmesį į sveikatos problemas, ypač akcentuojant smurto, nervinės įtampos, socialinės izoliacijos, tabako ir alkoholio vartojimo, nesveikos mitybos įpročių prevenciją.

Kristina Orechovaitė

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Informacija parengta pagal Sveikatos mokymų ir ligų prevencijos centro (SMPLC) informaciją.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą