Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija šeštą kartą rengia Klimato savaitę. Ši iniciatyva skatina visuomenę atvirai kalbėti apie iššūkius ir galimybes švelninant klimato kaitą, prie jos prisitaikant ir didinant atsparumą. Prisidėdami prie šios iniciatyvos Lopšelyje-darželyje organizuojame „Klimato kaitos“ savaitę, kurios metu mokytojai supažindins ugdytinius apie tvarų vartojimą, ekologiją, oro užterštumą ir kaip mes kiekvienas galime prisidėti, kad išvengtume pasekmių. Tikimės, kad pasėtas mažas grūdelis vaiko mąstyme, vaizdiniuose apie švarią gamtą ir jos tausojimą, prisidės prie klimato kaitos gerėjimo.
Pirmadienis, spalio 21 d. „Pražydusios rankinės“ – „Voveriukų“ grupės ugdytinių ir mokytojos Renatos Dirmantienės darbas. Senos rankinės atnaujintos iš odos atraižų padarytomis gėlėmis. Rankinės bus naudojamos vaikų kūrybiniams žaidimams.
Antradienis, spalio 22 d. Dekoracijos poilsio kampeliui – „Zuikučių“ grupės ugdytinių ir mokytojos Astos Mažuolienės darbas. Naudojo patvarius akrilo dažus. Tapybą išbandė ant skirtingų paviršių (medžio, audinio, odos). Kėdutė skirta mylimam žaisliukui. Palaidine gali pasipuošti mamytė Kalėdų karnavalui. Batas vaza – sausai puokštei …
Trečiadienis spalio 23 d. „Termo“ pirštinių dekoravimas – „Ąžuoliukų“ grupės ugdytinių ir mokytojos Romos Činikienės darbas. Ugdytiniai sužinojo iš kokios medžiagos mokytoja siuvo „termo“ pirštines ir kokia buvo panaudota pamušalinė medžiaga. Kad pirštinės būtų linksmesnės, gražesnės vaikai jas įvairiai išmargino dažais. Pirštinės bus naudojamos kūrybiniam žaidimui „Virtuvė“.
Ketvirtadienis, spalio 24 d. „Antras daikto gyvenimas“ – „Bitučių“ grupės ugdytinių, tėvelių, mokytojos Gražinos Žiužnienės darbas. Vienas iš originalių panaudojimo būdų, daiktus naudoti tvariai. Išmetamų daiktų panaudojimas net ir jei šie tampa nebereikalingi. Taip padėsime mūsų mylimai Žemei.
Ketvirtadienis, spalio 24 d. „Antras daikto gyvenimas“ – „Zuikučių“ grupės ugdytinių ir mokytojos Genės Galinkevičiūtės darbas. Nebenaudojamus marškinėlius nuspalvino savo delnukų atspaudais. Iš kitų marškinėlių padarė daugkartinio naudojimo maišelį, kurį išmargino įvairiomis spalvomis. Maišelis bus naudojamas žaislams dėti.
Penktadienis, spalio 25 d. „Sena–nauja“ – „Drugelių“ grupės ugdytinių, tėvelių, mokytojos Evelinos Rajunčienės darbas. Kai mūsų aplinkoje tiek daug pasiūlos, pasimetame ir nebežinome ką išsirinkti ar pasipuošti. Vis ieškome naujo ir pamirštame ką jau esame įsigiję. Sukomplektuoti iš kelių drabužių kostiumėlį ar panaudoti jau netinkamo drabužio detales, puiki galimybė išbandyti save kaip dizainerį ir susikurti tai, kas išskirtinio, tinkamo būtent tai progai. Šia proga Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje vykusiame renginyje ir pristatėme naujus modelius bei aksesuarus.
Penktadienis, spalio 25 d. Lėlių rūbelių atnaujinimas – „Viščiukų“ grupės ugdytinių, mokytojos Marytės Mockienės darbas. Lėlių aprangą atnaujino Amatėjos močiutė, pademonstravo kaip siuva siuvimo mašina. Amatėja papasakojo, kaip jai sekėsi siūti. Lėlių apranga bus naudojama kūrybiniams žaidimams grupėje.
Penktadienis, spalio 25 d. „Koks šiandien oras?“ – „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai, mokytoja Nijolė Satkauskienė. Susipažinome su orų įvairove, jų sutartiniais ženklais. Apibūdinome tos dienos orą, parinkome tinkamą sutartinį ženklą. Pagal paskirtį naudojome priemones. Analizuodami iliustracijas supratome, kad orai būna labai skirtingi.