PRISIDĖJOME PRIE OPIOS ŽEMĖS UŽTERŠTUMO PLASTIKU PROBLEMOS

Titulinis / Naujienos / PRISIDĖJOME PRIE OPIOS ŽEMĖS UŽTERŠTUMO PLASTIKU PROBLEMOS

Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ jau ne vienerius metus dalyvauja respublikiniame „Kamštelių vajus“ konkurse, kurį organizuoja VšĮ „Draugiški šeimai“ direktorė, socialinio projekto Ekodaiktai.lt įkūrėja ir šiuo metu Londone gyvenanti Birutė Jakučionytė.

Plastikiniai butelių kamšteliai yra puiki žaliava perdirbimui. Vienas kamštelis sveria 3 g. Į taromatus galima priduoti plastikinius butelius ir be kamštelių. Niekas Lietuvoje neperdirba taromatuose surenkamų buteliukų. Ir jeigu jūs įmetate kamštelį drauge su buteliuku į taromatą, tai jo kelias iki perdirbimo yra toks: taromatas – Plastiko perpardavinėtojo sandėlis – Transportavimas į užsienį – Malimas – Perdirbimas. O konkurso organizatoriai surinktus kamštelius sumals, išlydis į naujus daiktus ar detales, skirtas edukacijoms ar laisvalaikio užimtumui. Specialiai kamštelių perdirbimui ir plastiko edukacijoms Trakų rajone, Vaikų ir jaunimo edukacinėje erdvėje „Gervių lizdas“ yra pastatytas atskiras statinys „Kamštelių fabrikėlis“.

Už dalyvavimą konkurse gavome dovanų – Birutės Jakučionytės knygą „Laimės ąžuolas“ bei tradiciniais tapusiais, pieštukus.

Plastikinius butelių kamštelius vėl rinksime, tad raginu jus rinkti (HDPE) kamštelius rudenį, žiemą, pavasarį, vasarą ir atnešti gamtosauginio komiteto komandai ir kitą rudenį skaičiuosime kilogramus.

Gamtosauginio komiteto pirmininkė Nijolė Satkauskienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą